Karš Ukrainā
Linda Curika
0Uzvarēt Krieviju sociālajos tīklos
Mēs esam Bučā, pie Irpiņas tilta, Hostomeļas lidostā. Katrā vietā, caur kuru braucam, ir ieplānota apstāšanās un iekšlietu ministrs vai kāds no viņa komandas izstāsta stāstu. Tiek organizēts grupas foto pie milzīga autoplača, kurā grēdās sakrautas cauršautas mašīnas. Kādā no mašīnām palikusi izbirusi makaronu paka un pamperu iepakojums.

0
Diskusija: kā runāt ar Ukrainas kara bēgļiem?
Jau no pašām pirmajām kara dienām Latvijā ieplūst ukraiņu bēgļi, un līdztekus empātijai un rūpēm, ko viņiem izrādām, mūs nodarbina arī saprotama vēlme zināt, ar ko cilvēkiem nācies saskarties. Kā jēgpilni runāt ar karu pieredzējušajiem ukraiņiem, nepastiprinot gūtās traumas?

Māris Zanders
4Pieminekļi paliek galvās
Mūsu politiķi pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā radīja siltumnīcas apstākļus Krievijas naudai, tostarp netīrajai, bet tas viss tagad vairs "neskaitās", jo šobrīd viņi ir nelokāmi par Ukrainu un, re, pielēma arī to pieminekli nojaukt. Desmitgadēm ilga pielīšana Krievijai nu ir izpirkta, apsveicu.

Rasa Jansone
3Pirmā, kas pacēla akmeni
Šodien, šķiet, neviens vairs nav jāpārliecina, ka izvarošana ir kara tehnika. Ierocis, ko var izmantot apzināti un mērķtiecīgi, nevis prāta aptumsumā. Tomēr atzinums, ka izvarošana ir ne tikai ierocis, bet arī noziegums, par ko saņemams sods, ir samērā neseni koncepti.

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
12:00
0Rīgas Fotomēnesis 2022: Alekseja Gordina izstāde
kultūrtelpā "Smilga"
14:00
0"Punctum" festivāls: dzejas pikniks "Laulības ar pilsētu. Re:"
Raiņa un Aspazijas mājā
09:30
0Satori draugu reiss uz Jaņņa Ksenaka jubilejas koncertu
Ventspils koncertzālē "Latvija"
10:00
0Izstāde "Purvītis"
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā