Barthes87
pirms 3 gadiem
Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Ka Latvijas kultūrtelpā attiecībā uz literatūru jau sen sen vairs nav runa par labu vai sliktu dzeju un prozu , bet tikai par spēju vai nespēju iegūt valsts - visas sabiedrības,uzmanību un naudu.
Es domāju, ka sekas tam būs - un iespējams ātrāk, kā mēs šodien iesaistītie domājam.
Lūk, Ulmanis ne tikai dibināja skolas un bibliotēkas , bet arī aicināja tās piepildīt ar saturu , ziedot grāmatas, labas grāmatas , daudz grāmatu.
Vai tiešām tikai mani vienu uztrauc tas, ka šodienas Latvijā masveidā tiek slēgtas skolas un bibliotēkas, bet palikušajās bibliotēkās pieejamo grāmatu izvēle ir pielāgota pašiem mazprasīgākajiem lasītājiem ...
Ironijai un sarkasmam būtu jāmirdz un jādzirkstī intelektuālā spožumā , nevis jākļūst par vīģes lapu nespējai kaut ko paust tiešā runā .....
Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
25. marts plkst. 19:45 ·
Īss un dramatisks ievads latviešu literatūrā, neskaitot dramaturģiju
Rakstnieks rakstniekam redaktors.
Redaktors rakstniekam dzejnieks.
Dzejnieks kritiķim lasītājs.
Lasītājs rakstniekam rakstnieks.
Rakstnieks redaktoram kritiķis.
Kritiķis rakstniekam tulkotājs.
Tulkotājs redaktoram draugs.
Draugs lasītājam nezināms.
Nezināms rakstniekam latvietis.
Latvietis visiem latvietis.
Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Artis Svece
0M3gana iet uz skolu
Kamēr mēs baidījāmies no robotiem, kuri pārkāps Azimova trīs likumus, mākslīgais intelekts iemācījās rakstīt esejas. Diemžēl mēs varbūt zinām, ko darīt, ja robots mums uzbrūk ar dzelzs gabalu, bet neesam gatavi situācijai, kad tas uzraksta eseju vidusskolēna līmenī.

Mihailo Minakovs
0Rekviēms postpadomju periodam
Padomju Savienības sabrukums aptuveni trīs desmitgades ietekmēja to, kā attīstās nācijas Eiropas austrumos un Ziemeļeirāzijā. Krievijas iebrukums Ukrainā ir parādījis, ka postpadomju impulss vairs nedefinē to, kā nācijas dzīvo šajā pasaules daļā. Te sāk veidoties jauni laikmeti un reģioni.

0
Jauna pasaules kārtības arhitektūra. Matvijčukas Nobela Miera prēmijas runa
Tiesības ir dzīva matērija, kas visu laiku attīstās. Mums jāizveido starptautisks tribunāls un jāsauc pie atbildības Putins, Lukašenka un citi kara noziedznieki. Jā, tas ir drosmīgs solis. Taču mums jāpierāda, ka tiesiskums funkcionē un taisnīga tiesa pastāv, pat ja tā nenotiek uzreiz.

Par grāmatām
26.03.2019
4
Bieži uzdotie jautājumi par Hohmu