Kadrs no filmas "Nenoteikts laiks".
 
Notikums
26
Apr
16:30

Rīgas Pasaules filmu festivāls

Komentē
0
Atgādināt

No 25. līdz 28. aprīlim kinoteātrī "Kino Bize" notiks Rīgas Pasaules filmu festivāls. Piektdienas, 26. aprīļa programmā:

plkst. 16.30 īsfilmu programma "Transformācijas" 

Programmu "Transformācijas" veido īsfilmas, kurās galvenā uzmanība pievērsta mūsdienu cilvēka dzīvei un tās sekām, tās radītajiem atkritumiem un dabai. Šīs filmas ir par tikšanos ar mūsu pasauli aci pret aci. Mēs skatāmies uz ainavām, dabiskām un cilvēka radītām vidēm, mežiem un izgāztuvēm. Dažkārt mēs neatpazīstam visus elementus, bet saprotam, ka tā ir dzīve – dzīve miniatūrā, dzīve tuvplānā, dzīve, kas rodas, uzmanīgi skatoties.

plkst. 18.30 "Nenoteikts laiks" ("Time Indefinite", Ross Makelvijs, 1993)

Četrdesmit gadus vecajam dokumentālo filmu režisoram Rosam Makelvijam ir tieksme filmēt visu savā apkārtnē. Pēc paziņojuma par gaidāmajām laulībām ar savu filmu veidošanas partneri Merilinu Levinu, Makelvijs ieslēdz kameru, lai filmētu dzīvi tās jaunajā posmā. Tēva un vecmāmiņas nāve, laulības un dēla piedzimšana. Ģimenes dzīve un tās šķietami nenozīmīgie mirkļi, kas bieži vien izrādās ļoti svarīgi. Ar melnu humoru un dziļu patosu "Nenoteikts laiks" ir vietas un filmas varoņu hronika, kas atspoguļo visplašāko cilvēcisko emociju gammu.

plkst. 18.30 "Apdzīvotais vulkāns" ("An Inhabited Volcano", Deivids Pantaleons un Hosē Viktors Fuentess, 1993)

Ik pēc četrdesmit gadiem La Palma vulkāns Kanāriju salās aktivizējas. Filmas veidotāji, kuri nāk no La Palmas salas, bija cerējuši kādu dienu piedzīvot vulkāna izvirdumu, taču pat nenojauta, ka tas varētu sākties tikai divus kilometrus no viņu draugu mājām. Vulkāna izvirduma laikā draugi sazinās ar balss ziņām vairākus mēnešus. Balss ziņu ieraksti starp draugiem un salas ainavas atklāj gan traģēdiju, gan ārkārtīgi žilbinošu un hipnotisku dabas fenomenu. Svaigs un oriģināls darbs, kurš būtībā stāsta par dzīvi, kādu mēs pašlaik dzīvojam – katastrofu vērošana no mājām, virtuāli sazinoties ar citiem. Filma ne tikai apskata vienu no iespējamies dzīves veidiem, bet dzīve pavisam tieši atklājas iespaidīgā, vizuālā formā.

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla programmas kopsaucējs ir "Dzīve". Kino stāsti, kas interesējas par to, kā būt dzīviem. Par priekšstatiem, kas fokusējas uz pieredzi, sensitivitāti un ziņkāri pretēji kategorijām, kas iegultas kultūras vērtībās un tiek reprezentētas valodā. Festivāla laikā vēlamies reflektēt nevis par jautājumiem, kas mēs esam, bet drīzāk – kas mums ir svarīgi un kas dod mums sparu dzīvot?

Festivāla īpašais viesis būs slavenais amerikāņu cinéma vérité dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee), kurš iepriekš Latvijā viesojās 1990. gadā īsi pirms Padomju Savienības sabrukuma. Pēc filmu seansiem jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem.

Biļetes nopērkamas "Kinobize.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!