Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Es tagad atkal domāju par tēmu - latvieši un kolaborācija. Tā pilnīgi automātiski, bez variantiem biju iedomājusies,lai nu par kuru autoru, bet par Lāci jau var teikt - kolaborants un caur viņa traģēdiju parādīt tad visas tautas traģēdiju.

Pie tam- atnesu mājās Indriķa Šterna grāmatas par Latvijas vēsturi no 12.- 16.gs. Kas tad tur būs? Protams- vienas vienīgas nodevības, slepkavības un atdošanās stiprākajam.

Nu tiesāt jau neviens negrib. Nu no smalkajiem neviens negrib, bet uzrakstīt tā gudri un dziļi- kā tā pati Hilary Mantel.

Skatos uz viņas grāmatu Wolf hall un domāju- vai var būt tik talantīgs kā viņa un netraka? Viņa apgalvo,ka grāmatas varoņi viņai diktējuši tekstu.


Vai cilvēks saskarē ar varu var palikt talantīgs, nepaliekot par cūku,nodevēju,slepkavu

Ja noticēt autorei,tad Bērziņš tik dziļi nerok un žēl,ka tā,protams

Tagad tik daudzi saka - man kauns par savu tautu, par valdību, bet kur tas sākās - kad tas sākās tas pagrimums,kad pašiem kauns spogulī skatīties?
Kultūrai,mākslai jsu vajadzētu mēģinaat rast atbildes tādiem jautājumiem - bet šie davai - pelnīs piķi ar bērnu pornogrāfiju un cīņu par savām privilēģijām

Nu labi, ies gulēt, būs mēness un vārnas, tad varēs mosties un domāt

Gus Gus
pirms 2 gadiem
Kas ir "diskursīvā vara"?

Ieva Melgalve
pirms 2 gadiem
Ar "diskursīvo varu" šeit (ieszpējams, neprecīzā terminā :)) es runāju par to, ka cilvēks var ietekmēt situāciju valodiski - iezīmējot veidus, kā un par ko var/vajag runāt un attiecīgi (vismaz daļēji) iezīmē arī domājamo tēmu karti.

Gus Gus
pirms 2 gadiem
Bet tā taču ir valodas lietošanas būtība a priori. Man joprojām neskaidrs termina "vara" lietojums šādā kontekstā.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!