Publicitātes attēls.
 
Notikums
26
Apr
19:00

Kritikas minifestivāls "Tīri prātīgi"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 26. aprīlī plkst. 19.00 Gētes institūtā un "K. K. fon Stricka villā" notiks kritikas minifestivāls "Tīri prātīgi".

"Apgaismība ir iziešana no nepilngadības, kurā cilvēks atrodas pats savas vainas dēļ. Nepilngadība ir nespēja lietot savu sapratni bez cita vadības. [..] Sapere aude! Esi drosmīgs lietot paša sapratni!" (Imanuels Kants. Kas ir apgaismība?)

26. aprīlī Imanuelam Kantam jau nepilnu nedēļu būs bijuši 300 gadi, savukārt esejai "Kas ir apgaismība?" šogad apritēs 240. Svinot šos notikumus, ielūdzam uz kritikas minifestivālu "Tīri prātīgi", vairāku gadu diskursīvās un mākslinieciskās programmas "Kantastrofa" pirmo notikumu – starpdisciplināru variāciju par domātāja mantojumu laikmetīgos kontekstos. Iedvesmojoties no tēzes par apgaismību kā iziešanu no nepilngadības, vakara dalībnieki runās par sev, pārstāvētajām nozarēm un Latvijas sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, tātad par to, kas trūkst, lai mēs nudien varētu iziet no nepilngadības, kurā turklāt bieži atrodamies pašu vainas dēļ.

Norises sāksies pulksten 16.00 Gētes institūtā, kur vācu filosofs un Berlīnes "Pasaules kultūru nama"(Haus der Kulturen der Welt) bijušais kurators Bernds Šērers uzstāsies ar lekciju "No teorētiskā saprāta uz radikālo praksi. Par jaunu dzīves un domāšanas attiecību modeli". Tajā viņš runās par saprāta saistību ar tehnoloģiju attīstību, kā arī antropocēnu, jaunām koloniālām attiecībām un indivīda rīcībspējas zudumu. Kurators dalīsies arī ar piemēriem no savas prakses, tēmas izvēršot mākslā un kultūras norisēs. Pēc lekcijas sekos saruna, kuru moderēs Eva Johansone un kurā piedalīsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratore Solvita Krese.

Pulksten 19.00 notikumi turpināsies K. K. fon Stricka villā. Programmā: Kanta trīs kritiku – "Tīrā prāta", "Praktiskā prāta" un "Spriestspējas" – inspirēti kritiskie priekšlasījumi un koncerts. Uzstāsies trīs spilgti Latvijas kritiskie domātāji, kā arī vācu filosofs Bernds Šērers (Bernd Scherer) ar lasījumu "Tīrā prāta tumšā puse". Vakars vainagosies ar koncertu, kurā klavesīniste Ieva Saliete spēlēs Kanta laikmeta mūziku, uz ko reaģēs un elektroniskā formā pārradīs komponists Platons Buravickis. Vakara noslēgumā Platona Buravicka analogo sintezatoru performance.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!