Edge
pirms 5 gadiem
"..No šī brīža Eiropas attīstība tikai uzņēma apgriezienus, mainot sevi un pasauli."
Manuprāt, virsraksts vairāk atbilstu tekstam, ja vārda "viduslaiku" vietā liktu "Renesanses" - Pēdējais Renesanses bastions ( kaut arī 12.-14.gs. dēvē par "tumšajiem viduslaikiem" )

dzimmijs13
pirms 5 gadiem
Paldies, interesanti!
Vien, būdams vecs nāpslis, atļaušos nedaudz piekasīties - 11. gs pārmaiņas pārņēma tikai Eiropas pašus rietumus. Ne tuvu "visu Eiropu". Vēlāk, protams, cits jautājums. Starp citu, kur šajā pārmaiņu mutulī bija Īrija, viduslaiku sākuma izglītotības citadele? Sastinga?
Jā, un vai nebūtu nedaudz pārspīlēti nosaukt Roterdamas Erasmu par "lumpeni"? Labi, viņš bija "mīlestības bērns", bet savu bērnību ne tuvu nepavadīja trūkumā, ieguva labu izglītību. Ja jau tā, tad atļaušos atgādināt kas tad īsti bija Vilhelms Iekarotājs - Vilhelms Bastards. Bet nudien neesmu dzirdējis ka viņu kāds nosauktu par bomzi, vai smalkāk, literārāk, par lumpeni!
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!