Sarmīte Ēlerte
pirms 3 gadiem
Paldies par NN NAKTS recenziju un priecājos, ka patika!
Taču jūtu, ka nepieciešams neliels skaidrojums. Jūlija raksta, ka "literatūras kritika šogad tika nostumta malā" un "Vizuālā māksla? Laikam aizmirsusies".Tiešām, šogad Gada balvas mākslas kritikā žūrija neizvirzīja nevienu kritiķi no šīm jomām. Savukārt, pagājušajā gadā nebija nominēts neviens dejas un arhitektūras kritiķis, bet gadu pirms tam - nebija vizuālās mākslas, dejas un arhitektūras kritiķu nominācijas. Tas tāpēc, ka Gada balvas žūrija izvēlās tās subjektīvprāt labāko, kas gada laikā publiskots, skatot kritikas lauku kopumā un uzskatot, ka kritikai piemīt zināma mākslinieciska un intelektuāla pašvērtība, pat zināma neatkarība no mākslas jomas, kuru tā vērtē. Žūrijā ir pārstāvēti dažādu mākslas jomu pārzinātāji, bet sēdēs  gadās sev atgādināt, ka neesam kādas nozares lobiji, bet gan vērtējam kritiku kopumā. Un var jau gadīties (bet diez vai), ka kādu gadu tiek nominēti tikai un vienīgi literatūras kritiķi un citu gadu tikai un vienīgi mūzikas kritiķi.
Balvas nolikumā teikts: "Balvas uzdevums ir veicināt kritisko domāšanu, izcelt kritiku, kas konkrēto mākslas faktu spēj ielikt plašākā starptautiskā kultūrvēsturiskā un mūsdienu mākslas kontekstā, uzrādīt un analizēt darba mākslinieciskās kvalitātes, skaidri norobežot jauno un izcilo no viduvējības; kritiku, kas izglīto un ir literāri kvalitatīva. " Vadāmies pēc tā.
Paldies,
Sarmīte Ēlerte
Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā žūrijas locekle
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!