Kaspich
pirms 1 gada
Bērni izaugs, vai kad vecāki būs veci, no bērnu arī tiks prasīts 50/50?

Zenta Lakovica
pirms 1 gada
Patiesība ir tāda, ka vienmēr kāds sajutīs netaisnību pie jebkādas sistēmas. Man pašai ir 2 bērni un netaisnības sajūta ir bijusi ļoti daudz. BET... Es nevaru prasīt, lai vīrs iznēsā bērnu manā vietā. Es nevaru prasīt, lai kāds cits izbaro ar krūti bērnu manā vietā... Un ir tik daudz lietas, kurās es nevaru pārmest vīram to, kāds viņš ir. Bet mēs varam runāties un es varu prasīt citas lietas, kurās viņš man var palīdzēt. Galvenais, vai mēs viens otru cienam? Vai varam pieņemt tādu modeli, kas der abiem? Abiem ir jābūt gataviem uz kompromisu. Manā skatījumā tāds ļoti strikts 50/50 modelis ir lemts neveiksmei un rada tikai neapmierinātību. Man ir 2 bērni, darba ir daudz, bet es cenšos izrunāt savas vajadzības un netaisos savus dzīves labākos gadus atstāt žēlabām. Novēlu visiem izprast visiem labāk sevi, savas vajadzības un tikai tad lasīt zinātniskos rakstus ( kaut gan tas, protams, ir interesanti un apsveicami)!

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Šogad 1x vairākās jaunu vecāku ģimenēs pieskatīju mazuļus. Pēdējais bija mazs puisītis, kurš mani "nomocīja" ar grāmatu lasīšanu. Tik uzmanīgs klausītājs man pirmoreiz dzīvē gadījās. Un tik nopietns.
Uz ZSv nosūtīju dāvanā grāmatiņu. Tikko beigsies pandēmija, pieteikšos ciemos uz lasīšanu.

Vienā ģimenē man bērns ar grāmatu sita pa galvu, citā - vilka pa tekstu un bildēm ar mazo rociņu līdzi. Kad man apnika, puisītis nepadevās, tik nesa nākošo grāmatu, lai lasu. Un mēs lasījām.

Lūk, vecāku nozīme.
A.Hermanis santa.lv žēlojās, ka bērni nelasa grāmatas, bet tā vecāku izvēle - lasīt ar bērnu grāmatas vai nē.

Ne gluži par tēmu, bet nu tomēr.

Madara Alksne
pirms 1 gada
Agra, tev bērniņš drīz gaidāms? Labprāt palasītu kā šīs teorētiskās pārdomas īstenojas realitātē ;)

2 bērnu mamma

Agra Liege
pirms 1 gada
Sveika, Madara!
Drīz - pēc mēneša būs.
Gan jau uzrakstīšu arī par to :)

Ivars Auce
pirms 1 gada
Man ir sajūta, ka raksts ir pret sistēmu, kas uztver sievietes kā vienīgo bērnu kopēju, bet nav jau īsti ok tad pašu rakstu veidot it kā tā būtu tikai sieviešu problēma. Tā it kā vīrieši negribētu divus gadus pavadīt mājās ar savu bērnu. Tā ir klasiska zero-sum game - cik viens strādās, tik otram būs jārūpējas. Nostādot to kā sieviešu problēmu, nevis ģimenes/vecāku problēmu, tā tiek parādīta kā "patriarhālās sistēmas" vaina, kā mana - vīrieša vaina. Līdz ar to man nekad nebūs pa ceļam ar šādiem viedokļiem, šādām sievietēm, kas neskatās plašāk, kaut arī es tiešām labprāt pavadītu vairāk laika mājās ar savu jaundzimušo. Sistēma man liek strādāt un manai sievai ļauj palikt mājās, nevis man ļauj strādāt un sievai liek palikt mājās - arī tas ir valīds skats uz problēmu.

Darma Bass
pirms 1 gada
Ivar, ļoti precīzi!
Visu cilvēces vēsturi vīrieši un sievietes ir vienoti kopā, kā vecāki, cīnījušies par savu bērnu izdzīvošanu un labklājību, nevis viens pret otru, kā apgalvo tie, kas visur redz "patriarhālās sistēmas". Saprotams, ir arī tādi, kam sirds nav īstajā vietā, un viņi nespēj atteikties no sava ego apmierināšanas, bet tas jau ir cits stāsts.
Un inteliģentiem cilvēkiem, Satori publikai, jau gan pieklātos zināt, kurās ideoloģijās aug saknes "apspiestā un apspiedēja cīņas" šaurajam pasaules skatījumam. Diemžēl šis rēgs jau atkal klejo pa pasaules cilvēku prātiem tos indēdams un šķeldams. Tāpēc jaunajā gadā novēlu visiem piedzīvot loģisko lietu kārtību: sievietēm būt sievišķīgām un vīriešiem būt vīrišķīgiem. Gudri domājot un spriežot, tomēr neaizmirst, kas mēs esam un no kurienes nākam. Priekā!

Winston Smith
pirms 1 gada
Piekrītu Ivara komentāram, ļoti precīzi teikts.

Un par:
"Mēs dzīvojam sabiedrībā, kurā aprūpes darbs (šī raksta kontekstā galvenokārt bērnu aprūpe) tiek uzskatīts par "bezmaksas" fenomenu" - šādus izteikumus varētu pamatoti dzirdēt pelēkās ekonomikas atblasta klubos un/vai mikrouzņēmuma nodokļa cietēju lokā.

Agra, jāstrādā pie savām aklajām zonām - tieši tā, kā aprakstīts profilā.

juve
pirms 1 gada
Un kāpēc tā vispār ir problēma, ka vismaz vienam vecākam ir reāli jārūpējas par resursu sagādi ģimenei, bet vismaz vēl 1 ir jāpieskata bērns? Tā liekas vairāk tāda kā īpaši neapejama realitāte, ja vien nesākam eksperimentēt ar alternatīviem modeļiem, uzticot bērnus guvernantēm etc.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Tas vārds - valīds - izklausās ļoti gudri.

Tikko lasīju, ka VK iesūdzēs tiesā valsti, ka tā turpina nepamatoti maksāt miljonus OIK afēristiem. Konkrēti šai gadījumā 8, 5 miljonus. Kur vēl VID draugi - miljonu izkrāpēji.

Ja Latvijā būtu tiesiskums , tad šos mums - sabiedrībai nozagtos miljonus varētu piešķirt vecākiem. Lai piedzimstot bērnam vismaz pāris mēnešus abi vecāki var būt kopā , ģimenes pieauguma atvaļinājumā.

Bet nu - satori jau par sociālo netaisnību un korupciju valstī neraksta.
Satori, ka tik likuma spēks dženderismam - tad būšot vienlīdzība un taisnīgums
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!