pirms 2 gadiem
Ko liecina par mūsu sabiedrību fakts, ka retais te raksta atklāti ar savu vārdu...
Kāds iemesls ir bailēm?

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Es domāju,ka tāpēc,ka esam mazkulturāla sabiedrība, ieskaitot pašus kuļturščikus un mani un neprotam sarunāties neaizskarot pretēja, nepieņemama viedokļa cilvēkus.tā apsaukāšanās iet pa vertikāli un horizontāli- kā komentāros,tā kultūras cilvēku, politiķu un ierēdņu teiktajā.
Es reiz biju noskaitusies uz A.Eipuru un kaut ko riebīgu uzrakstīju par viņa lakatiņu uz galvas un tad pati jutos kā apzagusies,kā kaut ko ļoti sliktu izdarījusi. Domās lūdzu piedošanu, bet tas jau neskaitās. Tāpēc es cenšos norobežoties no personības, bet turēties pie viedokļiem. Neizdodas. Vienmēr neizdodas.
Un vēl - es domāju,ka anonimitātei ir spēks. Ir.
FB nelieku savas bildes. Ne tāpēc,ka es būtu neglītāka par citiem,bet tāpēc,ka nr1-nesmuku bildi nelikšu, 2-izskaistinātas bildes ir necieņa pret patiesību un 3- galvenais - tikko ir asas diskusijas,tā tik bieži atsauces - ā - pēc bildēm redzams,ka kārtējā rozā aitiņa, vai lūzere,vai kā citādi.
Starp citu. Biju ielikusi savu bildi un man piezvanīja un uzrakstīja 3 dāmas un pārmeta,ka es tur esot jaunāka un skaistāka kā īstenībā. Nevajag skaust - viņām atbildēju,bet bildes izņēmu.

Tāpat komentārus rakstot, anonimitāte kā vairogs mani pasargā no uzbrukumiem man kā personai. Teorētiski esmu pašpietiekam, praktiski - nu nav aizmirsies,kā satori.lv mana viedokļa dēļ mani nolamāja par vecu komunisti. Tātad - rūgtumiņš palicis,paliek. Bet paliek pie skaisles,nevis pie vecāku dotā vārda.

Interesanti,kādas atbildes būtu citiem.
Jautājums Aleksandrai - vai naids pret latviešu valodu un latviešiem tik liels,ka rakstiet kirilicā?

Gus Gus
pirms 2 gadiem
Pievienojos argumentam, ka šādi nav iespējami ad hominem. Var runāt par ideju ar plikiem argumentiem. Lai gan, izskatās ka šī filozofijas un literatūras portāla veidotāji īstas diskusijas nemaz negrib. Viss tikai savējiem. Tā saucamais echo-chamber un circle-jerk vienlaicīgi. Autori viens otram izrāda savu woke činu, bet komentāros no viņiem parasti ne smakas. Ja nu vienīgi Lieģe vai Zariņa paslavē savējos par "drosmi un uzdrīkstēšanos". Vai Vērdiņš - piesola Skaislei naudu, bet pēc tam pazūd, ne čiku ne grabu.

Tom Neuland
pirms 2 gadiem
Šis raksts, tā teikt - tā bāze zem superstruktūras, balstās uz diviem pieņēmumiem - 1) cilvēks ir racionāls (vai vismaz - vairāk racionāls nekā neracionāls) 2) un (kas izriet no pirmā sprieduma) ja viņš [cilvēks] apzinātos savas patiesās intereses, viņš vienmēr, pēc labākajam utilitārisma tradīcijām, rīkotos tām atbilstoši. Būtībā - cilvēks kā algoritms, kurš datu gūzmā uzmeklē ticamākās, redzamākās korelācijas un izdara RACIONĀLĀJAM SPRIEDUMAM pietuvinātāko izvēli.
Ne visi šiem pieņēmumiem tic, jo ļoti maz kas cilvēces vēsture liecina par to patiesumu.

Zaru Kaudze
pirms 2 gadiem
Protams, ne vārda par to, ka vispasaules fašistu un kremlinu sazvērestība pret kritiski domājošo un izglītoto liberālo eliti arī ir tikai..sazvērestības teorija, kas balstīta šķiriskos aizspriedumos.

WhenWeAll FallAsleep
pirms 2 gadiem
Kā raksta autore vērtē šādu apgalvojumu skalā no 1 līdz 9:
(1 - pilnībā nepierkrītu, nevien apgalvoujums ir nepatiess, tas ir apzināti manipulatīvs un veidots, lai sagrozītu patiesību. 9 - apgalvojums apraksta realitāti cik vien percīzi tas iespējams )

Daudzi progresīvie un liberālie lozungi un vairāki ideoloģiskie pamatpieņēmumi ir tik pat lielā mērā paties, novērojami objektīvā realitātē un zinātniski pierādāmi, kā konspirāciju teorijas. (arī Dzintars, Skaisle, Orākuls un citi Satori autori droši var piedalīties šajā pētījumā)

Dzintars A
pirms 2 gadiem
Kritiskās domāšanas gala "produkts" ir rezultāts. Ja lēmuma pieņemšanas procesā ir ignorēti kādi jautājumi vai argumenti - diez vai, rezultāts būs labs...
Piemēram jautājums: LGBT+ grauj vai negrauj dabiskās ģimenes?
Ir jāatbild uz jautājumu - kāpēc rodas homoseksuālisms un te ir trīs atbildes:
1) gēnu iedzimtība; 2) slimība: 3) vide.
Ja pareizā atbilde ir: vide - tad katra reklāma/propoganda rada sekotājus, tādā gadījumā, pareizā atbilde ir: GRAUJ!!!
Amizanti (diemžēl abu pušu pārliecība ir bāzēta ticībā :) ):
1) LGBT+ apgalvo to, ka cilvēka rīcība/motivācija/uzskati ir nolemtība...
2) reliģija to, ka cilvēks ir kā dievs, kurš visu lemj un par visu ir atbildīgs...

Par Covid - U.Dumpis:
* veica pētījumu un secināja to, ka daudzi ir pārslimojuši, pašiem nezinot par to, ka ir slimojuši...
* apgalvo to, ka prioritāri ir jāvakcinē riska grupas...
Secinu - šodienas ierobežojumi terorizē darba spējīgos, nevis risina akūto jautājumu!!!

Personīgi - mans viedoklis:
VM īstenos genocīdu pret plānveida pacientiem..., jo:
1) vakcīnas ir pieejamas un visi var būt pasargāti...
2) katrai slimībai ir jābūt tai atvēlēto gultu skaitam...
Kāpēc gan personu kuru var ar plānveida medicīnisku manipulāciju atjaunot normālai dzīvei ir jākropļo par labu personai, kura ir pieņēmusi ar Covid saistītu - nepareizu lēmumu?

pirms 2 gadiem
Kas ir plānveida medicīna?
Vai pasaulē tagad covid kontekstā ir ideju vai matēriju konflikts?
Vai kāds ir pētījis 1991.gadā Latvija kļuva brīva pateicoties tautas drosmei vai tas bija lemts citās struktūras?
Bērnus mēs saudzejām sniedzot piemēru būt autonomam vai pakļaujoties savam ciemam?

Man arī gribētu naivi dzīvot mierā ar pasauli, tikai tā ir utopija, ja esam sociāli aktīvi...

Dzintars A
pirms 2 gadiem
Александра.
> Kas ir plānveida medicīna?
Skaisle atbildēja izcili. :)
> Vai pasaulē tagad covid kontekstā ir ideju vai matēriju konflikts?
Matērijā konflikts nav - visi mēs reiz mirsim, kāds no Covida, cits no gripas...
Tāpēc ir tikai ideju konflikts, kurš matērijā atstāj savu "nospiedumu".
> Vai kāds ir pētījis 1991.gadā Latvija kļuva brīva pateicoties tautas drosmei vai tas bija lemts citās struktūras?
Tik mazai valstij kā Latvija, lai kaut ko izcīnītu ir: atbilstošo vēstures griežu laikā, ar pareizām cīņu metodēm... Protams gala lēmums tika pieņemts citur, bet ja nebūtu "grūdiena", tad kāpēc gan kaut ko lemt?
> Bērnus mēs saudzejām sniedzot piemēru būt autonomam vai pakļaujoties savam ciemam?
Manuprāt bērnam ir jāmaca abas vērtības nevis tikai viena!
> Man arī gribētu naivi dzīvot mierā ar pasauli, tikai tā ir utopija, ja esam sociāli aktīvi...
Ar meliem, ignorētiem jautājumiem, ignorētām problēmām un apsaukāšanos nākotne būs draņķīga visiem...
Plakanzemji, dezinformātori, vakseri, antivakseri, tumsoņas, homofobi... - pārāk daudzi šodien šo lieto ar nicinošu atieksmi pret personu - tie kas tā dara ir Satversmes likumā visiem garantētās cieņas pārkāpēji - jeb tie visi degradē 1991.gadā izcīnīto - šāda atieksme - rada ļauno, jo šie vārdi aizskar un loģikas tur nav... Lai aizskar fakti un noklusēti fakti nav tolerance bet ļaunums (slinkums/bailes).
Par visām tēmām un nav svarīgi tas, ka dotā tēma Tev ir tik pašsaprotama - ir jārunā argumentu valodā... un ja Tev ir slinkums atkal skaidrot to pašu (cik var...?) - droši paklusē - karš būs tieši 2-as reizes mazāks un tas pats (karš) noslāps savā naidā :) .

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Aleksandra, plānveida medicīna ir iepriekš saskaņoti, saplānoti darbi - operācija, izmeklējumi, konsultācijas. Uz šadiem valsts apmaksātiem pasākumiem cilvēki gaida mēnešiem. Es nesen tiku pie speciālista,pie kura man ģ.ā. norīkojums bija izrakstīts 2020.g.novembrī.
Mans viedoklis ir,ka vienmēr lieli satricinājumi jebkurā sabiedrībā notiek vairāku būtisku apstākļu dēļ. Un 1991.g. pārmaiņas notika arī tāpēc,ka tauta vairs negribēja dzīvot pa vecam. Šobrīd arī negribam kā ir- neapmierināti ir visi - levits nedabūja flīģeli,kāds paredzēto operāciju,bet - varam vēl ciest.

Bērnus mēs nesaudzējam. Kamēr smukais Ābele no vbtai rīko smalkas konferences, tikmēr Naukšēnos baernus tur pusbadā un karceros, kā arī moca vēl citos - 50 veidos.
Un kā labi zinām - Naukšeniem paveicās,ka Ltv1AP tur ieradās

Es negribu naivi dzībot mierā ar padauli, es gribu būt laba un darīt labāku pasauli. Jautājums - kā.
Ja mēs nesarunājamies, ja pat nespējam vienoties,kas ir problēma,kas netaisnība, kā tad to var atrisināt, pat tiksi risināt?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!