WhenWeAll FallAsleep
pirms 2 mēnešiem
politiskā pedofīlija
bailes
dusmas 

ko_neko
pirms 2 mēnešiem
Novecojušās binārās opozīcijas, kurās var būt vai nu tikai loģiskais a-apgalvojums vai ne-a, pretējais apgalvojums, vietā - kā mēdz dramatiski pieprasīt - lai ir tikai "jā" vai tikai "nē", būtu jāatceras, ka reālajā pasaulē standarti un shēmas nepastāv, tos veido socializēta apziņa. Tāda shēma pārsvarā gadījumu ir kā jau "reklāmas lozungs" - lai kaut ko piedāvātu neciešot iebildumus. Vārdu sakot, ja kāds operē ar apgalvojumiem "ir tā un ne savādāk", tad ureiz vērts pajautāt: kam tas ir izdevīgi?

ko_neko
pirms 2 mēnešiem
Ārkārtīgi vērtīga publikācija jau tādēļ vien, kka uzrāda vairākas iespējamās simboliskās sakārtas, kādās tiek domāts mūsdienās. Atmetot trulākās loģiskās shēmas, kur "šis jēdziens nozīmē tikai to, kā es esmu mācīts, dresēts un sastindzis tajā, jo man vajag domāt tikai Tā un citādi būt nevar, tāpēc nevar būt nekad", šeit rakstā atklājas vairākas sociālā lauka intensijas, kas aicina domas tvert plūsmā, diskursā, nevis dogmās un standartos. Arī bez objektīvas intelektuālās skaidrības - vienkārši - man patika! Jaunu enerģiju autorei!

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
“Patriarhijas krustneši” ir svaigs ražojums, diezgan spilgts kā reklāmas slogans.
Autore spīd ar spožiem epitetiem kā Kuģa “ aizokeāna misticisms” un citas salīdzinājumu valodnieciskas  pērles. Tās ir tik drausmīgas,  ar ideologu saukļiem aizsmērētais trulums tik kliedzošs, ka nav saprotama Satori redaktoru piesaiste, meitene pīpē ko tik neparastu un vispār nav ar domām piesaistīta norisēm šīs zemes dzīvei. Būtu interesanti ar viņu ko pārspriest, ja būtu pieejams īstais vārds.

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
3. Kā trešo lielāko nicināmo tēzi autore min atšķirību esamību starp dzimumiem. Tiek implicēta noklausīta ideja par to, ka dzimumu atšķirības ir sociāli būvētas, noliegtas bioloģiskās atšķirības un nosodīta ideja par fundamentālām atšķirībām starp dzimumiem. Bioloģija nav svarīga, cilvēku veido sociālā audzināšana. Sievietes var to pašu ko vīrieši un otrādi, viss atkarīgs no tā, ko audzinot viņiem iestāstām. 
Mans komentārs- mācieties, dārgā, antropoloģiju un bioloģiju, ir atšķirības, un jo vairāk ļauj dzimumiem izvēlēties, ko un kā darīt, jo lielākas tas ir.

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
2. Autore raksta par tēmu, ko izcili iztirzā Jordan Peterson. Stāsts par personas izvēlēta vietniekvārda obligātu lietošanu uzrunā ir nozīmīgs stūrakmens rietumu kultūras ( vārda brîvības) kontekstā. Par to, vai minoritātes izvēlēta vietniekvārda lietošana, viņu uzrunājot, var būt obligāta  un ar likumu noteikta, man šaubu nav, ja es izvēlos, lai mani sauc par princi un uzrunājot kāds to neņem vērā, viņš jāsoda

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
Raksta autore, kas slēpjas aiz pseidonīma, neizvirza tajā nekādas tēzes, bet vienā putrā murgo par visu, ko sagrābstījusi ideologu šļurā: Satori jau sen vairs nav strukturēta un loģiska. Tas ir ideologu-nemākuļu rupors.
Cenšoties apkopot rakstīto tēzēs:
1.  Virsraksts nievājoši aicina “ nejautāt papucim”, jo tas ir patriarhālu, novecojušu un “mizogīnu” ieradumu apoloģēts. Ņemot vērā mūsu situāciju, nevar operēt ar Ziemeļamerikā populāro tēlu - baltais heteroseksuālais vīrietis-patriarhāta simbols- tiesību ierobežotājs- nenopelnītas varas un privilēģiju uzurpators. Šeit mums nav pietiekoši daudz visādu potenciālo cietēju, ko ierobežo baltie vīrieši.  Uz šo var atbildēt vienkārši: pajautāt mammucim, kas iedziļinoties, ir smagāk par papuci Latvijā.
Kas īsti būtu tas mizogīns Latvijas situācijā?

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
Aicinu neziedot Satori, jo:
Tas ir kļuvis par tādu provinciālu - ar -aizkavējumu, paldies Darvinam, no Ziemeļamerikas atpalikušu kreiso ruporu, kas mēģina popularizēt karojošā feminisma idejas. Piesaukt Tunbergu ir nosacīti intelektuālam veidojumam (Satori ) sīkmanīgi, jo aprobežotas pamāt skolnieces 

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
Atbildu sev, jo gribu turpināt, ...
Pamatskolniece, kurai iestāstīts, ka viņa ar neiešanu uz skolu un skandējot iestāstītus saukļus kļuvusi par taisnības cīnītāju, ka izlaist piektdaļu no mācībām ir cienījami un viņa tagad pieaugušajiem vērs acis vaļā, raksta autorei ir “papuču” nosodītās “ jaunās sievietes” simbols. Iesaku palasīt šo to no Jānis Fiamengo un Steve Brule, kā arī feminismu analizējošas grāmatas piem. “ The manipulated man” un izvērtēt, vai jebkad sievietēm ir bijis labāk kā tagad. Ir smieklīgi, ka cilvēki ar filozofiskām pretenzijām mēģina adoptēt karojoša feminisma idejas Latvijas vidē vispār nesaprotot kontekstu. Pajautā papucim ir tipisks jēdzienu nomaiņas ideoloģisks naida grupas kliedziens bez izpratnes par ideoloģisko vadītāju komunicēties jēgu

Vilnis Ślars
pirms 2 mēnešiem
Satori kā platforma dziļdomīgām diskusijām ir pilnīgi tukša skaņa, uztvert nopietni to kā loģiski ( no grieķu val.) Un analītiski rakstošu platformu ir dumji. Tas ir ideologu saiets. 

Andis Kalviskis
pirms 2 mēnešiem
Un kurā pusē vēl arvien ir nauda un vara? 

WhiteRabbit
pirms 2 mēnešiem
Šis un daudzi līdzīgi sastopami citātu krātuvītē tviterī :D
http://twitter.com/psihoterapists - prieki teju katru dienu :D

juve
pirms 2 mēnešiem
Nedaudz mazuma piegarša. Tomēr no autoriem ar filosofa izglītību sagaidu (varbūt nepamatoti), ka uz jautājumu paskatīsies no vēl kādas dimensijas, piemēram, cenšoties saprast, ar ko skaidrojama Rozītes brīvprātīgā vēlme aicināt studijā šo "papuci" vai kāpēc laikā, kad aizvien vairāk runā par dzimumu līdztiesības jautājumiem, tieši tikpat intensīvi veidojas it kā otra fronte – uz tradicionālo identitāti un dzimumlomām vērsti uzskati un šādi te padomdevēji. Varbūt tas tomēr ir kaut kāds līdzsvara princips – pavilksi kaut ko uz vienu pusi, kaut kas neglābjami sakustēsies arī otrā?

Un vēl – vai tiešām ir tik daudz uzmanības jāvelta dažiem onkuļiem, kuri pukst par Grētu, laikā, kad tūkstošiem (ja ne miljoniem) visu dzimumu jauniešu viņā klausās no sirds un ar interesi?

Mikēnu Orākuls
pirms 2 mēnešiem
Paldies par vēl vienu lielisku rakstu! No sirds pateicos!

207302
pirms 2 mēnešiem
> Tūnbergas karagājiens pret industriālo kapitālismu tiek uztverts kā tiešs uzbrukums patriarhālā sabiedrības modelī kaldinātajai vīrišķajai identitātei

Šeit derētu pievienot kādu ''how you see yourself vs how you actually look'' mīmi. Pārsvarā cilvēkus tracina visas šīs afēras sakāpinātā emocionalitāte, kārtējā panikas celšana par pasaules galu, atkal meli sabiedrībai un manipulācijas (Grēta taču nenonāca medijos tik romantiski nejauši, kā sākotnēji tika apgalvots), utt.

> ... ja sievietes neuzskatītu, ka veiksmīgas un harmoniskas dzīves dzīvošanai viņām nepieciešami "papuču" padomi.

Kā autore pati raksta, cilvēki dzīvo noteiktās 'informācijas telpās'. Ja sievietēm šķiet, ka viņām ir vajadzīgs kaut kāds padoms no malas, lai uzlabotu savu dzīvi, bet feministes no viņu informācijas telpas ir visu mūžu bēgušas kā no uguns, eksistējot tikai ultra-liberālās tvitersfērās u.tml. 'safe spaces', tad ar ko gan šīm sievietēm konsultēties, ja ne ar baznīcu un Uģi Kuģi? Man tomēr šķiet, ka feministēm akūti trūkst paškritikas.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!