Par Satori


"Satori" ir biedrības "Ascendum" izdots kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnāls, kas informē par kultūras notikumiem Latvijā un pasaulē, piedāvā lasītājiem viedokļus par aktuālām kultūrpolitiskām un sociālām problēmām, recenzijas un pārdomas par grāmatām, filmām, teātra izrādēm, koncertiem, mākslas izstādēm, intervijas ar literātiem, mūziķiem, režisoriem un citiem radošiem cilvēkiem, kā arī prozas un dzejas darbus.

"Satori" ir dibināts 2003. gadā, un sākotnēji portāls par savu galveno uzdevumu uzskatīja digitālas literatūras krājuma izveidi. Šobrīd portālā iespējams lasīt vairāk nekā 4000 pasaules un latviešu literatūras klasikas darbu fragmentus, filozofiskus traktātus, tulkojumus, esejas un recenzijas. Iegūstot popularitāti lasītāju, it īpaši jauniešu, vidū, "Satori" kļuva par jaunākās latviešu oriģinālliteratūras atbalstītāju, piedāvājot ne tikai jau atzītu autoru tekstus, bet arī iespēju brīvi publicēties jaunajiem literātiem. Par svarīgu "Satori" sastāvdaļu kļuva regulāras komentāru slejas un pazīstamu autoru blogi, kuros paustie viedokļi bieži vien tika pamanīti un apspriesti plašā sabiedrībā.

Šobrīd "Satori" ir moderns digitāls žurnāls, kas par savu galveno uzdevumu uzskata veicināt sabiedrības spriestspēju un dot iespēju cilvēkiem – gan autoriem, gan lasītājiem – piedalīties diskusijā par kultūras, sociāliem un politiskiem notikumiem. Paralēli publikācijām internetā žurnālā "Satori" redakcija izdod grāmatas, bezmaksas avīzes, žurnālus un daiļliteratūras burtnīcas, rīko literāros lasījumus un publiskās diskusijas, atbalsta un piedalās kultūras un pilsoniskās aktivitātēs.


© Satori. Satura pārpublicēšana iespējama tikai ar interneta žurnāla Satori redakcijas atļauju.

 
 

Ko par mums saka citi

 
 

 

Satori ir iespēja publicēties man pašam un lasīt mūsdienīgāko, svaigāko kultūras kritiku bez drukātās preses senilitātes un citu interneta mediju sekluma.

/ Toms Ķencis, pētnieks /

Satori rosina domāšanu, kas mūsdienu informatīvās paviršības apstākļos ir kļuvusi no pašsaprotamas parādības par nepieciešamību.

/ Dace Melbārde, kultūras ministre /

Satori ir biedrisks plecs cilvēkiem, kuri grib domāt. Mēs uz tā balstāmies, mums tas jāatbalsta.

/ Sarmīte Ēlerte, politiķe /

Satori piesaista labus autorus, kuru tekstus man patīk lasīt un kuri man ir autoritātes, pat ja tiem ne vienmēr piekrītu. Kā redaktore arī novērtēju portāla pārdomāto struktūru, tēmu un žanru daudzveidību. Satori ir kvalitāte, kuru būtu žēl zaudēt.

/ Henrieta Verhoustinska, kultūras žurnāliste /

Satori lasu katru dienu, tā ir daļa no manas dzīves jau daudzu gadu garumā. Man mīļi un toreiz ļoti, ļoti jauni cilvēki portālu dibināja, arī tagad tas ir labās rokās. Es ziedoju egoistisku iemeslu dēļ – lai man būtu ko lasīt par Latvijas kultūrtelpu.

/ Helēna Demakova, mākslas zinātniece /

Sātanisti ir visi, kas šo konvenciju atbalsta. Arī vadošā LV inteliģence, kas turas satori.lv perversā starojuma laukā.

/ Kaspars Dimiters, nebruks.lv /

Esmu pārliecināta, ka nav otras tik izcili piemērotas vietas trauksmainajā radoši produktīvas vasaras plānā priekš padziļinātas pievēršanās dažādiem dzejas procesiem kā Satori radošā vasaras nometne.

/ Marija Luīze Meļķe, dzejniece /

Satori ir izdevies radīt vidi brīvām, atvērtām sarunām par Latvijas kultūru un sabiedrību, tajā pašā laikā neupurējot šo sarunu kvalitātes standartus.

/ Mārtiņš Vaivars, "QUO tu domā" līdzdibinātājs /

Daudzskaitlīgo dienišķo problēmu gaisotnē man ir svarīgi pieredzēt atelpas brīdi. Interneta žurnāla Satori daudzveidīgais domu klāsts mani uzmundrina spriest līdzi vai strīdēties pretī, kā arī ieraudzīt no trešās vai ceturtās puses. Iespēja trenēt domāšanu, manuprāt, ir pievilcīga nepieciešamība, nevis vilinoša greznumlieta.

/ Lita Silova, literatūrzinātniece un skolotāja /
 

Sazinies ar mums

 
 

"Satori" ir biedrības "Ascendum" izdots kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnāls, kas informē par kultūras notikumiem Latvijā un pasaulē, piedāvā lasītājiem viedokļus par aktuālām kultūrpolitiskām un sociālām problēmām, recenzijas un pārdomas par grāmatām, filmām, teātra izrādēm, koncertiem, mākslas izstādēm, intervijas ar literātiem, mūziķiem, režisoriem un citiem radošiem cilvēkiem, kā arī prozas un dzejas darbus.

Pastāsti, ko tu domā par Satori:

 
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!