Jaunā pasaule
26.01.2023

Ivo Briedis: postpadomju cilvēks ir visciniskākais no visiem

Komentē
1

Atgriešanās pasaulē, kāda tā bija pirms 2022. gada 24. februāra, vairs nav iespējama. Nedz Ukrainai, kura karo, nedz Baltijai un citiem sabiedrotajiem, kuri to atbalsta, nedz valstu vadītājiem, kuriem mainījusies līdera prasmju mēraukla. Ir notikušas fundamentālas pārmaiņas mūsu domāšanā un Eiropas kolektīvajā drošībā. Lai gan karadarbība turpinās, jaunās – pēckara – pasaules aprises var saskatīt jau tagad.  

Rakstu, podkāstu un interviju sērijā "Jaunā pasaule" Latvijas un ārvalstu domātāji un publicisti reflektēs par kara izraisītajām pārmaiņām un iezīmēs jaunās pasaules vaibstus. 

Sērijas viesredaktore Rita Ruduša

Pirmajā "Jaunās pasaules" podkāstā viesojas dramaturgs un režisors, viens no filmas "Homo Sovieticus" autoriem Ivo Briedis. Ar viņu sarunājas Rita Ruduša un Henriks Eliass Zēgners, raugot kopīgi saprast laikmetu, kurš, atsaucoties uz Mihailo Minakova rakstu, sekos postpadomju ērai, kas noslēgusies līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. 

Kā stāsta Ivo Briedis: "Postpadomju cilvēks ir visciniskākais no visiem – ja viņš gribētu būt informēts par to, kas notiek pasaulē, viņš būtu ļoti labi informēts, bet viņš izvēlas tāds nebūt. Viņš grib dzīvot tajā burbulī, kas viņam ir ērts. Ārpus burbuļa ir ienaidnieki, un es esmu cietējs, kurš ir pelnījis valdīt pār pasauli." Vai patiesi tik viennozīmīgi varam teikt, ka Latvijā un Austrumeiropā sācies jauns laikmets? Ko varam gaidīt no jaunās paaudzes?


Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība "Ascendum" un interneta žurnāls "Satori".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!