Anna Katra
pirms 7 mēnešiem
Lūk, par ko es domāju: Latvijā ir daudz folkloras un mitoloģijas speciālistu, tostarp zinātnieku. Tas ir saprotami, jo vēl pirms pāris gadsimtiem latviešu valodā pieejamā informācija sastāvēja gandrīz tikai no folkloras. Un, ņemot vērā no tā izrietošo interesi par folkloru un tās pētīšanā ieguldīto enerģiju, mūsu rīcībā vajadzētu būt vairāk un labākiem fokloras ekspertiem, nekā pieejami daudzās citās kultūrās. Interesanti, ar ko šie pētnieki nodarbojas pašlaik un kāds ir viņu (faktiskais vai potenciālais) devums sabiedrībai šajā aktuālās mitoģenēzes situācijā?

Dzintars A
pirms 7 mēnešiem
Filozofēt par pasaules galu ir rast svarīgas atbildes savam esības faktam.
Pasaule - tā ir ikkatra drošais atbalsta punkts, ar pret personu definētu tās attieksmi.
Tāpēc secinu:
* indivīda pasaules pamati mainās sasniedzot: pilngadību vai iestūrējot laulības ostā. :)
* pasaule - tādu, kādu redz cilvēks ir unikāla un tādas (pasaules) citas vairs nav. Izriet sekojošais - katrai nāvei seko - unikāla pasules redzējuma gals (pasaules gals).

Manuprāt. saturīgāks pasaules gals ir atrodoties harmonijā ar visiem: vienlaga - vakseris vai antivakseris ir tavs laika biedrs. :)

Ļoti grēcīgs cilvēks
pirms 7 mēnešiem
Singularitāte (vismaz Reja Kurcveila izpildījumā) ir tā pati Jāņa Atklāsmes grāmata pielāgota sekularizētam, tehnoloģiskam, materiālistiskam pasaules skatījumam, tāpat kā bija ar Marksistu nenovēršamo vēstures kulminācija komunismā vai Fukujamas vēstures izbeigšanos (vai nobeigšanos) brīvā tirgus liberālismā. Pamatideja ir tā pati - cilvēce doadas pretī jaunai izpratnei (no apokalyptein - atklāt, atsegt, izgaismot), kas nenovēršami ievedīs jaunā Zelta Laikmetā.
Ja cilvēks sauc sevi par Progresīvu, tad pats vārds jau implicē ticību, ka cilvēce virzās uz priekšu pretī (vai vismaz teorētiski var virzīties pretī) kam jaunam un kvalitatīvi labākam kā tagadne. Tā kā atšķirība no pasaules gala gaidītājiem ir tikai ilūziju un māņu saturā.

P.S. Apokalipse bībeliskā izpratnē nav vienādojama ar fizisku iznīcību, kas notiek materiālās pasaules kontekstā, tas vienādojums ir tīri alegorisks, jo apokalipse notiek garīgajā sfērā cilvēkam iegūstot pilnīgu izpratni (precīzāk - atklāsmi) par Jēzus Jaunās Derības mācības nozīmi. No Korintiešiem - ''Tagad mēs redzam mīklaini kā atspulgā, bet tad - vaigu vaigā; tagad es atzīstu nepilnīgi, bet tad es atzīšu tā, kā arī es esmu atzīts.'' Interesanti, ka no šī citāta nosaukums ir radies gan seriālam ''Black Mirror'', gan Filipa Dika ''Through A Scanner Darkly'', kas ir pat pārāk perfekti ņemot vērā kontekstu.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!