Ir Viedoklis
pirms 2 gadiem
2. Ieteikums uz problēmu palūkoties plašāk, piemēram - aptaujājot ārstus, kuri ik nedēļu saskaras ar pacientiem, kuri atnāk novēloti, jau ar smagi ielaistu slimību, jo ir paļāvušies uz "zilā papīrīša" vai apvārdotā ūdens spēku. Manuprāt, problēmas sakne ir māņticībā (par kuru liecina plašais zīlēšanas salonu u.tml. klāsts), nevis reliģiozitāte. (Par to vairāk Jura Lorenca rakstā la.lv par šo tēmu)
Lakrica Lakrica
pirms 2 gadiem
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Kas notiek ar tiem cilvēkiem, kuri ir gatavi pakļauties tādām drakoniskām prasībām ?
Es domāju, ka viens skaidrojums ir tas, ka mums šodien trūkst vertikāles. Tādā nozīmē , ka viss ir slikti un visi ir slikti un lielās konfesijas tāpat ir pievīlušas cilvēkus.
Otra lieta ir vilšanās valstī. Tik sola un sola, bet paliek tikai sliktāk un sliktāk. Ja 20 000 dzīvo no 80 eur mēnesī. Vai tad mēs to neredzam, nesaprotam, nebaidamies no tā?
Negribu zaimot, bet tieši briesmas un bezcerība liek meklēt iespēju -kam tā ir meditācija, kam lūgšanās, kam lūk - tādas sektas.
Kāpēc tiesvedība būs ilga? Par ko ir šaubas?
Andris K. Bērziņš
pirms 2 gadiem
Ilze Jansone
pirms 2 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Zane Šiliņa
0Ekspedīcija kopā ar Raini
Satikšanās ar Raini mēdz būt visai liels izaicinājums. Arī mums, lugas sākumā nokļūstot pagātnes dzīlēs un tur atrodot guļošo patriarhu Jēkabu, nebūt nav uzreiz skaidrs, ko esam uzgājuši – senu fosiliju, pagātnes reliktu vai tomēr vienu no tiem simboliskajiem cilvēces tēliem.

Krišjānis Zeļģis
0Alus, bamslis un citi zvēri
Varētu padomāt, ka vienmēr esmu gribējis dzīvi saistīt ar alus pasauli vai padziļināti būtu interesējies par alus kultūru. Nebūt ne. Vēlme uzvārīt pirmo alu izauga no domas, ka būtu forši uz Jāņiem uztaisīt pašgatavotu alu. Otrais alus, ko ar draugu uztaisījām, likās labākais, kādu jebkad biju dzēris.

0
Diskusija: žurnālistika kara apstākļos
Mēs esam attapušies situācijā, kurā informācijas telpa ir sašķelta un Latvijā dzīvo cilvēki, kas patērē tikai Krievijas propagandu. Kas notika? Vai mediji kara laikā ir svarīgāki nekā miera periodā? Sarunā par to – Rita Ruduša, Filips Lastovskis, Anatolijs Golubovs un Henriks Eliass Zēgners.

Māris Zanders
0Par "integrāciju" – nenotikušo un mazticamo
Vai integrēts cittautietis ir tas, kurš atzīst gan okupācijas faktu, gan izglītības sistēmas latviešu valodā pašsaprotamību, gan Putina Krievijas agresivitāti? Vai tad, ja atzīst okupācijas faktu, tomēr vēlas daļu priekšmetu skolā mācīties dzimtajā valodā?

Artis Svece
2Eksāmens filozofijā
Pagājušonedēļ Francijā notika svarīgākais vidusskolas beigšanas eksāmens – filozofijā. To šogad kārtoja 523 000 skolēnu. Kāpēc? Franču izglītības ministrs norāda, ka tas "raksturo vispārējo akadēmisko kultūru, kas jauniem cilvēkiem ļauj kļūt par brīviem un spriest spējīgiem pilsoņiem".

2
Ja Latvijā ir pieci transcilvēki, kāpēc viņiem vajag tiesības? Diskusija
Ideālā pasaulē mēs paralēli cīnītos gan par civilo savienību, gan trans jautājumiem, jo trans cilvēkiem vajag cita veida tiesības. Mums vajag sakārtot pašus pamatus, piemēram, dokumentu nomaiņu. Par precēšanos un civilo savienību trans cilvēki domās vēlāk.

Reliģija
14.01.2020
6
Sektas un traģiskā reliģija. 1. daļa. Cēloņsakarības un risinājumi