Mārtiņš Zelmenis
pirms 4 gadiem
Pats uzstādījums ir nejēdzīgs. Hitlerisms kapitulācijas aktu paraxtīja 8., nevis 9. maijā. 9. maijs savukārt ir Eiropas diena. Uzskatīt 9. maiju par t.s. uzvaras dienu Eiropas valstij (nevis impērijas provincei) ir vienkārši nožēlojami, & būtu smieklīgi, ja par to nevajadzētu raudāt.

jurniece
pirms 4 gadiem
Bet ir arī daudz konkrētākas lietas. Attieksme pret šeit iebraukušajiem cittautiešiem un viņu pēctečiem ir sarežģīta, bet kā ar pašiem latviešiem? 16.marts ir leģionāru( vācu pusē karojušo) piemiņas diena. Kurā dienā tiek pieminēti Sarkanajā armijā karojušie latvieši? Vai kāds viņus atceras 8. vai 9.maijā, vai kādā citā datumā? Vai viens okupants bija sliktāks/labāks par citu? Piesauktā vienlīdzība attieksmē pret abām okupācijām un abās pusēs karojušajiem tomēr atkal nesanāk. No viena grāvja otrā.

kuģis
pirms 4 gadiem
“Okupē valsts, bet ne cilvēki.” Nopietni? Valsts karājas zilā gaisā? Nirnberga un denacifikācijas procesi bija kas nepamatots? Tas no sērijas “okupācija bija, okupantu nav”.

dzimmijs13
pirms 4 gadiem
Labi, saprotama raksta autora nostāja, bet baidos ka "Tāpēc nepieciešams ilgs un pakāpenisks process, kurā jānošķir uzvara no piemiņas" diezgan bezcerīgi. Ņemsim piemēram, Olsteru, tur joprojām nozīmīgākais datums ir 12.jūlijs, kad protestanti atzīmē Orānijas prinča Viljama uzvaru Boinas kaujā 1690. gadā pār katoļu karali Džeimsu II. Septiņpadsmitā gadsimta uzvara! Jāsaka, ļoti ilgs un pakāpenisks process nepieciešams lai nošķirtu uzvaru no piemiņas...
Protams - diemžēl. Bet realitātes nožēla ne par matu nemazina tās būtību.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!