Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Pirms pāris gadiem biju Gruzijā, man rādīja veģetāriešu kafejnīcu, kurai - bruņojušies ar kautķermeņu ciskām un garām desām, esot uzbrukuši gaļēdāji un piekāvuši tos visus gaļas neēdājus. Jā - to es saprotu - tas ir naids un neiecietība, bet
te pie mums - mīļā Debess, pilns Rīgas centrs ar veģetāriešu un vegānu ēstuvēm.
Un vēl - es ēdu gaļu, labprāt. Biju izdomājusi rudenī pieteikties par dzinēju medībās. Man būtu paticis izbaudīr medības, bet man izstāstīja, ka diviem dzinējiem nācies cīnīties ar uzbrūkošām cūkām un sapratu, ka to es nepacelšu, bet riskēt negribu.
Mani bērni gaļu ēd ļoti maz gaļu , toties ļoti daudz saldumus. Vai tas ir labi un pareizi, neesmu pārliecināta.
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Tapat drošticamu ziņu vairs nav.
Piemēram, rapšu lauki. Neticēju, pārbaudīju - tajos nav neviena dzīva radība. Laikam jau pareizs tīri formālā nozīmē ir tas nosaukums - biodegviela, bet es nekādi citādi kā nāves lauki tos rapšu laukus uztvert nespēju.
Kolēģes meita nespēj palikt stāvoklī. Ārsts saka - nu atmetiet to vegānismu vismaz uz gadu, kamēr tiekat pie bērna. Meita uz reiz gatava , vīrs nē. Bija jāpiedraud ar šķiršanos , lai atsāktu ēstu gaļu un radītu bērnu.
Tikko kas jauns lasīju, ka viens bērniņš nomiris, jo vecāki viņu kopš dzimšanas nolēmuši vegānismam.
Jā, protams,ka esmu lasījusi , ka arī augu pasaule var nodrošināt pilnvērtīgu uzturu , kam pretī likts tikpat autoritatītvs paziņojums, ka ir pietiekami daudz dzīvībai svarīgu vitamīnu un barības vielu, kuras spēj uzsūkties ķermenī tikai ar dzīvnieku valsts olbatumvielām un taukiem.
Tā kā man viedokļa nav, skaidrs ir tikai viens, ka mūsu ir pārāk daudz un ka Zemes resursi vairs nepietiek , lai dzīvotu - teiksim tik krāšņi kā ES nosacīti ņemot - līdz 21.gs. sākumam.
Kā es saprotu - planēta izžūst un mēs neko nespējam, lai to apturētu un ka pirmā iznīks fauna un tad arī flora.
jurniece
pirms 2 gadiem
Jean Daws
pirms 2 gadiem
jurniece
pirms 2 gadiem
Jean Daws
pirms 2 gadiem
jurniece
pirms 2 gadiem
Artūrs Verza
pirms 2 gadiem
Uldis E
pirms 2 gadiem
Un tāda uzvedība izskatās identiski "izvēlībai", "izlutinātībai" un "nepateicībai".
Ieturēt kopīgu maltīti ar v-cilvēku ir iespējams tikai ierobežotā klāstā ēstuvju. Kopīgās sanākšanās allaž jāpiedomā par "to speciālo" ēdienu. Konstanti jābūt gatavam uz "vai šis satur pienu/olas/želatīnu?".
.... Pilnīgi nenoliedzami, ka vienkāršu un pieticīgu visēdāju šāda ņergāšanās ar ēdienu neiepriecinās. Ar laiku radīsies plaisa attiecībās, jo ēdiens ir viens no mūsu antropoloģiski satuvinošajiem elementiem.
Artūrs Verza
pirms 2 gadiem
Gints Rotčenkovs Rotčenkovs
pirms 2 gadiem
dzimmijs13
pirms 2 gadiem
Par morāli - nu te tad kas ir primārais - suga vai tās indivīds. Piemēram, varam (un pamatoti) runāt par vistu vai liellopu labturību, bet no sugas viedokļa iznāk ka sugas kuras izmantojam pārtikā, ir ieguvējas. Lai cik tas paradoksāli skarbi neskanētu. Par mājas cūkām vispār nerunājot.
Ok, tas tā. Bet kas personīgi smīdina - kad vegāni, precīzāk, daiļas (nenoliedzi :)) vegānes apgalvo ka medu nevar lietot tāpēc ka - dzīvnieku valsts produkts. Nu tad jau iznāk ka arī ikvienu apputeksnēšanas veicinātu produktu nevaram lietot. Kā arī (nu, par to tikai būtu priecīgs), jābeidz vienam otram dāvināt grieztos ziedus. :)
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Zane Šiliņa
0Ekspedīcija kopā ar Raini
Satikšanās ar Raini mēdz būt visai liels izaicinājums. Arī mums, lugas sākumā nokļūstot pagātnes dzīlēs un tur atrodot guļošo patriarhu Jēkabu, nebūt nav uzreiz skaidrs, ko esam uzgājuši – senu fosiliju, pagātnes reliktu vai tomēr vienu no tiem simboliskajiem cilvēces tēliem.

Krišjānis Zeļģis
0Alus, bamslis un citi zvēri
Varētu padomāt, ka vienmēr esmu gribējis dzīvi saistīt ar alus pasauli vai padziļināti būtu interesējies par alus kultūru. Nebūt ne. Vēlme uzvārīt pirmo alu izauga no domas, ka būtu forši uz Jāņiem uztaisīt pašgatavotu alu. Otrais alus, ko ar draugu uztaisījām, likās labākais, kādu jebkad biju dzēris.

0
Diskusija: žurnālistika kara apstākļos
Mēs esam attapušies situācijā, kurā informācijas telpa ir sašķelta un Latvijā dzīvo cilvēki, kas patērē tikai Krievijas propagandu. Kas notika? Vai mediji kara laikā ir svarīgāki nekā miera periodā? Sarunā par to – Rita Ruduša, Filips Lastovskis, Anatolijs Golubovs un Henriks Eliass Zēgners.

Māris Zanders
0Par "integrāciju" – nenotikušo un mazticamo
Vai integrēts cittautietis ir tas, kurš atzīst gan okupācijas faktu, gan izglītības sistēmas latviešu valodā pašsaprotamību, gan Putina Krievijas agresivitāti? Vai tad, ja atzīst okupācijas faktu, tomēr vēlas daļu priekšmetu skolā mācīties dzimtajā valodā?

Artis Svece
2Eksāmens filozofijā
Pagājušonedēļ Francijā notika svarīgākais vidusskolas beigšanas eksāmens – filozofijā. To šogad kārtoja 523 000 skolēnu. Kāpēc? Franču izglītības ministrs norāda, ka tas "raksturo vispārējo akadēmisko kultūru, kas jauniem cilvēkiem ļauj kļūt par brīviem un spriest spējīgiem pilsoņiem".

2
Ja Latvijā ir pieci transcilvēki, kāpēc viņiem vajag tiesības? Diskusija
Ideālā pasaulē mēs paralēli cīnītos gan par civilo savienību, gan trans jautājumiem, jo trans cilvēkiem vajag cita veida tiesības. Mums vajag sakārtot pašus pamatus, piemēram, dokumentu nomaiņu. Par precēšanos un civilo savienību trans cilvēki domās vēlāk.

Sabiedrība
23.08.2019
13
Man patīk vegānisms, bet nepatīk vegāni