Ilze Staķe
pirms 5 gadiem
Sindija Meluškāne
pirms 5 gadiem
Jānis Rinkulis
pirms 5 gadiem
komentētāja
pirms 5 gadiem
Rīgas kolektīvi: strādājoši vecāki kaut kā menedžē bērna nokļūšanu turp un atpakaļ no mēģinājumiem un koncertiem, pa vidu strādājot savos darbos un kaut kā ēdinot savus bērnus.
Manas ģimenes (Ārrīga) dalībniece (10 gadi) paspēja gan simfoniskā orķestrī nospēlēt, gan koncertus nodejot, gan gājienā noiet. Nav ne nogurusi nekā, grib vēl. Jo paēdusi, izgulējusies, patusējusi. Pie tam fiziski gana izturīga - dejošana ir devusi rūdījumu.
* Rīgas bērniem lūgums nodrošināt tādu pat servisu - un nebūs noguruši (un neģībs).
* Turpmākos 5 gados nepiecišams papildināt sporta stundu skaitu mācību gada laikā - fiziskā sagatavotība tiešām ir graujoša.
Ansis Jurgis Stabingis
pirms 5 gadiem
Esot klāt mēģinājumā (kā skatītājam), aprunājoties ar dažiem dalībniekiem, arī dzirdot to sarunas tramvajā atpakaļceļā minu, ka notikušais bija tas, ko (ne)pazīstam ar nosaukumiem "Masu histērija", "Masu psihogēniskā saslimšana", "Epidēmiskā histērija". Mehānisms ir tāds: Daži no dalībniekiem noģība (kas ir normāla organisma reakcija uz nogurumu, pārslodzi, nepietiekoša ēdiena/atpūtas/ūdens apstākļos.) To redzot, citiem dalībniekiem iestājās panika, kas būtiski pasliktināja situāciju un sāka ģībt aizvien vairāk un vairāk. Process attīstījās lavīnveidīgi.
Diemžēl skolotāji, vadītāji, pieaugušie, kas bija turpat blakus, acīmredzot nezināja, kas notiek un nezināja arī kā rīkoties brīdī, kad sākas masu histērija. (Godīgi sakot, es arī nezinu.) To nezināja arī svētku vadītāji (spriežot pēc instrukcijām tad, kad jau tika nolemts mēģinājumu pārtraukt).
Labā ziņa ir tāda, ka pasaulē par masu histēriju ir zināms.
Te ātrumā sameklēju sākotnējo informāciju. Ticu, ka būs cilvēki/speciālisti, kas atradīs šo par noderīgu un attīstīs tālāk.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mass_psychogenic_illness
http://epirev.oxfordjournals.org/content/19/2/233.full.pdf
http://www.researchgate.net/publication/16343256_Epidemic_hysteria._A_study_of_high_risk_factors
http://europepmc.org/articles/PMC3195398
http://www.aafp.org/afp/2000/1215/p2649.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC543940/
Lai visiem labi veicas!
Gunta Leona
pirms 5 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Solvita Denisa-Liepniece
1Aklās nelaiķes faktors propagandā
Sen mirusī bulgāru gaišreģe Vanga joprojām kalpo par parocīgu ieroci Krievijas propagandā. Kad dezinformācijas efektivitāte zūd un militārie zaudējumi pieaug, stāsti par hipotētisko nākotni kļūst par teju pēdējo līmi, kas notur skatītāju pie ekrāna.

Signe Viška
0Stāsti, kas nebeidzas
2022. gads globālā kontekstā bijis trauksmains un nežēlīgs, un pasaules notikumi diezgan aši mēdz atspoguļoties literatūrā. Tādēļ likumsakarīgi, ka Latvijā izdoto grāmatu pulkam pērn pievienojušies daudzi tulkojumi no ukraiņu valodas. Vienīgais, par ko man gribas mazdrusciņ gausties, ir latviešu oriģinālliteratūras robs pusaudžu un jauniešu auditorijai.

Patrīcija M. Keiša
3Sesija besīja
Sesija it kā uzdod jautājumu – nu, ko tad tu pa šo semestri esi iemācījies? Bet tas ir draudīgs jautājums. Tas ir jautājums, kas tevi nosēdina uz apsūdzēto sola, un tev jāaizstāvas. Sesijai ir aizdomas, ka varbūt tu neko arī neesi iemācījies. Vai vismaz ne pietiekami.

Komentārs
13.07.2015
6
Veterāna pārdomas