Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Mani daudz vairāk interesē kā Gundega Laiviņa vērtē, cik Homo Novus ir bijis pieejams plašākai publikai Latvijā. Vai varbūt festivāla izrādes bija/ir paredzētas tikai superšauram skatītāju lokam.
Lūk, mēs - latviešu nācija, Latvijas iedzīvotāji neesam izgājuši lustrāciju, nespējam runāt, spriest publiski par vēsturi un esam pirmā vietā pēc korupcijas indeksa un trešā vietā ar nabadzīgākās ES statusu.
Vai gara apvāršņu paplašināšana, kāds noteikti ir HN , ja tas būtu pieejams mums - ja ne visiem, tad daudziem, nebūtu mūs padarījis par labākiem cilvēkiem un pilsoņiem?
Es skatos, lasu un brīnos - visi ir izcili cilvēki - gudri, smuki, labi. Bet kā tauta kopumā esam rasisti, sieviešsitēji, homofobi, ksenofobi, antisemīti, šovinisti un nacionālisti un vispār dzērāji un nelieši - kā tad tā?
Vienkārši nesaprotu.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Patrīcija M. Keiša
3Sesija besīja
Sesija it kā uzdod jautājumu – nu, ko tad tu pa šo semestri esi iemācījies? Bet tas ir draudīgs jautājums. Tas ir jautājums, kas tevi nosēdina uz apsūdzēto sola, un tev jāaizstāvas. Sesijai ir aizdomas, ka varbūt tu neko arī neesi iemācījies. Vai vismaz ne pietiekami.

Māris Zanders
1"Karā kā jau karā…"
Karam nav jābūt vizuāli iespaidīgam. "Hibrīdkarš" nav Kremļa propagandas simbolu uzķēpāšana uz kādas sienas vai auto vai pat Ukrainas karoga noraušana. "Hibrīdkarš" ir, piemēram, diversijas pret infrastruktūru vai nemieru provocēšana. Kāpēc mums liekas, ka uz mums tas neattiecas?

Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Visjaunāko laiku vēsture
03.07.2020
1
Pieaugšana ar teātri