Andis Kalviskis
pirms 2 gadiem
Un kā tad patiešām jūtas citas ādas krāsas cilvēki Latvijā? Mēdijos atspogułotie gadījumi nav tie glaimojošākie, ar daudziem aizspriedumiem par ādas krāsu....un vardarbības iezīmēm

Tom Neuland
pirms 2 gadiem
es neesmu marksists, bet, izmantošu marksistu terminoloģiju - liberāļi vienkārši bakstās pa superstruktūru un tādā veidā, kā teicis nīče, jūdz ratus priekšā zirgiem. tas viss beigās ir tāda tedtalks līmeņa sīkburžāziskā masturbācija. lielākais darba devējs latvijā ir maxima, otrs lielākais rimi. amerikā tie ir wal-mart un amazon. līdz kāds nebūs spējīgs nostāties aci pret aci ar šādiem sāpīgiem faktiem visa pārējā vāvuļošana ir muļķīga. trīsdesmit gadus tiek runāts par to ka x ir iegrābies kasē y ar z palīdzību utt. nepārtraukti viss tiek reformēts, pārreformēts un pārpārreformēts. un tas viss tiek darīts tikai tamdēļ, lai nebūtu jārunā par pašu sāpīgāko faktu - ka mēs dzīvojam post-industriālā nekurienē. it īpaši labi tas bija redzams vīrusa laikā, kad pat tādas vienkāršas lietas kā maskas bija jāpasūta no ķīnas.
man nepatīk tramps, bet faktiski viņam bija taisnība runājot par faktu, ka pats svarīgākais ir atgriezt uz ķīnu aizbēgušo ražošanu. es saprotu, ka tas ir vecmodīgs uzskats un neseko dažādām žila delēza aksiomām, bet manuprāt, ja šis jautājums netiks atrisināts mēs tiešām nonāksim kaut kādā Uber Slavery Inc. kas jau patiesībā notiek.
par rakstniekiem runājot, es nedomāju, ka viņiem jānodarbojas ar didaktisku un populistisku tekstu ražošanu, viņiem vienkārši jāraksta labas grāmatas, bet estētiskā nabadzība jau ir atsevišķa problēma

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Lūdzu paskaidro par estētisko nabadzību literatūrā. Interesē ļoti. Jo manuprāt, ir otrādi - pat kaķa čuras ir estetizētas. Praktiski visas rakstnieces saraksta grāmatas , kur vairāk kā puse lappušu ir metaforu lietus, vai metaforu tambordeķis. Apnīk, ka nekas nenotiek. Bet ja notiek, tad kā pa miglu. Praktiski nav ne asiņu, ne seksa - nu račko es tā kā nepieskaitu

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Jautājums - vai tad slikti, ka rūpnīcas ir tikai Ķīnā? Slikti, ka tur nabagus paverdzina, bet nu vismaz mums nedraud fabrikas meiteņu liktenis un pie mums cietumniekus netirgo orgānos( cerams).
Vai problēma nav cita - ka to , kas mums ir bez rūpniecības, tikai nodokļus iekasējot , ka šo labumu sev pievāc politiķi =čekisti. Ja mēs no tiem sliktajiem atbrīvotos, kaut vai marksistiskā ceļā, un kļūtu taisnīgi - vai nebūtu dzīve kā paradīzē? Nu labi - gandrūz kā paradīzē.
Nevajag tik daudz preču, nu nevajag. Bet taisnīgumu gan vajag.

Tom Neuland
pirms 2 gadiem
man tas viss atgādina baudrilarda eseju par irākas karu, tas galvenokārt ir mediju notikums. saprotams, ka cilvēkiem bija skaidri iemesli, lai izietu ielās, bet nākamajā dienā visa asv politiskā un korporatīva elite, volstrītas spekulantus ieskaitot, tupās uz ceļiem, lai šos protestus atbalstītu.
savā ziņā sievietei, kura raksta trakos komentus ir taisnība - liberāļi vienmēr labāk izvēlēsies runāt par rasisma vai dzimuma līdztiesības problēmu nevis šķiru. tā bija galvenā ideja markūzes ''viendimensionālajā cilvēkā'', sistēma, kura rada tādu kultūrtelpu, kurā šķirai ir zemākā prioritāte.
kāpēc, piemēram, lai kāds, kuram interesē ekonomiskā vienlīdzība, neatbalstītu trampa tarifus ķīnai? vai ķīna nav galvenais iemesls kamdēļ tādos posta perēkļos kā detroita, atlanta vai baltimora (kuros galvenokārt dzīvo melnādainie) vairs nav industriālās ražošanas? un kāpēc tās vairs nav latvijā vai eiropā kā tādā?
dažreiz šķiet, ka liberāļi vienkārši vēlas rakstīt esejas, programmēt un nodarboties ar multimediju mākslu kamēr pilsētu perifērijās (sveika ģentrifikācija) dzīvojošie heloti viņus vadā ar ūberiem un pasniedz viņiem sendvičus. cīņa pret rasismu ir tāda kā indulgence ar kuras palīdzību var noslēpt savu vainas apziņu aiz morālisma sienas.
es skaidri saprotu, ka neko jaunu es te nepasaku, bet ir ļoti skaidri iemesli kāpēc liberālisms, tik ļoti cieši sasaistīts ar ekonomisko globalizāciju, ir savā norietā. un kamēr cīņa ar rasismu pozicionēsies kā vienkāršs morāles jautājums tā nekur nenovedīs. martins luters kings un malkolms x, piemēram, to ļoti labi saprata.
plus fakts, ka tie atbalsta protesi ir tik izplatīti visā eiropā tikai norāda kādā mērā šis vecais kontinents ir amerkanizējies.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
nu labi - ja traks koments, tad traks - liberāļiem vienkārši garšo mūsu asinis
tāpat, kā piemēram, franču sociālistam Klodam štrausam patika izvarot melnādainās
bet Nora Ikstena noraizējusies , ka nav nekas uzrakstīts par Andreja Žagara intīmo dzīvi ( klausīties lr1 Krustpunktus) - kamēr es kreņķējos , ka Ikstena par daudz strauji visu intīmo grib noprečot, kamēr par Žagaru kā profesionāli, bet varbūt autsaiederi , par viņa vietu Latvijas kultūrtelpā joprojām nav nekā

Nu ir traki - ir - bet redz balck matters , kamēr mēs kā barēņi - nedod mums ēst, dara pāri un tirgo uz ārzemēm

Raitis Iljenkovs
pirms 2 gadiem
"Tas vienmēr ir slidens ceļš – nezinu, vai kāds kareivīgs Nacionālās apvienības pārstāvis steigšus mainīs savu viedokli pēc tam, kad viņam atgādinās, ka mūsu vēsturē pieredzēts laiks, kurā tautības (tiesa, ne rases) dēļ varēja atrasties ne vien zemākā statusā sabiedrībā, bet pat iet bojā izsūtījumā. "Latviešu dzīvībām ir nozīme," es pie sevis klusi atkārtoju un domāju, kā šajā sauklī varētu ielasīt ziņu, ka citas dzīvības ir mazāk svarīgas."

Un augstāk citētais nav whataboutisms? Būtībā, tas, ko autore saka ir: "Ja tu iebilsti pret iestāšanos par melno tiesībām, kuri tiek diskriminēti balstoties rasē, tad kā ar latviešiem, kurus dikriminēja nacionalitātes dēļ, vai to tiesības nebūtu jāaizstāv?" Tas ir jauns zemais līmenis woke demagoģijā - kritizēt noteiktu retorikas paņēmienu un burtiski nākamjā rindkopā to pielietot, lai balstītu savu pozīciju.

Artis Robalds
pirms 2 gadiem
Sveiki! Es tiešām nesaprotu vienu lietu... :/ Kāpēc ir tā, ka mums viena netaisnība šķiet svarīgāka par netaisnību kaut kur citur? Liela daļa tagad pievienojās (vismaz virtuāli) protesta kustībai #blacklivesmatter

Artis Robalds
pirms 2 gadiem
... , bet kad netaisnība notiek te pat blakus Ukrainā, tad izskatās, ka visiem ir pie kājas... :/ ? Un tas nav sarkasms, es tiešam gribētu saprast!

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Un vēl. Ko esmu ievērojusi. Cik katastrofāli truli, patriarhāli agresīvi un galu galā neinteliģenti, nespējīgi saprotami paust savu viedokli, jā - cik truli ar mums - latviešu sabiedrību runā politiķi. Tas vienkārši dzen izmisumā. Tas atkal atgādina okupācijas laiku partijniekus - kuriem tauta bija pātagojams darba lops.
Daudz dzīvojos vācu tv programās un ir iespēja salīdzināt.

Un kad te tikko kārtējo reizi !!!! satori mani apsaukāja - nevis inteliģenti paklusēja, ignorēja, ja reiz nepavisam nevar piekrist tam, ko rakstu, bet rupji apsaukāja - atkal ienāca prātā tā Latvijas politiķu komunikācija - bez pamatojuma iedomīga, augstprātīga.

Un tad tomēr ir tā jāsaka - tādi esam - no matu galiņiem līdz kāju pirkstiņiem - tādi bezcerīgi - visstraujāk izmirstam un savu zemi un savu tautu postā laižam.

Tā es domāju

gus t
pirms 2 gadiem
Man šķiet ļoti bieži notiek būtiska kļūda novērojot Amerikas protestus no malas. Amerikas protesti bāzējas lielā mērā uz gadiem ilgo rasismu, bet izņemot pamatproblēmu ārpus amerikas konteksta - problēma ir ne tik ļoti par pašu rasi, bet par to kā konkrētas grupas tiek apspiestas un izmantotas, par kultūras apspiešanu un gentrifikāciju un par kulturālo "objektivitāti" (piem tajā pašā amerikas kontekstā uz baltajiem un melnajiem - balto kultūra lielā daļā balto cilvēku, it īpaši sastopams vecākās paaudzēs un konservatīvākos cilvēkos, ir tik ļoti standartizēta un iespiesta bezjēdzīgi kopā ar kkādu labo/ļauno un cilvēku identitāti, ka viss atšķirīgais šķiet nepareizs. Ir runa par dažādiem "bias", kas klaiņo apkārt un šie cilvēki nespēj atšķirt objektīvo no subjektīvā. Amerikā šīs lietas arī valsts iekārtas un cilvēki pie varas izmanto personīgiem mērķiem un spekulatīvajai ekonomikai un ignorē vēsturi līdzīgi kā Krievija ignorē padomju vēsturi itkā tas nebūtu nekad noticis, tikai atšķirībā no Krievijas, Amerika slēpjas zem tā teikt "pseido-progresīvisma", ražojot itkā šķietami progresīvu saturu medijos, kamēr aizkadrā var notikt kkas pilnīgi cits. Kāpēc piem Trumps tagad pozicionēja antifa kā teroristu organizāciju, bet piem KKK var brīvi eksistēt jau kopš šīs grupas rašanās? Tas būtu tas pats ja Vācija itkā ārpusei stāstītu cik ļoti nožēlo Nacismu, bet iekšienē kultivētu neo-nacismu.

gus t
pirms 2 gadiem
Amerikas politikā notiek tik ļoti daudz teatrālas darbības, ka izpaustais ir gandrīz vai tieši pretējs darbībām. Veidojas nekonkrētums un to izmanto lai slēptos zem kkādām maskām, vnk pie varas cilvēku daļa ir savejie un daļa ir manipulatori. Viena cilvēka atmaskošana nozīmētu pārējo cilvēku atmaskošanu un gan demokrāti gan republikāņi to negrib, tāpēc arī piem Bernijs kanditējot uz prezidentūru tika medijos tik ļoti apmelots, un kritizēts no tiek pašiem demokrātiem, bet pēkšņi kad viņš pārtrauc kanditatūru tad demokrāti viņu sāk saukt par savējo. Man nešķiet ka citās valstīs ir diži citādāk, taču Amerikā notiekošais mūsdienās ļoti atbalsojas uz pārējās zemes lodes, kā šķiet ka valstis bieži aktīvi darbojas ne tik ļoti lai ar šīm problēmām cīnītos, bet vairāk lai izliktos ka ar to tiek kkas darīts un problēmu mēģina padarīt mazāku nekā tā ir. Vnk kkāda jobana korupcija. Bet atskatoties kā piem Boris Johnsons kad saslima ar koronu, uz brīdi pēkšņi izskatijās ka sāka uztraukties par to kā parasti cilvēki dzīvo, jo nāca viņam saskarties ar ārstiem koronas uzsliesmojuma laikā. Bet ātri vien viss aizgāja vecajās sliedēs, jo šīs sistēmas kas mums pašlaik eksistē, lielākoties pašas ražo šādus burbuļus un atšķēlumu. Tāpēc arī piem amerikas protestētāji saka ka ar reformām policijā nepietiks, jo sistēma ir tāda ka tā vnk kultivē šādus cilvēkus. No šejienes arī tas teiciens "All Cops Are Bastards", jo cilvēki ar kkādu jēdzīgu morāli nespētu ilgi eksistēt policijā, notiek sistemātiska filtrācija un tā teikt visi labie policisti vai nu aiziet no darba vai sāk morāli notrulināties. Bet šāda problēma nav tikai amerikas policijā, bet lielākajā daļā valstisko sistēmu. Es nedomāju ka šīs sistēmas ir obligāti šādi veidotas, bet šī problēma noteikti tiek ĻOTI pārāk ignorēta un ja mēs, cilvēki, gribam lai piem pēc 50 gadiem, nebūtu jābalansē uz izmiršānu dēļ klimata pārmaiņām, izmaiņām ir jānotiek OBLIGĀTI.

slikts  
pirms 2 gadiem
Pamata problēma, kā vienmēr, ir izglītība, un tās iztrūkuma radītā manipulējamība. Tas ir apburtais loks, jo, lai izglītības trūkumu labotu sistēmiskās līmenī, ir vajadzīga politiskā griba, bet manipulējamība ļauj esošajai sistēmai uzturēt sevi, pārliecinot vairumu, ka viss būtu normāli. Realitāte reizēm atgādina par sevi, piemēram, ar pandēmiju, vai kad pārāk daudz cilvēkiem ir pārāk spiedīgi, bet radītā apziņa ir gaistoša, un vēlme atgriezties pie "normālā" snauda stipra. Tas ir redzams arī reakcijās, kas mēģina norakstīt jebkuru nemiera avotu kā aplamu; ka tie esot tikai grautiņi, ka protestētāji neko nesaprotot, utt.

gus t
pirms 2 gadiem
Tas ir apburtais loks pavisam noteikti, tāpēc man šķiet ir kkas jāmaina vai kkam jānotiek lai vispār notiktu kkādas pārmaiņas un lai cilveki vispar spētu paskatīties uz lietām no malas. Uz ilgtermiņu skatoties - cerams covids un amerikas protesti radīs kkādu domino effektu kas novedīs līdz kādām pozitīvām izmaiņām, bet reizē arī baidos ka tas nenotiks tik ātri cik varbut gribetu, savukārt ātras izmaiņas arī cilvēkus baida. Ne šis ne tas. Bet izmaiņas noteikti notiks, cik tās pozitīvas vai negatīvas tikai laiks rādīs. (ja lietas tiks ignorētas tad gan pavisam drošs esmu ka neko pozitīvu noteikti nevar gaidīt)

slikts  
pirms 2 gadiem
Krīze pēc definīcijas ir pagrieziena punkts, un turklāt šī ir krīze krīzē; iepriekšējās finanšu krīzes sekas vēl ir jūtamas, fonā ir klimata krīze, un tagad ir vīrusa krīze. Manipulējamība gan joprojām nozīmē, ka pagrieziena virzienu nosaka tas, kam augstāka tribīne, un attiecīgi to nosaka sistēma, kas pasauli jau ir tik tālu novedusi. Cilvēki, kas varētu kaut ko mainīt, runājot par notiekošo plašākos vilcienos, un izmantojot savu izglītības un atpazīstamības kapitālu, gan arvien skaidrāk ir izlēmuši mēģināt "pārziemot" krīzes, tāpēc prognoze par gaidāmo ir tikai arvien sliktāka.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
tipiski latviski - jāpasēž un jāpagaida, izmaiņas būs - nez tik kādas, bet būs
Nu labi, ko tur taudz -cepti gaiļi nedziedās, tas tā kā skaidrs

gus t
pirms 2 gadiem
@SKAISLE Man šķiet runāšana par problēmām jau ir darīšana, gluži kā anonīmajos alkoholiķos - pirmais solis ir problēmas atzīšana. Bet personīgi es vairāk runāju par klimata pārmaiņām un tās ir vnk sekas neatbilstošai sistēmai, Latviešiem tur reāli maza iespējamība kko mainīt. Ir iespējams pašlaik tikai uzlabot vidi lai būtu iespējams rīkoties ar šāda apmēra problēmām, bet kā augstāk minēja, atkal izglītības problēma, man liekas liela daļa neapjauš cik klimata pārmaiņas ir nopietnas. Zemes vēsturē ir bijušas vairākas masu iznīkšanas un tikai viena no tām radās dēļ asteroīda ietriekšanās, visas pārējās bija jo notika pārāk krasas klimata pārmaiņas (asteroīds savā ziņā arī pie tā pieskaitas, jo no tā arī mainijās klimats), lai lielākā daļa dzīvības spētu izdzīvot.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Par medijiem - klau. Ar tiem jāsāk - tie ir mediji, kuri ziņo, ka lūk , sabiedrības interešu un labas nākotnes vārdā tiks būvēts tas un tas un noklusē, ka sabiedrībai nodarot milzu ļaunumu - tiks izcirsti tik un tik koki,noasfaltēts tāds un tāds daudzums zālāju un apstādījumu. Tie ir mediji un viņu gļēvie klapi - nodokļu nemaksātāji kuļturščki - kuri mūs noveduši pie sasistas siles - nabadzības un degardētas vides.
Un tie esam mēs, kas to drīkst mainīt un pieprasīt to mainīt. Par spīti tam, ka uzreiz ir superintelektuāļu bari , kuri kāri metīsies virsū un apsaukās un apspārdīs tevi par muļķi , paši zemisko orgasmo pašapziņu celdami

Nu labi - ko tur daudz - visticamāk, ka tomēr no tāvilciena ne izkāpt, ne tam pretī nostāties un to apturēt. Ja pat sarunāties nespējam - kāda vēl sadarbība var būt

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Tam gan piekrītu, ka problēmas apzināšana ir pirmais solis ceļā uz tās atrisināšanu.
Nepiekrītu gan, ka latviešiem maz iespējas. Tieši otrādi - mums ir milzzu iespējas, bet nav , kas tās izmanto. Lūk, sāksim ar medijiem - nav jāraksta - es uzskatu, vai es domāju - ka meži Lativjā ir izcirsti, jo to var katrs pats pārliecināties -
ir palikušas kailcirtes, kas palielina augsnes izžūsanu mizlu paltībās un pat ja pēc gadiem tur kaut ko iestāda tas vienkārši neizaug. Lūk, vienīgais neatkarīgais medijs Latvijā TV3 ziņoja, ka papildus tai nelaimei, ka meži ir izcirsti un tagad cirtīs vēl neizzaugušos mežus, izrādās, ka LVM peļņu par pārdotajiem mežiem atdod privātajiem un nevis ieskaita valsts budžetā. Sabiedriskie mediji par atklātajām nelikumībām LVM darbā klusē, bet valsts
subsidētais - miljonu apmērā rīga tv24 pat gluži otrādi - bez faktiem, vien ar tukšām pļāpām sāka sludināt, ka tv 3 meljot. Ko tieši melojot tā arī nepasakot. Valsts iestāde!!!! Jautājums - vai Latvijas sabiedrībai ir iespēja kaut ko mainīt pieprasot kvalitatīvus mediju, pieprasot paralēli no valsts budžeta - partiju finansēšanai - finansēt arī pētniecisko žurnālistiku. Kas to prasīs - saotirsti , kuriem rūp bēgļi, geji un melnādainie? Vai tie bēgļi , geji un melnādainie pierasīs varas partijām nodrošināt sabiedrību ar objektīvu un aktuālu informāciju.

Starp citu - es jau biju dziļi vīlusies LTV -sabiedriskajos medijos, bet kopš turp aizgāja Ruduša no satori - es vairs nespēju vispār to LTV skatīties - esmu nepārejošā trauksmē, ka tūlīt atskanēs govorit moskva un parādīsies brežņeva milzu uzacis

gus t
pirms 2 gadiem
Par klimata pārmaiņām - atkal viss atgriežas pie amerikas, jo zinātnieki šo jau pētija un prognozēja jau ~80 gados, taču viņus amerikāņu mediji to propogandēja kā konspirāciju jo naftas un ogles industrijām tas nenāktu par labu (kas ir protams vieni no lielākajiem lobyistiem amerikas politikā)

gus t
pirms 2 gadiem
Latvijas meži neko globāli diži neiespaido. Problēma ir ka tā nav tikai latvijas problēma un runāšana ar latviešiem neko diži neiespaido tieši šī paša iemesla dēļ. Daļai šķiet ka tas latviju nezinkāpēc neskar, daļai šķiet tā ir kkāda sorosoīdu konspirācija un daļai šķiet ka metāla salmiņi kko mainīs. Ir jāpāriet uz dabai draudzīgām praksēm, bet viss ko latvija var ir tikai nedaudz piebremzēt procesu, kas pats par sevi, pat ja pēkšņi apstāsies, pilnu spēku pēc prognozēm iegūs tikai nākamo ~30 gadu laikā. Latvijai vajag darīt visu iespējamo kas jādara sakarā ar klimata pārmaiņām, bet nevajag dzīvot ilūzijā ka tas aprobežojas tikai ar latviju. Tā ir globāla problēma un objektīvi visnopietnākā problēma ko cilvēce ir saskārusies un lai to risinātu cilvēkiem ir jāpārvar nāciju robežas un jārīkojas un jādomā internacionāli. It īpaši ja tiešam grib glābt Latviju kā tādu, vai jebkuru citu valsti. Un klimata pārmaiņas arī būs tikai viena no tik lielām globālām problēmām ko cilvēkiem nāksies saskarties skatoties uz zemeslodes un apkārtnes fona. Un lai vispār ar tām nākotnē cilvēku spētu tikt vaļā būs vien jāiet pāri nāciju robežām.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
jā - kaut cik sekoju līdzi , kas notiek pasaulē, bet atgriežamies pie Latvijas - esam jau pieradināti, ka dedzina riepas, dedzina atkritumus indē gaisu , ko elpojam un mums jānotic stāstiem, cik tas nekaitīgi. grāvmalās gāž ķīmiju, kanalizāciju laiž jūrā. Esi gājis no Ziempupes līdz Liepājai ? Tā ir pilna ar riepām - no kurienes?
Kāpēc jaunieši , tie , kuriem te būs jādzīvo ilgāk kā man ir tik nenormāli vienaldzīgi pret vidi - pret sabiedrību kurā viņiem būs jādzivo . Kāpēc viņi ir tik viegli manipulējami raudāt par bēgļiem, gejiem un melnajiem, bet ignorēt pašu būtībā eksistenciālās problēmas ?
Lūk - labprāt dzirdētu atbildi uz šādu jautājumu

gus t
pirms 2 gadiem
Tas cik ļoti parastie cilveki piesārņo vidi ir vnk niecīgi procenti salidzinājumā ar to ko izdara lielās kompānijas. Tāpēc ir bezjēdzīgi vispāŗ fokusēties uz to ko dara parastie cilvēki, kamēr īstie ļaundari ir lielās kompānijas un cilvēki pie varas. Jānotiek politiskām izmaiņām/reformām/ valstīm jābāzējas vairāk uz zinātnieku viedokļiem nevis uz kkādu korumpētu un nekompetentu politiķu iebildumiem. Protams sakārtot savu vidi ir labi un tā, bet tas var radīt ilūziju ka kkas tiek mainīts kamēr reāli nekas nemainas un tikai pasliktinās.

Un es atvainojos, bet tie kuri "raud" par geju, bēgļu, melno problēmām ir parasti arī daudz atbildīgāki par vides problēmām, tiem kuriem tas neinteresē vai pat kaitina kad kāds par to runā visbiežāk ir arī tie kuri nerūpējas par vidi, tie ir tie kas piemēslo vidi, nejau tie kas uztraucas lai cilvēkiem būtu vienādas tiesības. Bet tā atkal nav vispār jauniešu problēma, tā ir izglītības problēma, nav jābūt jaunam lai to saprastu, nav arī jābūt vecam lai ienīstu melnos un gejus.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Nezinu gan. Es gan nepiedalos protestu mātes Lolitas Tompsones vidos protestos. Īpaši neatbalstu tos it kā feministu gājienus. Bet vides aiztāvības pasākumos cenšos piedalīties. Nu - kur tad tur ir tie bēgļu , geju un melnādaino aizstāvji? Kur tie dzejnieki un dziedātāji? Varbūt āfterpārtijās ir , bet kad darbs jādara - kaut kā neredzu viņus. Nu neredzu.

gus t
pirms 2 gadiem
Kā jūs zinat ka daļa cilvēku kas tajos gājienos iet nav dzejnieki/dziedātāji vai tā jūsu sauktie "bēgļu/geju/melnādaino" aizstāvji? Es nemēģinu neko pārmest, bet gribētu lai jūs saprastu kādos stereotipos pati braucat iekšā.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Apžēliņ - jautājums - kā var nezināt, nu Rīga nav Ņujorka. Nu ko jūs - kā saka brāļi krievi - obižaitje. Zinu daudzus zinu, ja ne pēc vārda, tad pēc skata zinu. Nu tos slepenos , kas dzejas atstāj atvilktnē - nu par tiem nerunāsim. Par gejiem neko daudz neinteresējos, bet nu ir tādi, kas kā saka to savu orientāciju kā karogu apkārt nesā, apžēliņ - nu kā lai nepamana. Tieši kultūras darbiniekiem, jo īpaši radošajiem ir nenormēts darba laiks, tieši kultūras darbniekiem, ja reiz dzīvo no nodokļu maksātāju naudas būtu jāizrāda attieksme. Ja viņi ir par koku izciršanu, vai pret un kāpēc jā vai nē. Tagad iznāk, ka šie sēž skapī un baidās kaut ko lieku pateikt , kā savulaik Jānis Sudrabkalns sēdēja un baidījās no čekistiem.

random test
pirms 2 gadiem
> nemieri ASV izgaismo kādu jaunu tendenci – proti, sabiedrībai (un vietējiem ziņu portāliem) vairs nav vienalga par to, kas notiek pāri okeānam un "uz mums neattiecas".

Tā ir tikai parasta cilvēku nespēja neiesaistīties katrā notiekošajā skandālā. Tagad katrs, kurš ASV nav bijis pat tikai tūrista kārtā, ir liels ASV socpolitiskās situācijas eksperts. Tāpat kā 2 mēnešus atpakaļ visi bija klimatologi un krita histērijā par tūlītējo, neizbēgamo pasaules galu, pirms mēneša visi bija epidemologi un tik pat histēriski vajāja katru, kurš covid neuztvēra kā nāves spriedumu civilizācijai, tā tagad visi ir ASV rasu jautājumu eksperti.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Un nevajag liekuļot, ka satori publikai latvieši kaut ko nozīmē.
Kad Latvijā pirms pāris gadiem sāka vest iekšā bēgļus, kuri - cik ironiski - aizbēga uzreiz arī no Latvijas, tad daži mediji ziņoja, ka pazudis bērnu nama audzēknis - pusaudzis. Velāk viņu atrada turpat blakus bērnu namam pamestā ēkā. Nomiris no alkohola pārdozēšanas - padsmitgadīgs zēnsm uzaudzis dzērāju ģimenē, vecākiem atņemts un pa bērnu namiem mētāts. Nekāda atbalss par to , ko sociālā netaisnība, nenormālā korumpētība, sabiedrības atsvešinātība no kultūras nodara latviešu tautai nebija. Feministes rubināja savas nabiņas, lgtb savas, literāti steidzās rīt bagāto valstu literātu privilēģiju paliekas un klusums par to kas noeitk pie mums un ar mums. Kaut kas pa visiem šiem gadiem ir mainījies?
Kas?
Sabiedrisko mediju vienīgais kultūras raidījums, kurā jauns puisis atstāsta , ko internetā izlasījis par kultūru un tādu puisi nosauc par kultūras personību un tādu raidījumu par kulūras raidījumu? Es gan vairs šo raidījumu neskatos. Nu ko man par kultūru var pastāstīt Inaga Grencberga? Aija Andrejeva? Vai 5 minūtēs, ko var izstāstīt Alvis Hermanis, ja es varu jūtjūbī atrast stundu garu interviju ar Hermani krievu !!! valodā, Krievijas TV ?

Ka augstskolas Latvijā jau tā ir gandrīz nepieejamas vietējiem nodokļu maksātājiem augsto izmaksu dēļ , bet tagad tās grib vispār slēgt latviešu jauniešiem, latviešu valodai un kultūrai? Viss būs angliski un krieviski un te plūdīs maksātspējīgo aziātu un krievvalodīgo pulki un pa kādam eiropietim. Tas Latvijas jauniešus neinteresē?

Kultūras nozare ir tā, kurā ir visvairāk nodokļu nemaksātāju un attiecīgi krīzē cietušo. Kur ir kaut viena kultūras nozares cilvēku saruna ar finanšu speciālistiem, ar sabiedrību, labi - kaut vai savā starpā - kur ir sarunas, kā novērst šo nodokļu nemaksāšanu un attiecīgi atkarību no politiskās varas elites. Kāpēc paši kultūras darbienieki pelna ja ne miljonus, tad sitmus tūkstošus , bet iztaisās par nabagiem un bada cietējiem? Nevienam taču nav šaubu , ka no 32 miljoniem naudiņa tiks tikai pareizo mutīšu virinātājiem. Kaut gan - kur tad tās nepareizo runu mutes ir - kur ? Nu nav tādas.

Vispār bezcerīgi, dziļi pretīgi šī pseidoaktivitāte cīnīties par visas pasaules ciešanām un dzīvoties pa nesakārtotu, netaisnīgu un bezcerīgu pašmāju valsti - pretīgi. Esmu dusmīga, nikna, jā un bezcerīgi skumja. Viss ir kā okupācijas laikos - tikai dekorācijas nomainījušās

Kristaps Melderis
pirms 2 gadiem
Vataboutisms. Kas tev liedz rakstīt un cepties par to, kas tev ir svarīgs? Taisi savu lapu, raksti par savām problēmām. Un tad atsūti man linku, aiziešu uzrakstīt, kā tas par ko tu raksti nav svarīgs un bezsakarā norādīšu uz 'svarīgākām' problēmām.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Ar savām problēmām es pati tieku galā. Neskraidu pliku pakaļu un nežēlojos, ka mani apsaukā.
Tavs sakars nav saprotamāks par manu bezsakaru.
Runa ir par sabiedrības problēmām , par to , kas notiek ar sabiedrību. Latviešu sabiedrību un Latvijas sabiedrību.
Ka gluži kā okupācijas laikā mūs dzina cīnīties par brīvību Vjetnamai, tā tagad mūs fokusē uz rasismu Amerikā. Glābiet melnādainos. Un kā būtu , ja viņi paši sevi glābtu? Visa vaina ir tikai ādas krāsā? Tiešām?
Galu galā satori nav privāts tusiņš - es jūsu soctīkluprofilos nelienu un neuzstājos, rakstu publiskā paltformā, kura tāpat tērē arī manu nodokļu naudu.

slikts  
pirms 2 gadiem
Tāds pats domas veids, kas ļauj būt aizspriedumainam pret rasēm, attiecas uz citām dzīves jomām; cilvēkiem nerūp Marsa parks, jo tas nav kaimiņos; nerūp bāreņi, jo ikdienā ar tiem nesaskaras; nerūp līdzcilvēki kopumā, jo dzīvo šaurā pasaulītē. Saskaroties ar plašākiem jautājumiem, parastā atbilde ir neizglītots un žultains "es! es! es!"; piemēram, sākt klāstīt kaut ko nesaistītu par feminismu vai par to, ka mīļākais pseidointelektuālis Hermanis nesaņemot pietiekami daudz uzmanības. Saraksti to visu savā blogā, kur to varētu pelnīti ignorēt un neizniekot uzmanību lasot vai atbildot.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
man škiet, ka Jūs kungs vienkārši nemaksājiet nodokļus un Jūs aizskar , ka kāds to atgādina - kā gan citādi izskaidrot to, ka lasiet to ko nevajadžetu lasīt un vel trakāk - rakstiet komentāru - kādu nevajadzētu rakstīt .Nabag Sliktais, šitā ciest , šitā mocīties. Taču apžēlojieties par sevi, ja ne par mani
Ja Hermanis ir pseidointelektuālis, tad , kas ir Inga Grencberga?

Un kas šodien vispār ir intelektuālis? Kas?

Kristaps Melderis
pirms 2 gadiem
Paskaidrošu tev, kā īpaši neaptēstam indivīdam - tas, ka tavas problēmas ir svarīgas, nenozīmē, ka rasisms ir mazāk svarīgs, tas, ka rasisms ir svarīgs, nenozīmē, ka tavas problēmas ir mazāk svarīgas, raksta autore izvēlās rakstīt par to, ko grib, tu atnāc lej ateju, raksti kaut kādus vājprātīgus tekstus. Tādēļ, ka lv viss nav labi, neviens šeit nedrīkst runāt par rasismu? Visiem jārunā tikai par to, kas tevi interesē? Kaut kāds nutcase

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
paldies ,Melderi , ka mani aptēsi - tagad zināšu, būšu gudrāka, saprotošāka , pateicīgāka.
Es gan nerakstīju, ka nedrīkst runāt vai rakstīt, vai raudāt par rasismu.
Un es kā reiz nerakstīju par savām problēmām, bet sabiedrības problēmām, kuras tādi melderi un viss satori ignorē un noklusē, jo politkorektāk ir bļaut, ka melnos sit Amerikā, vai gejus Āfrikā, nevis kas notiek Latvijā.
Man škiet, ka patiesībā runa ir nevis par melnajiem un neaptēstajiem, bet par privilēģijām nemaksāt nodokļus un uzbrukt tiem, kas par to uztraucas. Ja Tu melno nosauktu par neaptēstu - tas būtu rasisms, ja mani - balto sievieti nosauc par neaptēstu - tas kas ir? Milestība?

Kristaps Melderis
pirms 2 gadiem
''Ja Tu melno nosauktu par neaptēstu - tas būtu rasisms, ja mani - balto sievieti nosauc par neaptēstu - tas kas ir? Milestība?''

Tie ir vienkārši LIELI FAKTI

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Nē -tā ir vienkārši ir tava sasodītā liekulība! Maksā nodokļus un sāc ar savu līdzpisloņu cienīšanu un mīlēšanu! Un tad lido pāri okeānam un glāb melnādainos ! Lūk.

slikts  
pirms 2 gadiem
Jau atkal, Latvijas problēmas nepastāv vakuumā, un rasisms ir kropls domas veids, kas izpaužas dažādi; piemēram, komentāros, kuru galvenais saturs ir uzmanības pievēršana sev.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
nu tad neplivinieties te un nepievērsiet sev uzmanību ! Ļaujiet man paust savas domas pat , ja tās jūsuprāt, ir pašas klibakās un slimākās šaipus Atlantijas okeānam. Kas tā par iedomību visus apsaukāt par rasistiem un pseidointelektuāļiem un dzīt pagaldēs un pieprasīt klusēšanu? Kas jūs par tādu visszinošu sludinātāju un vienīgo gudro te gribiet būt. Uz manu padevību un paklausību neceriet. Es slaidi uzšviplju šitādiem kā Jūs. Taču uzrakstiet vismaz vienu pusgudru domu - nu vismaz kaut ko gudraku kā es - bet nē - atlido te un knābā tik .

slikts  
pirms 2 gadiem
Paldies, šis ir piemērs tieši tam, par ko ir runa: attieksme, ka pienāktos uzmanība, un ka pretējam viedoklim (ka tikai tiek piesārņota sarunas telpa, nepapūloties saprast, par ko ir runa) nepienāktos. Atbildu arī tikai tāpēc, ka kādam citam tas var noderēt, ietaupot laiku.

Mēģināt pamatot, ka pienāktos uzmanība, jo ir maksāti nodokļi, gan ir ļoti kuriozi; paldies arī par to.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Mums ir savas problēmas. Joprojām esam visstraujāk izmirstošā nācija pasaulē, joprojām vārda tiešā nozīmē tirgojam savus bāreņus uz ārzemēm. Joprojāmesam situācijā - jo vairāk miljonu veselībai, jo vairāk tā nepieejama nabagiem.
Nerunājot nemaz par to, ka pēc mūsu maku izzagšanas , politiķi tagad slepeni - mums nestātot izsaimnieko aizņemtos miljardus. Vidi, kurā mums jādzīvo degradē līdz prātam neaptveramam postam, nekontrolēta, nepamatota koku izciršana, riepu un bīstamo atkritumu dedzināšana, kanalizācijas ūdeņu iepludināšana Daugavā un jūrā.

Kāpēc Alise zariņa nekad par to neraksta - par mums? Kādi mēs esam, kāpēc tādi esam, ka geju tiesības ir miljons reižu svarīgākas kā bāreņu tiesības, vai ka tiesības staigāt plikām pakaļām un pupiem ir svarīgākas par lustrāciju.
Pēdējā akcija, kurā es piedalījos bija par Marsa parka saglabāšanu. Kur tad bija tie pasaules glābēji ? Kāpēc tik maz cilvēku piedalījās? Tik maz jauniešu?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!