Raimonds Hofmanis
pirms 3 gadiem
Ja nevēlaties palikt absolūti viens, bet vēlaties sglabāt lielāku vai mazāku daļu no savas brīvības, jums jāskatās, kura no šīm sistēmām mazākā mērā ierobežo jūsu brīvību. Ptreiz pastāv uzskats, ka viss mazāk brīvību ierobežojošā sistēma ir liberālā, bet viss vairāk brīvību ieobežojošā ir reliģiskā sistēma. Rodas jautājums, kāpēc liela daļa pasaules iedzīvotāju neizvēlas liberālismu - nosacītu brīvību? Tikai tāpēc, ka cilvēks nevēlas palikt vientuļš-brīvs. Cilvēks ir sociāla būtne, kurai exsistenciali nepieciešams būt daļai no pūļa. Bet vai liberālisms sniedz cilvēkam brīvību, protams ka nē. Liberālisms ir multipūļa kopums, kurā pūļi savā starpā cinās par savām idejām un uzskatiem, pēc principa, kurš skaļāk bļauj, tam vairāk taisnības. Beigu beigās cilvēks, kurš nevēlas būt nevienā no šiem pūļiem, bet vēlas dzīvot savā sistēmā, kuru pats izveidojis, pēc saviem ieskatiem un vēlas būt patiesi brīvs savos uzskatos, sakaras ar noraidījumiem, noliegumiem, izsvilpieniem no visām sistēmām. Jūs vienmēr uztvers, kā cilvēku, kurš līdz galam nav apjēdzis konkrētās sitēmas principus. Nēkādu panākumu, nekādas izaugsmes, nekādas nākotnes - BRĪVĪBA!
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Patrīcija M. Keiša
3Sesija besīja
Sesija it kā uzdod jautājumu – nu, ko tad tu pa šo semestri esi iemācījies? Bet tas ir draudīgs jautājums. Tas ir jautājums, kas tevi nosēdina uz apsūdzēto sola, un tev jāaizstāvas. Sesijai ir aizdomas, ka varbūt tu neko arī neesi iemācījies. Vai vismaz ne pietiekami.

Māris Zanders
0"Karā kā jau karā…"
Karam nav jābūt vizuāli iespaidīgam. "Hibrīdkarš" nav Kremļa propagandas simbolu uzķēpāšana uz kādas sienas vai auto vai pat Ukrainas karoga noraušana. "Hibrīdkarš" ir, piemēram, diversijas pret infrastruktūru vai nemieru provocēšana. Kāpēc mums liekas, ka uz mums tas neattiecas?

Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Artis Svece
0M3gana iet uz skolu
Kamēr mēs baidījāmies no robotiem, kuri pārkāps Azimova trīs likumus, mākslīgais intelekts iemācījās rakstīt esejas. Diemžēl mēs varbūt zinām, ko darīt, ja robots mums uzbrūk ar dzelzs gabalu, bet neesam gatavi situācijai, kad tas uzraksta eseju vidusskolēna līmenī.

Redakcijas sleja
29.03.2019
1
Par brīvību