Gunta Klivere
pirms 2 gadiem
Jūrniece atkal labi pateica- intonāciju un emocionālo reakciju saprot pat kaķis, ja cilvēks nesaprot, tad laikam viņam būtu labāk slēgta tipa iestādē. Ir dažādas kultūras, dažāda pieredze, bet- ja tev pateica "nedari tā!" - tad pārstāj. Tas ir vienkārši.
Runājot par islamu- tajā kultūrā ir tik daudz aizliegumu, ka nekas nevar būt briesmīgāks par musulmaņu vīrieti, kurs izrāvies brīvībā. Mana draudzene šobrīd strādā Bahreinā, kas ir relatīvi brīva arābu valsts, tad viņa stāsta, ka uz ielas pilnīgi nepieņemami uzvedas tieši tūristi no Sauda Arābijas, tie, kuriem mājās neko nedrīkst. Ne balts, ne melns paltraks nemaina cilvēka dabu, diemžēl vai par laimi. Es tikai domāju, ka formāli aizliegumi un noteikumi neveicina saprašanos, bet mēs taču visi vēlamies tikt saprasti, vai tad ne?

dzimmijs13
pirms 2 gadiem
"kamēr kāds cits aprobežosies ar vārdiem: "Tev ir skaistas acis." - Bet ja kāds Homēra fans (Ģiezena oriģinālajā tulkojumā bija "Govsace Hēra", ko vēlāk, jau padomju laikā pārtaisīja kā "Lielace Hēra") teiktu "Tev ir lielas govs acis"... būtu ok?

Emīlija Fērija
pirms 2 gadiem
Izkropļotā vīrišķības izpratne tikai pēdējā laikā tiek kaut cik kontrolēta, taču, tā kā rakstā minētais vīrietis vinnēja tiesas prāvu, tad melns/balts kategorijās runājot, tiesa aizvien drīzāk ir patriarhāla.

Protams, ja likumos ir skaidri definēts, kas ir "seksuāla uzmākšanās caur sms", un šī sieviete apmeloja vīrieti, tad pēc likuma burta viņai vajadzēja divreiz padomāt, pirms viņu sūdzēt tiesā. Taču, ja runa ir par teorētisku cieņas aizskaršanu, tad gan likums maz palīdz. Tikai sabiedrībā valdošā ētika un morāle.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Regulāri skatos Rīta Panorāmu. Vienu rītu abas bija sievietes, goda vārds, kā divas žagatiņas.Ļoti pietrūka vīrieša mierīgā balss.
Piemēram, sporta komentētājs rāda, ka kādam lietuvietim braucot stūre paliek rokās. Abas žagatas kliedz un spiedz un es nedzirdu, ko tas vīrietis skaidro, kāpēc tas nav tik traki, kas jādara, ja tā gadās.
Ak, ja būtu tas vien ....

Kristiana Lapina
pirms 2 gadiem
"Viņa sabojāja viņa dzīvi sīkuma dēļ. Viņa viņam patika. Viņš to viņai pateica bez izskaistinājumiem, ne pārāk poētiski, mazliet pretenciozi... Taču neviens nav upuris, ja vien neizvēlas tāds būt." Man šis citāts liekas sasodīti cinisks. Es esmu lasījusi neskaitāmus spriedumus, kas ir nonākuši uz mana darba galda un lauzījusi galvu, kā palīdzēt upurim nonākt pie taisnības vai vispār izdzīvot, un ko darīt ar varmāku. Piemēram, ja izvarošanas vai seksuālas vajāšanas upurim ir tikai 9 gadi, piemēram. Diezin vai šeit ir runa par izvēli. Arī vairums pieaugušu sieviešu nerunā par seksuālajiem aizskārumiem vai pāridarījumiem gadiem ilgi un tā nav izvēle. Jājautā, kāpēc. Kaut gan, raksts ir atbilde. Robeža nav trausla. Tā ir tieša, konkrēta un atpazīstama. Robeža ir kritiskajā domāšanā un spējā lietot empātiju, kas varmākam bieži ir nepiepildāmas lietas.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Viena lieta ir tā, ka tie desmiti tūkstoši, ko centrs Marta notērē komandējumos pa visu pasauli, varētu tikt izmantoti izglītošanai Latvijā. Un nevis tā kā Viņķele to darīja, bet kopā ar vecākiem. Sabiedriskos medijos ir tik daudz tukša , vējā palaista laika .
Otra lieta, tādām rakstītājām kā Alisei Zariņai tomēr vajadzētu uzrakstīt skaidri un gaiši, ka arī sievietēm tomēr ir atbildība, kaut vai izvērtējot riskus - pieslēdzot kritisko domāšanu. Ja pār pubertātes vecuma meitenēm nāk pāri šī propaganda, ka vainīgi ir visi citi - vecāki, vīrieši, tantes utt. - tad tās meitenes būtībā tiek kropļotas, viņu uzvedība tiek apzināti kropļota un mēs turpināsim lasīt ziņās par tādu meiteņu bojāeju.
Trešā lieta, civilizācija , vispār jebkura dzīvā būtne palielina savas izredzes izdzīvot un attīstoties. Ko es nespēju saprast, lai cik ļoti censtos, kāpēc feministes, visas tās , kuras sevi par tādām sludina, visu laiku sevi pretnostata vīriešiem un vispār visiem citiem. Nespēju nekā citādi tādu tā saukto feministu uzvedību izskaidrot, kā vien ceļa uz visatļautību bruģēšanu uz sabiedrības rēķina.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
rakstu no tel - izredzes palielinās sadarbojoties - kāpēc feministes nerunā, nekomunicē ar vīriešiem?
Mans rada gabals vidusskolnieks man teica, ka visas meitenes, kuras viņam patīk pīpē un dzer, viņš gribot draudzeni , kura esot skaista bet nedzerot . Un to saku nevis es tantina, bet paši puiši.

edgarsm
pirms 2 gadiem
Piezīme par šo teikumu:

"Ja cilvēki patiešām nesaprot, kur ir robeža starp flirtu un uzmākšanos, un viņi to nespēj ne sajust, ne pajautāt otram, tad viņiem patiesi nekad nevajadzētu flirtēt."

Ja jau tiešām nesaprot, tad arī nevarēs konstatēt, ka nekad nevajadzētu filtrēt. 
Līdz ar to interesētu autores interpretācija par to, kur novilkt līniju starp "Tev ir skaistas (lielas) acis" un "Tev ir lielas krūtis".

Eksistē tāds kopumā jēdzīgs īkšķa likums, ka nevajadzētu teikt nepazīstamai sievietei to, ko tu nevēlētos, lai tev saka cietuma kameras biedrs. Taču es diezin vai vēlētos, lai eventuālais kameras biedrs mani paslavē par skaistām acīm.

Just Me
pirms 2 gadiem
Pēc analoģijas ar to "kameras biedru", vienīgais ko sievietēm var teikt, būtu: "Esi brīva, vari iet mājās." 
Raksts ir mēģinājums apturēt aizejošu villcienu, jo pēc Asijas Ardžento skandāla uz šo pasākumu cilvēki raugās vismaz ar veselīgu skepsi. Personīgi man šķiet nepieņemami, ka pirms izmeklēšanas beigām un vainas pierādījuma, atļauts publiskot aizdomās turamo vārdus, jo tas noved pie neatgriezeniski smagām sekām tajos gadījumos, kad apsūdzības ir nepatiesas. 

Andis Kalviskis
pirms 2 gadiem
Un kas ir skumji, ka sabiedrība arvien vairāk virzās uz unisex pusi, tādejādi sievietes sievišķībai vairs nav būtiskas nozīmes, ģērbšanās stils un izskats kļūst maisveidīgs un "ziemeļniecisks". Arī Latvijā. Līdz ar to romantika un un flirts, kļūst pat ļoti nosacīts. Tā ir kā blakne, tam kas notiek. Drīz jau nonāksim līdz situācijai kā US, kad liftā iekāpjot sievietei, ja tajā ir tikai vīrietis, viņš kāpj ārā, lai neveidotos neveiklas situācijas.  Var jau būt, ka šādam laikam jāiziet cauri, lai kaut daļēji kompensētu gadsimtiem apdraudēto sievietes sajūtu, jebkurā laikā tikt izvarotai. .

jurniece
pirms 2 gadiem
Tiešām. Cik grūti dzīvot, kad ir divi pretēji dzimumi. Laikam tāpēc notiek tā virzīšanās uz bezdzimuma sabiedrību. Atvainojiet, bet man tāda sabiedrība nepatiktu. Un robeža, manuprāt, ir visai vienkārši nosakāma. Par tekstiem. Ja cilvēks pēc sarunbiedra skaidri izteiktas nepatikas atkārto savu darbību vai vārdu, tad tas jau ir pārkāpums. Domāju, nepatīkamas darbības vai vārdus spēj aptvert jebkurš pieaudzis cilvēks. Jauniešiem un bērniem tas ir jāskaidro.Ar fizisku uzmākšanos, domāju ir vēl skaidrāk. Bet, ja notikuma brīdī, nekādi nereaģē, bet izdomā pēc 10 gadiem, tad tā ir manipulācija.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Mediji pilni, ka japāņi par to ir padomājuši, par to unisex.
Jums vīriešiem izvēlei kiborgsievietes jau plašā piedāvājumā, var pasūtīt izskatu, valodu, raksturu un droši vien, ka kleitas un veļiņu pēc maksātāja gaumes arī . Mums sievietēm kā vienmēr - jāiztiek ar minimālo - vibrators un iztēle. Viss jādara pašām, kā jau gadu tūkstošiem. Tā kā Jums jau nu nav ko skumt, krājiet tik naudiņu.

Andis Kalviskis
pirms 2 gadiem
Ir gan ko skumst, Skaisle, pat ļoti. Izkopta, dabīga sievišķība kā vērtība aiziet uz neatgriešanos pretī unisex pasaulei....tie salīdzinājumi ar robotic surogātiem nav īsti korekti. Starp citu japāņi jau ved savas lelles iepirkties....

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Ja tā ļoti konkrēti, tad būtu jāskumst par čekistu komunistu varu , kuri nozog mūsu un mūsu bērnu Latviju.
Par sievišķību es Tavā vietā neskumtu, Tev kā vīrietim atkal veicas. Nākotnē Eiropa būs islamizēta , sievietes būs sievišķīgas un paklausīgas.
Nu es jau būšu vai nu vecmāmiņa vai zvaigznīte Debesīs, bet jā ... ka viss mainās ir normāli, nenormāli būtu ja nemainītos. Mani baida tehnoloģiju attīstība. No vienas puses forši - skatos krimiķi un sarakstos internetā, sazvanos ar cilvēkiem tūkstošiem km talumā, mašīna izmazgā drēbes utt., bet no otras puses .... manās kāpnēs jaunie ienācēji nesasveicinās , durvīs nevis palaiž mani pa priekšu, bet gandrīz virsū brāžas . Tāda atsvešinātība. Domāju, ka tikpat daudzas sievietes ilgojas un skumst pēc vīrišķīgiem vīriešiem. Cilvēki viļas viens otrā un valstī un savos sapņos.
It kā viss ir ok, neciešam badu, esam siltumā - bet pavēro cilvēku sejas - cik maz smaidu , par smiekliem nerunājot .
Pavērtē ar kādu naidu , lai neteiktu ļaunumu feministes apsūdz vīriešus tā vietā , lai apsēstos un parunātos , lai saprastu viens otru.

Andis Kalviskis
pirms 2 gadiem
Par postsovjet VDK biznesa projekta valsti ar iluzoru demokrātijas deķīti arī bēdīgi, tomēr tās nevar salīdzināt ar skumjām, jo tām piemīt "melanholisks piesitiens" - tāda smalka emocionāla stīga, kura labi apspēlēta sievietes raksturojumos daiļajā literatūrā. 
Skaisle, tieši par to arī skumstu, ka nobriedušu, patiesu vīrišķību spēj uztvert un novērtēt sievišķība, kā divi pretpoli, kuri veido vienu veselumu harmonijā, tiem bagātinot vienam otru, jo kur tad tai izpausties?  ne jau vardarbībā un nogalināšanā pret līdzcilvēkiem.....bērniem...
Un tev piekrītu, tehnoloģijas atsvešina, tās arī veido un uzturēs unisex pasauli, pie tam pamatīgi kropļojot sievišķīguma vērtību ar virtuāli izmainītu ķermeņa kultu (cik gan daudz ir sekotāji kardašjan tipa influencerēm! Un jaunu meiteņu anoreksijas un pašnāvības tā dēļ, tās ir šausmas). 
Vai islams veido sievieti kā personību un ļauj uzplaukt sievišķībai - nu nezinu, man gan liekas, ka pats jēdziens - sievišķība ietver personīgās brīvības elementu, nevis atkarību no sava vīra tā kunga, pie tam tur ir ietverts smags egoisma elements - sieviete, pieder vīram un uz ārējo pasauli tai liegts izpausties. Vairāk tādas simboliskas tēva -meitas attiecības ar krietnu atkarības daļu no sievietes puses un privātīpašuma no otras. Tā kā Eiropai grūti laiki priekšā, ja chinese nepaspēs ātrāk. 

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Es domāju, nē esmu pārliecināta, ka tieši komunistu-čekistu morāle - joprojām valdošā morāle ir tā, kura izkropļo mūsu sabiedrību visās mūsu izpausmēs.
Sāksim ar pašu pamatu - ģimeni. Cik Latvijā ir harmoniskas ģimenes , kurās māte drīkst būt māte un tēvs spēj būt tēvs? Es domāju,ka visa pamatā ir sociālekonomiskie apstākļi.
Nabadzība, slikta izglītība, nespēja sarunāties, uz sevi vērsta,a tsvešināta kultūra.
Lūk, feministes jāj vienu zirdziņu - nost ar vīrieša kundzību un vardarbību. Bet - ko pašas dara, atbrīvojušās no tās kundzības un vardarbības? Atkārto to pašu , ko vīrieši. Lūk, par to es gribētu lasīt satori. Ko sievietes dara ar iegūto brīvību, ko vajadzētu darīt.
Jau esmu pieminējusi Ingeborgu Bahmani - austriešu dzejnieci. Ja mani moka čekistu - komunistu varas -asiņainas varas klātbūtne, tad IB mocījās ar nacistu, tai skaitā sava tēva nacista noziegumu vainu un tā klātesamību 60-70- o gadu Eiropā . Vienlaicīgi - savu pasaules sāpi viņa izteica dzejā, narkotikās, alkoholā un orģijās - grupveida seksā ar vīriešiem un nekad nē ar otru vai vēl vienu sievieti. Viņa raksta par orģijām ar krāsainajiem vīriešiem un visu, ko un kā viņa par to jūt un domā.
Kaut ko tādu es gribētu lasīt satori - kāpēc tik daudzas sievietes negrib dzemdēt, kāpēc tik daudzi tieši eiropieši negrib bērnus, pat sāk kultivēt domu, ka bērni - tas ir perversi.
Kāpēc visas šīs alisēm zariņām līdzīgās meitenes un dāmas sūdzas par balto vīriešu uzmācību, par bagātu un ietekmīgu vīriešu uzmācību, nevis par musulmaņu uzmācību un nabagu uzmācību?
Ja az rupjības uzsauca kaut kādi urlas mikrorajonā - viņa par to pašausminās rakstos, bet ja ko tādu kādā pirmizrādē atļautos teiksim - bagāts vīrietis sēžot volvo - gan jau pierakstītu nr un ziņotu un tiesātos, vai ne.
Tā grāmata par IB man ir mājās , būtu forši vakarā tās vietas pacitēt - ko dara pret visu pasaulē notiekošo kritiska sieviete, kad iegūst naudu - milzīgu naudu viņai deva amerikāņi - stipendijās un brīvību.
Tas ir satriecoši.
Arī es domāju, ka satori intelketuālais potenciāls ir ļoti zems, bet - diemžēl to pašu attiecinu gan uz Latviju, gan pasauli.
Padomā - ceļojot pa EIROPAS pilsētām - ko mums rāda - te sēdēja un rakstija Prusts, bet te HHemingvejs, bet te Sarts un te Fuko, bet te Ļeņins utt utpjr
Šodien mēs zinam, ka pie kompjiem sēž un štuko miljoniem supergudru prātu un izgudro kiborgus un klonēšanu utt utjprj - it kā progress un vienlaicīgi - kādai nākotnei - kam ?
Neatceros, kurš to rakstīja, ka īstenībā mēs cilvēce jau iznīkstam tai brīdī, kad smadzenes savieno ar datoru - it kā lai paralizētie ar ar domu spēku kustinātu mākslīgos locekļus, bet it kā lai cilvēks kā tads vairs nebūtu cilvēks
redz, ja man amerikāni maksātu tādas stipendijas kā IB - kas nekaitētu - es arī varētu ciest pasaules sāpju dēļn un nodzerties un nomaukoties, bet esmu čekistu -komunistu valstī un šie nu tos priekus man pataupīs - kuslo ciešanu prieku apmaksājot mūsu ingeborgām

labi, pastrādāšu - drusku

Andis Kalviskis
pirms 2 gadiem
Izklausās, ka margināla sieviete IB ar savu iekšējās pasaules izvēršanu uz āru un fiziskajām izpausmēm, lai mazinātu emocionālās sāpes, ir atstājusi neizdzēšamu iespaidu. Tomēr ir arī tik daudz laba arī šajā, pēc čekas izveidotajā valstī, kas nav ar shēmas projektiem saistīts un tāpēc es nebeidzu ticēt,  ka nākotne nav tik pesimistiska, kaut vai piem. Johansones raksts par ziedošanu tepat Satori, tāpat Dziesmu svētku kopības un piederības sajūta tieši pašiem dalībniekiem, Boriss Teterevs ar savu fondu... ir tomēr tādas mazas saliņas, kas turpina skatu nākotnē, kaut vai Rīgas Laiks....nedomāju, kacilvēka brīvības izpausmes rādītājs ir tikai robežu pārkāpšana seksā un prāta apdulināšana ar kādu dziru...tāpat arī par Tevi, mani iepriecina komentāri, kuros Tu paskaties uz pasauli caur saviem piedzīvojumiem un uzskatiem. 

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Aldi, Aldi - es tā centos - visu , ko vēl gribēju stāstīt, bet jūs , kā saka - krūmos pa kreisi iekšā un prom
Nekādas ne marginālās nav tādas ingeborgas , neesiet taču naivs u n par ekoseksuālismu vēl gribēju uzrakstīt, bet tad nu nekā
Ja nu vienīgi varu ieteikt Doris Doerrie ZILĀ KLEITA - sapratīsiet, ka sievišķība varbūt ir vērtība, bet neko nerisina, neatrisina

Bet nu labi - lai unu paliek

Andis Kalviskis
pirms 2 gadiem
Risina, vai nerisina, bet gēnu izpausmes darbību nodrošina. Mēs te diskutējam par sievišķību kā abstraktu ideālu vērtību, bet sex partneri izvēloties, viss lielā mērā notiek pēc ķermeņa smaržas aromāta (ferohormoni, tā teikt, romāns -perfume...). Tas, ka IB savu iekšējo traumu mēģināja dziedēt šādā veidā, tas taču nav noliedzams, Skaisel. Un tomēr, atgriežoties pie raksta pirmsākumiem, kaut kas tiek pazaudēts no cilvēcības, ja skaists flirts tiek upurēt uz metoo sārta, Skaisle, vai ne? 

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Sakritība, ka pavisam nesen pabeidzu lasīt Ziskinda romānu Smarža. Vāciski - uzreiz cita valodas burvība. Pirmā daļa - ģeniāla. Orgasms. Tālāk jau Pegazs iet soļos , bet tik un tā. Filmu esmu redzējusi , bet kādā lietainā tumšā vakarā gribu to noskatīties vēlreiz.
Es domāju, ka cilvēcību Latvijā ļoti veicinātu tiesiskums. Viena lieta ir sacelt skandālu ar īsziņu , pie tam - cik tur - 20 gadus vecu, otra lieta ir nenotiesāt sieviešu slepkavas , ļoti daudzu sieviešu daudzas slepkavas.
Par intimitāti - vakarvakarā skatītos vācu krimiķi - TATORT WEIL SIE BOESE SIND - un atcerējos par Tavām sāpēm,ka it kā sievišķība pazudīs - un nospriedu, ka nē. Pārskatāmā nākotnē tomēr nē.
Tā kā - baudam.

Linda Lavandās
pirms 11 mēnešiem
Ļoti interesanta diskusija.
Paldies, Skaisle un Andi.
Man ir vairāki bērni un ir iestājies "tas nodrāztais arguments, ka nezina, ko bērniem stāstīt" (no cita Alises raksta).
Grūti izskaidrot lietas bērniem, bet, redzot pusaudžu kāpjošo dzimumu disforiju, kuru nenoliedzami ietekmē soctīklu tendences, redzu, ka nav daudz laika to darīt.
Kā savs dzimums var ierobežot, ja neatrodies aizliegumu kultūrā un draudzējies ar bioloģiju, un ja esi ieguvis veselīgu piesaisti savā vecāku ģimenē? Kādēļ savu dzimumu ir jāsauc par sabiedrības uzspiestu ideoloģiju? Jo ne jau 'attīstības valstu' pusaudži uztver genderismu kā atpestītāju reliģiju, bet tas kļuvis jauns trends visbagātākajiem.
Kāpēc viss noteikti ir jāpolarizē, jāsarežģī, intelektuāli jāeskalē un jāpūš populistiska migla? Jā, es protu gudri tēlot genderisko diskursu, bet nevēlos to darīt.
Runa nav par tiesisku aizsardzību, kas jāīsteno katrā gadījumā.
Jā, un diez vai feromoni var tā mainīties, jo tad ir jāiznīcina hipotalāma-dzimumdziedzeru hormonālā saite (Hypothalamic–pituitary–gonadal axis), kas jau auglim konfigurē smadzenes (https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_dimorphism#Humans). Kāpēc nepamet sajūta, ka trauma tiek normalizēta un vēl jautrāk, uzspiesta.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!