JL
pirms 5 gadiem
JL
pirms 5 gadiem
ir provinciala tikai tapēc, ka tā ir "nepareizajā" valodā??? Tad, varbūt padalies, kad tā vairs nav provinciala māksla - angļu, franču valodās? Krievu valoda ir provinciala? Mandarīnu?
ieva_g
pirms 5 gadiem
Tagad esmu klases audzinātāja un trešo gadu pēc kārtas vedu skolēnus uz teātri. Tāpēc nepiekrītu, ka nav bērniem piemērotu izrāžu. Esam noskatījušies "Punktiņu un Antonu", "Vārnu ielas republiku" un šogad izvēlējāmies "Romeo un Džuljetu". "Vārnu ielas republika" pērn ieguva Labākās bērnu izrādes nosaukumu Spēlmaņu naktī un 1. vietu par scenogrāfiju, ko arī pārrunājām ar bērniem. Ir bērni, kuriem kolektīvais teātra apmeklējums ir vienīgais, bet ir tādi, kuri apmeklē izrādēs citos teātros un pārspriež ar mani izrādes režiju. Ir bērni, kuri ne reizi nav bijuši teātrī un nebrauc arī kopā ar klasi, diemžēl...
Bērniem patīk teātris, labas izrādes un tādas ir Dailes teātrī.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Signe Viška
0Stāsti, kas nebeidzas
2022. gads globālā kontekstā bijis trauksmains un nežēlīgs, un pasaules notikumi diezgan aši mēdz atspoguļoties literatūrā. Tādēļ likumsakarīgi, ka Latvijā izdoto grāmatu pulkam pērn pievienojušies daudzi tulkojumi no ukraiņu valodas. Vienīgais, par ko man gribas mazdrusciņ gausties, ir latviešu oriģinālliteratūras robs pusaudžu un jauniešu auditorijai.

Patrīcija M. Keiša
3Sesija besīja
Sesija it kā uzdod jautājumu – nu, ko tad tu pa šo semestri esi iemācījies? Bet tas ir draudīgs jautājums. Tas ir jautājums, kas tevi nosēdina uz apsūdzēto sola, un tev jāaizstāvas. Sesijai ir aizdomas, ka varbūt tu neko arī neesi iemācījies. Vai vismaz ne pietiekami.

Māris Zanders
1"Karā kā jau karā…"
Karam nav jābūt vizuāli iespaidīgam. "Hibrīdkarš" nav Kremļa propagandas simbolu uzķēpāšana uz kādas sienas vai auto vai pat Ukrainas karoga noraušana. "Hibrīdkarš" ir, piemēram, diversijas pret infrastruktūru vai nemieru provocēšana. Kāpēc mums liekas, ka uz mums tas neattiecas?

Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Domas
09.04.2013
3
Meklējot bērniem draudzīgu teātri