Sarmīte Kolāte
pirms 5 gadiem
Sarmīte Kolāte
pirms 5 gadiem
Daina Tabūna
pirms 5 gadiem
Maija Roze
pirms 5 gadiem
Circus Maximus
pirms 5 gadiem
Ja nopietnāk, tad nevar nepiekrist autores tēzei, ka jautājums ir par izvēles brīvību attiecībā uz savu ķermeni. Tikai arī šai medaļai ir otra puse. Pirmkārt, jebkurā sabiedrībā ir būtiski ierobežojumi cilvēku rīcībai ar savu ķermeni (sākot ar aizliegumu lietot narkotikas, beidzot ar nepieciešamību lietot drošības jostas autotransportā). Otrkārt, ir virkne smagu un būtisku ierobežojumu tieši vīriešiem. Piemēram, obligātais karadienests un kriminālsodu politika. Neviens, šķiet, neiebildīs, ka armijā un cietumā personas iespējas kaut ko noteikt attiecībā uz savu ķermeni, veselību vai dzīvību ir stipri ierobežotas. Tad, lūk, vīriešu masveidīga piespiedu nosūtīšana uz armiju vai cietumu ir tikai normāla štelle, par ko cilvēktiesību giganti diez ko neiespringst...protams, brīvprātīgi arī sievietes šur un tur nonāk bruņotajos spēkos (parasti gan ne kaujas vienībās) un šad un tad par sevišķi smagiem noziegumiem daža laba dāma nonāk arī cietumā. Tomēr vīriešiem šeit ir garantēta prioritāte:)
Visbeidzot, pavisam grūti ir saprast autores sašutumu par smēķēšanas ierobežojumiem. Citiem tiek pārmesta atpakaļrāpulība, bet pašai sanāk sludināt kaut ko līdzīgu 20.gs. 50 gadu teorijām par smēķēšanas pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīvi.
Godo
pirms 5 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Patrīcija M. Keiša
3Sesija besīja
Sesija it kā uzdod jautājumu – nu, ko tad tu pa šo semestri esi iemācījies? Bet tas ir draudīgs jautājums. Tas ir jautājums, kas tevi nosēdina uz apsūdzēto sola, un tev jāaizstāvas. Sesijai ir aizdomas, ka varbūt tu neko arī neesi iemācījies. Vai vismaz ne pietiekami.

Māris Zanders
1"Karā kā jau karā…"
Karam nav jābūt vizuāli iespaidīgam. "Hibrīdkarš" nav Kremļa propagandas simbolu uzķēpāšana uz kādas sienas vai auto vai pat Ukrainas karoga noraušana. "Hibrīdkarš" ir, piemēram, diversijas pret infrastruktūru vai nemieru provocēšana. Kāpēc mums liekas, ka uz mums tas neattiecas?

Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Komentārs
21.06.2016
6
Uz ceļa bīstams objekts