anna goi goi
pirms 5 mēnešiem
Jā bet. Viss jau ļoti jauki. Jauki klausīties bērnu skaidrajās balstiņās, bet tam cauri skan tas ka viņam tas ir kaut kad tā skaidrots. No kurienes citādi tāda informācija " agrāk sievietes bija vājāki radījumi "? Tas to visu viedokli padara tādu feiku

vērotāja
pirms 8 mēnešiem
Mans tēvs tālajos 80-tajos man aizrādīja, ka nav tadu sieviešu vai viriešu darbi - kas prot un var, tas dara. Joprojām esmu pateicīga savam tētim - gan par sarunām, gan

vērotāja
pirms 8 mēnešiem
Mans tēvs tālajos 80-tajos man aizrādīja, ka nav tadu sieviešu vai viriešu darbi - kas prot un var, tas dara. Joprojām esmu pateicīga savam tētim - gan par sarunām, gan

vērotāja
pirms 8 mēnešiem
..gan par brokastīm pirms skolas, gan par vadāšanu uz/no disenēm. Tādu kā viņš tais laikos bija retums - nedzēra, gādāja un bija kopā ar ģimeni. To, cik labs tēvs viņš bija, redzu arī viņa dēlos, savos brāļos. Tradicionāla ģimene un feminisms ir pat ļoti savienojami.

Raitis Iljenkovs
pirms 8 mēnešiem
Jūs gribat teikt, ka jūsu tēvs 80tajos gados bija feminists? Jūs laikam neesat pamanījusi, ar kādiem jautājumiem nodarbojas feminisms. Feminisms ir traumētu (šeit, protams, arī akmens vīriešu-tēvu dārziņos) un resentimenta dzītu sieviešu pēdējais patvērums un mūžīgā upura poza pret pasauli. Tas ir īsceļš sievietēm-viduvējībām mākslā, politikā un citās jomās, kur mūsdienās var izbraukt, spiežot uz "pareizajām" tēmām.

Skaisle Jatalniece
pirms 8 mēnešiem
Un tomēr - tas, ko stāsta autors, man liek secināt tikai vienu, ka ne superļaunā kontrolējošā vecmāmiņa, ne "attālinātie" vecāki, nav spējuši mazināt inteliģences un izglītības lomu.
Ja I.Freimanim būtu likteņa līdzinieks , bet no tā sauktās nelabvēlīgās ģimenes, kur vecāki ir ir mazizglītoti, iedzer, vai vienkārši slinko utt., tad ... jā, tad būtu vien sociāli degradēts cilvēks un viņa jaunā ģimene.

Tā kā - pāri visam tomēr - izglītība, izglītība un vēlreiz izglītība. Visas sabiedrības kultūras līmenis, ne tikai dažu - izredzēto. Un te nu man būtu ko gari rakstīt.
IR žurnālā izlasīju interviju ar B.Gaili latvieti, kura dzīvo Parīzē - iedomajieties, mums skolas slēdza praktiski uz visu gadu, bet tur pat visstrakākajās pandēmijas ugunīs - uz īsu laiku. Tā ir izglītotā , inteliģentā Francijas sabiedrība un mūsu neizglītotā, zaglīgā, korumpētā sabiedrība ar saviem "priekšstāvjiem".

Savukārt, par tēva lomu - par tēvu latviešu sabiedrībā. Lūk, tās ir dzīles, kuras pētīt un neizpētīt, jo neviens par to negrib runāt. Manam tētim tēti aizveda čekisti, atbraucis no konclāģera Maskavā ātri nomira ar sirdi, jo Maskavā strādājis kādā tur kaitīgo vielu rūpnīcā. Kā bija jaunam domājošam vīrietim uzaugt padomju okupācijas, čekistu asinsdarbu apstākļos?
Manuprāt, ir netaisnīgi nosodīt peckara paaudzes vīriešus, izdzīvojušos vīriešus par viņu vājumu un sievietes par viņu valdonīgumu, par viņu visuvarenību. Jo mana ome- tēva māte, kad viņas vīru aizveda čekisti palika viena ar 9 bērniem. Saslima, gadu nogulēja uz gultas un visu ģimeni - meitu un viņas bērnus izglāba ome. Mana vevcvecmamma ...
Tēma ir smaga , ļoti smaga , ja jautājums kāpēc ir tā, kā ir, bet tēmai būtu jābūt godīgai un atklātai runājot , sarunājoties par to , kā vajadzētu būt.

Skaisle Jatalniece
pirms 8 mēnešiem
Vēl kā ir. Ar draugu esam iemīļojuši pastaigas pa Amatas ģeoloģisko taku. Un pēdējās
divas reizes sagadījās tā, ka satikām papiņu treniņu nometnes dalībniekus. Ejam pa taku un nāk pretī viens par otru smukāki vīrieši. Es nenocietos un jautāju, kas viņi tādi ir un vai vēl daudz būs, jo tad es lūpas uzkrāsošu. Tā biju soļojusi galīgi nesagatavojusies. Tas barvedis lepni saka, esot tēvu grupa kaut kāda tur projekta ietvaros. Nu ja tēvi, tad jau neko vairs.... es noteicu. Nu ja, ka bija žēl, ka visi smukie gadījās, bet nu aizņemti.

Bet ko es domāju - vai tiešām tēviem būtu jāpulcējas kopā ar citiem tēviem, nevis ar ģimeni? Vispār, vai var iemācīties būt par labu mammu, labu tēvu? Vai tas semināros, kursos, lūk, tādos kopējos pārgājienos mācītais kaut ko dod?
Nu es piemēram, neietu uz kursiem vecmāmiņām. Jo to galveno, mīlestību jau nevar iemācīt. Vai nu tā ir , vai nav . Tad drīzāk celt vispārējo kultūras līmeni, izglītības līmeni.
Nu jā un esmu jau rakstījusi, ka spriežot pēc novērojumiem savas mājas pagalmā un Rīgas muzejos, situācija ir būtiski mainījusies. Mūsu mājā ir jaunas ģimenes ar ļoti ļoti rūpīgiem tēviem. Un var just, ka tie bērni, kuriem sētā ir kāds no vecākiem, ir drošāki, laimīgāki, saulaināki.
Cita tēma ir par maniem novērojumiem pie bērnudārza. Bet nu labi , lai paliek citai reizei

Andrejs Upitis
pirms 8 mēnešiem
Žēl šādu vīriešu, kuriem dzīve tik daudz darījusi pāri, ka jākļūst par feministu. Ko gan tāds bērnam garīgi var dot? Vien savas gaudas? Satori propaganda sanākusi varena, bet par laimi visi vīrieši tādi nav. Pasaulīte vēl bojā neiet.

Raitis Iljenkovs
pirms 8 mēnešiem
Man šķiet, ka tas varētu būt sava veida bērnu audzināšanas imperatīvs - audzini savu bērnu tā, lai brieduma gados viņa/viņš nekļūtu par feministi/u. Kur ir feminisms, tur vienmēr ir arī stāsts par vecāku šķiršanos, audzināšanas defektiem, kā arī mīlestības un rūpju trūkumu. Cilvēkus ir jāaicina nevairot feminismu sabiedrībā, uzņemoties rūpes par saviem bērniem un to, lai ģimene neizirtu.

Agnese Irbe
pirms 8 mēnešiem
Šajā rakstā miglaini izteiktais domu grauds par tēva nozīmi bērnu dzīvē neatkarīgi no attiecībām ar māti varbūt pat novestu pie kāda drosmīga secinājuma, ja doma aizsniegtos līdz tieši tam jautājumam, par ko vispār sākās šī debate. Tā sākās ar ST spriedumu piešķirt bērna kopšanas atvaļinājumu nevis bērna tēvam (kurš ir dzīvs, nav zaudējis aprūpes tiesības, nav apsūdzēts vardarbībā pret bērnu, nav atzīts par bīstamu bērnam, utt.), bet mātes draudzenei, radot juridiski atzītu mehānismu, kā pēc mātes vēlēšanās izstumt tēvu no bērna dzīves. Tā, soli pa solim, pēc pusgadu ilgas maldīšanās tumsā, varbūt pat nonāksim līdz sajēgai, pret ko tieši iebilst "tradicionālisti" :)

black_data
pirms 8 mēnešiem
Kādi juridiski mehānismi izstūma autora tēvu no bērna dzīves? Ja pareizi atceros, tad liberasti vēl nebija sagrāvuši pasauli, un nebija nekādu šķēršļu pildīt savas tradicionālās dzimumlomas. Vai tik gadījumā tā arī nav šī visa stāsta morāle?

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
Pirms tam liberastu monētas otra puse - sociālisti - bija sagrāvuši pasauli. Šo faktu LV ģimenes institūta vēsturē nedrīkst ignorēt.

Pastnieks
pirms 8 mēnešiem
Ko jūs tik sarežģīti, par eksotiskiem gadījumiem uztraucieties. Sāksim ar DAUDZ biežāku gadījumu -- kā likums ietekmē situācijas ikdienā, nevis retajos gadījumos, kad runa ir par viendzimuma pāriem.

Ko darīt ģimenēm, kur tēvs ir dzīvs, nav zaudējis aprūpes tiesības, nav apsūdzēts vardarbībā pret bērnu, nav atzīts par bīstamu bērnam, utt., bet kopā nedzīvo un bērna audzināšanā neiesaistās? Kam viņam bērna kopšanas atvaļinājums?

Ir kaudze variantiem, kad viens, kas bērnu pieskata un audzina ir bioloģiskais vecāks, bet otrs -- nav. Piemēram, šādos gana biežajos gadījumos, kad tēvs ir pametis ģimeni, un bērnu audzina māte un vecmāmiņa. Tur nav atbalsts vajadzīgs tikai tāpēc, ka vecmāmiņa nav tēvs, ja? Viņai no tā daudz vieglāk paliek?

Intereses pēc (neesmu pētījis), kas notiek, kad bērnu audzina bioloģiskā māte un nebioloģiskais tēvs? Atvaļinājumu dodam bioloģiskajam, a nebioloģiskais lai ieskrienas -- nav ko audzināt svešus bērnus?

Dzintars A
pirms 8 mēnešiem
Tāpēc, jau valsts cenšas bezatbildīgos tēvus ieinteresēt būt līdzesošam...
Nu nesaprotu es ST, kāpēc tā diskriminēja vientuļās/pamestās māmiņas problēmu un neierosināja arī tām risinājumu...,!

WhenWeAll FallAsleep
pirms 8 mēnešiem
Tas, ko piedzīvojis raksta autors, grūti nosaukt citādi kā traģēdiju.
Kāds nez ir "netradicionālistu" piedāvājums, lai šādus traģēdijas būtu mazāk un vīrietim nebūtu jākļust par feministu? 

slikts  
pirms 8 mēnešiem
ST spriedums bija par viendzimuma ģimeņu aizsardzību, un šī ūdens duļķošana, kas droši vien ir tikpat daudz domāta sev kā citiem, vienkārši ir turpinājums jau pirms sprieduma redzamajai homofobijai. Tam, ka kopš tā laika "gultasbiedri" ir naida grupas kā "Asociācija Ģimene", būtu jāatņem pēdējās šaubas visiem, kas seko līdzi.

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
Tu neseko līdzi, jo ST spriedums prezumēja, ka jau no zila gaisa pastāv tādas ģimenes, kuras nemaz pēc būtības nevar nosaukt par ģimenēm. Tu nevari pamatotu kritiku nosaukt par fobiju. Tātad tradofobi nemaz nav sapratuši, kāpēc normālie ļaudis ir neapmierināti ar ST patvaļu, juridsko aktīvismu un pilnvaru pārsniegšanu. Naida grupu piesaukšana ir tikai vēl viens internetā sagrābstīts neko neizsakošs vārds. Ja AS ir naida grupa (pret ko?), tad satori.lv pret pārējo Latviju divtik.

Dzintars A
pirms 8 mēnešiem
Šajos komentāros tradicionālo argumenti - visi ir bioloģijā un gēnu zinātnē balstīti...
Lūdzu, precizējiet, tieši kas šī raksta komentāros, tradicionālo argumentācijā, ir homofobisks?

Anna Auziņa
pirms 8 mēnešiem
"pēc mātes vēlēšanās izstumt tēvu no bērna dzīves" - šķiet, "tradicionālisti" joprojām koncentrējas uz mātes vainošanu.

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
Šķiet, "netradicionālistiem" joprojām ir grūtības ar vārdu un rakstītā vai dzirdētā uztveri. "..radot juridiski atzītu mehānismu, kā pēc mātes vēlēšanās izstumt tēvu no bērna dzīves. " Kāds sakars ar "mātes vainošanu"? It īpaši konkrētās ST lietas gadījumā, kur tēvs divu "draudzeņu" vēlmju dēļ tiek izstumts no bērna dzīves.

K G
pirms 8 mēnešiem
Paldies par dalīšanos ar personisko stāstu! Un, jā, atbilde ir vienkārša - ja bērna vecāki iesaistās bērna dzīvē pēc būtības (un ne slimīgi), tad tas ir labākais, kas var būt bērniem, neatkarīgi no tā, kādās savstarpējās attiecībās atrodas tie pieaugušie.
Patika arī norāde par "vainīgo" maiņām. Arī tagad vēl joprojām sliktās ir sievietes, kuras ir palikušas, kuras ir uzņēmušās atbildību un rūpes (cits jautājums par stresu, slimīgiem kādiem stāvokļiem), kamēr neesošais tēvs un viņa (ne)atbildība ne tikai netiek nosodīta, bet pat neparādās kā diskusiju tēma.
Velreiz paldies un laimi, saticību ģimenei!

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
Īpatnēji, ka autors tradicionālās ģimenes skatījumu nosauc par drūmu, kaut gan lielākā daļa no paša raksta ir izjukušas ģimenes drūmās pieredzes apraksts. Sanāk tāda kā ķīlnieka dilemma - autoram, ņemot vērā drūmo personīgo pieredzi, vajadzētu tieši aizstāvēt tradicionālo laulības modeli un spēcīgu tēva lomu, lai novērstu šādas drūmas pieredzes citiem, tomēr autors to nedrīkst darīt, jo šajās aprindās skaitās pareizi un vēlami uzbraukt tradicionālajai ģimenei.

Ilze Andresone
pirms 8 mēnešiem
Paga, man likās, ka autors savā tekstā ļoti tieši aizstāv "spēcīgu tēva lomu". Cik interesanti, ka to kāds var izlasīt pilnīgi pretēji!

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
Nevar aizstāvēt "spēcīgu tēva lomu", vienlaikus apgalvojot, ka "tradicionālisti pārspīlē un dramatizē ģimenes izjukšanas faktu" un aizstāvot "dažādas ģimeņu formas".

slikts  
pirms 8 mēnešiem
Par tradicionālajām ģimenes "vērtībām" uzdod seksismu un homofobiju, un tāpēc sieviešu un LGBT tiesības tiek pasniegtas kā šīs "vērtības" apdraudošas, bet pārliecina tas tikai ne pārāk gaišus cilvēkus, un citiem tas ir troksnis.

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
Ļoti daudz izdomātu un skaļu vārdu, kuri neko nenozīmē un tikai kalpo kā dusmīgs kruķis, ko kratīt, lai citus pabaidītu un kauninātu.

slikts  
pirms 8 mēnešiem
Homofobija nozīmē stipru iracionālu nepatiku, un tā izpaužas, piemēram, biedēšanā ar to, ka atzīt sieviešu un LGBT tiesības nozīmētu graut ģimenes institūtu, vai pat ka tas vedot pie Rietumu civilizācijas gala (jeb klasiskais grēku plūdu naratīvs). Var viegli savākt piemērus, kur sabiedrībā zināmi homofobi pauž šādus aizspriedumus, un tas vien piedod šim vārdam saturu.

Raitis Iljenkovs
pirms 8 mēnešiem
Ja jau tu esi noskaņots atmaksot grēku plūdu naratīvu, tad varbūt pie reizes pastāsti arī par to, kā tas parādās kreiso retorikā, kad nepātraukti tiek muļļāti "Eiropā pieaug pieaug autoritārisma draudi" un "mēs esam neizbēgamas klimata katastrofas priekšā" demagoģiskie tropi.

Skaisle Jatalniece
pirms 8 mēnešiem
slikts - izbeidziet taču savu demagoģiju - kā nav kauna, visīstākie naida cēlēji un kurinātāji

Tā arī prezidents Levits nav atsaucis ziņu pasaulei, ka Latvijā dedzina gejus. Tad par ko vispār ir runa. Ja pats valsts prezidents atļaujas kurināt naidu sabiedrībā, nomelnot sabiedrību - kā saka pasaules acīs, taisīt intīmus nakts zvanus saeimas deputātiem lēmumu ietekmēšanai.
Patiešām kaunieties un drusciņ savā auļojumā apstājieties.

Hei satori.lv - uzrakstiet , kā tad paliek ar to lgtb kopienas īstenoto nelegālo datu vākšanu par jauniešiem skolās?

Vai līdzīgi kā par brekttes murrāļi jau ministre Golubeva lēmumu "nojauš" , ka apsūdzības nebūs.

Davai savas mājas , savas naida kules iztīriet un tad uzbrūciet sabiedrībai un to kauniniet!!!

Zaru Kaudze
pirms 8 mēnešiem
"Kur sabiedrībā zināmi homofobi pauž šādus homofobiskus uzskatus", nedaudz cirkulāri, bet redzams, ka tu centies pēc iespējas vairāk teikumā iebāzt visādas moralizējošas fobijas, lai šādu nonievātu un deleģitimizētu pretiniekus.
Tu šo centību varētu ieguldīt, piemēram, mēģinot izmērīt "stipru, iracionālu nepatiku" kādā kvantificējamā skalā. Citādāk te visiem var izskatīties, ka tu esi aizspriedumains tradofobs, kurš biedē ar tumsonīgajiem tradicionālistiem un fašisma grēku plūdiem.

WhenWeAll FallAsleep
pirms 8 mēnešiem
Cilvēka seksuāla gaume un izvēles ir ļoti specifiskas un personīgas. Gluži dabīgi, ka citu cilvēku atšķirīgā gaume var izraisīt spēcīgu aversiju. 

Skaisle Jatalniece
pirms 8 mēnešiem
Kā,lai saka - nav dabīgi, ka citu cilvēku atškirīgā seksuālā gaume izraisa spēcīgu aversiju( lai ko tas nozīmētu). Dabīgi būtu, ja katrs tomēr būtu fokusēts uz savu un sava partnera seksualitāti , nevis juktu prātā, tāpēc , ka kādam patīk vai pretējais dzimums vai nu nez kas.
Viena lieta, ka es esmu kategoriski pret zoofīliju, un to - kā sauc, kad sāk mīlēt augus viņus visādi apķerot un raustot un glāstot. Tā kā nezinām , ko jūt un domā dzīvnieki un augi , tad ir noziegums tos seksuāli izmantot. Punkts.

Cita lieta, par ko esmu domājusi - kā būs tai brīdī, kad seksualitāte pazudīs. Lūk, nesen stāvēju blakus tādam foršam vīrietim un domāju - vai es jūtu seksuālu iekāri un satraucos, jo nespēju pati sev skaidri un gaiši atbildēt ar jā.

Tā kā jāsaka skaidri un gaiši - jāpriecājas, kamēr ir. Cita lieta, kad satversmi grib pataisīt par caurstaigājamu sētu, kurā nākt un iet kas vien grib, kad vien grib un kā vien grib. Tā būsim purvā -kā saka - visas seksualās formas vienlaicīgi

Andrejs Upitis
pirms 8 mēnešiem
Tādas ir satori vadlīnijas. Kas maksā tas pasūta mūziku
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!