Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Es absolūti nepiekrītu Merkelei. Es uzskatu, ka viņa melo, jo miljnu viņa ielaida Vācijā tikai vienīgi vācu uzņēmēju - pašu
bagātoko interesēs, ziedojot vācu valsts demokrātiju - tiesiskumu, sociālo valsti , labklājību, mediju godīgumu - melu prese un uzticamību un protams, pilsoņu drošību .

Bet - es ļoti augsti vērtēju to, ka viņa tiekas ar saviem pilsoņiem un skaidro savu viedokli.
Nespēju iedomāties līdzīgu situāciju Latvijā. Mēs tik daudz ko vispār nezinam un tad dzīvojam paši savos spriedumos.

Par ASV es nezinu. Biju ASV , kad bija šaušanas Atlantā un tad tur , protams, visos medijos uzklausīja melnos cilvēkus.
https://www.focus.de/politik/deutschland/bei-podiumsdiskussion-in-stralsund-afd-mann-jammert-ueber-fehlende-meinungsfreiheit-merkel-hat-perfekte-antwort_id_11028811.html

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Par tēmu - man bija gadījums, kad kāds psihopātisks vīrietis piedraudēja ar ieroci par to, ka atbildēju ne tajā valodā vai ne tādā tonī. Protams, katram ir sava sāpe, bet nedomāju, ka ar maigu parunāšanos vai publisku apspriešanu notikuma vietā tiktu kaut kas līdzēts. Aizdomājos, kāda būtu mana atbildes reakcija, ja man tajā brīdī somā būtu ierocis, jo tā nēsāšana līdz jau pati par sevi liecinātu par nestabilitāti. Tāpēc es pavisam noteikti esmu par ieroču aprites ierobežojumiem un pret cietpaurību.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Labrītiņ,zini - es atkal nāc uz darbu un domāju par LR3 dzirdēto ziņu - DOMINGO ir apsūdzejušas 8 sievietes , kurām viņš esot uzmācies pirms 30 gadiem. Un Fildaelfijā jau atcēluši viņa uzstāšanos - jo nelietis taču.
Es Domingo vietā darītu tā, ka visas tās dāmas arī apsūdzētu, arī uzmācībā un izspiešanās. Vai nezinām tās skaistules, kuras pakrīt apakšā un tad kliedz izvaroja , izvaroja. Pēc 30 gadiem ... padomā.
Ja man būtu dēls vai dēli - es noteikti vairs neuztrauktos, ka šos iesauks armijā un būs jāšauj z cilvēkiem, bet es uztrauktos, ka viņiem uzmāktos nelietīgas sievietes un ka viņiem būtu no tādām jācieš. Te ir mana kārtējā cietpaurība, ka es noteikti esmu pret vardarbību , bet arī pret tādu, kāda tā pēc būtības ir šajā 8 sieviešu rīcībā pret Domingo pēc 30 gadiem
Par ieroču aprites ierobežojumiem - ja tā vispārināti, tad, protams, ka es emsu par to lai samazinātu šaušanu un vispār ieroču ražošanu un tā, bet ja tā konkrēti - tad es uzskatu, ka ASV ieroču aizliegšana nemazinās masu slepkavību problēmu. Tikpat labi var atņemt nažus un domāt, cerēt, ka neizmantos ķīmiju lai saindētu ūdeni vai gaisu. Lūk, maigā runāšana ir gan tā elementārā komunikācija, gan Kristus sludinātais bauslis , ka visu var uzvarēt panākt ar mīlestību. Bailēs es skaitu Tēvreizi - pie tam - esmu ievērojusi - jo lielākas bailes jo skaļāk skaitu - man tas palīdz, kāpēc lai vel kādiem nepalīdzētu. Labi - netraucēsim Kristu, vel jo vairāk, ka visi nav kristieši, bet - naidu mazinātu sociāli taisnīgākas sabiedrības, izglītotākas sabiedrības. Šorīt izlasīju RL izlasīju interviju ar filosofu Pipinu. Kad lasu tādas intervijas - vienmēr domāju, ka man vajadzētu dzīvot otru dzīvi, lai es saprastu visu, ko viņš stāsta un vēl vairāk, bet es lasu . Un es tā padomāju - viņs nosauc 10 viņaprāt vienīgos domātājus filosofus un es uzreiz secināju, ka par katru es varētu pateikt vien pāris banālas vispārzināmas frāzes.
Bet man ir maģistra grāds , ko lai saka tie, kuri ir bez grādiem.
Tad jautājums ir par to, ka mēs kā Rietumu civilizācija esam daudz ko sasnieguši un vienlaicīgi - it kā ripojam no kalna lejā , slīkstot informācijas parbagātībā.
Zinot Tavu teātra mīlestību , es protams, piekrītu - ja uz skatuves ir šautene -kādā brīdī tai ir jāšauj un ja to negribi - tad nenes to šauteni uz skatuves.
Atceries kā rakstīju , kā DDT izrādē par Niedru aktieris tēmēja ar pistoli publikā un tieši uz mani un man gribējās - vispirms noslīdēt no krēsla zemē , jo radās aizdomas, ka varētu sākties masu slaktiņš un pēc izrādes gribēju pieiet un pateikt lai ta nedara - nevajag baidīt cilvēkus
Bet vai tāpēc ASV jāaizliedz ieroči - nezinu gan - aizliegs , bet šaušana jau nekur nepazūdīs, diemžēl

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Cilvēkiem ir selektīva uztvere - tas attiecas arī uz informācijas atlasi. Es pamanīju tās lietas, ko pieminēji, taču mani tās pa lielam neuztrauc jebšu katram pieminētam faktam var piemeklēt pretargumentu.
Ja par tām sievietēm - tad tas ir uzmanības trūkums un tās pievēršanas par katru cenu jautājums. Ja par dēlu audzināšanu, tad tagad tieši iet gaisā šovs par kādu vīrieti, kuru māte izaudzināja tā, ka viņš ir impotents un iet pie prostitūtām, lai tikai parunātos un tad pie reizes arī nosistu, ja gadās kāds skarbāks vārds. Tā kā padomā, kā ir labāk, vardarbība pret dēlu vai vardarbīgs dēls. Protams, tās ir galējības, taču ir par ko aizdomāties, vai ne.
Tviterī bija par tiem, kas baidās no 5G, uzskaitot, no kā tādi vēl baidās un atzīmējot kritiskās domāšanas trūkumu. Vakar arī lasīju atzītas autoritātes ieteikumu šai sakarā lietot saules aizsargkrēmu. Domāts kā joks, ja nesaprati.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
zini, apskatīju Tavu bildi un atcerējos kā nesen man bija jāpavada kopā pusstunda ar kādu fitnesa zvaigzni - ar skropstām mākslīgām, krūtīm mākslīgam un tā - un zini - es šķielēju un redzeju, ka viņa telefonā visu laiku skatās kaķīšu bildes un kosmētikas reklāmas

un es tā domāju, ka viņa par mani domāja , ka esmu kaut kāda afoņa no djerevņas - prasta kā zaldāta zābaks, bet es atkal nospriedu , ka nē - lai kā man iet visādi bet labāk tā, nekā ar mākslīgam skropstām un pārsaldām smaržām un pūkainiem kaķīšiem

es jau zinu, ka Tu saproti, ka tas nav par Tevi, bet par cilvēku dažādību un to selektīvo uztveri

Un es vel kaut kur lasīju, ka esot - ā, nē bija LR1 raidījums, škiet - kā labāk dzīvot - saucas, kur bija teikts, ka ir zinātniski pierādīts, ka daži cilvēki ir tā veidoti, ka viņi vispirms redz visu slikto, ka viņi gribot , pat loti gribot nevar kļūt pozitīvisti
un tad es tagad domāju - varbūt tā nešpetnība man no tā, ka esmu maza auguma un ne gluži tieva vai kaulaina, bet paknapa kupluma ziņā un tāpēc visur redzu apdraudējumu un tad vēl tā dūša un naivums , ka bļaujot var ko mainīt
zini - reiz Portugālē biju restorānā un tur iznāca zāles pārzinis vai viesnīcas direktors , nezinu, bet boss - un es redzēju, kā viss apkalpojošais personāls uzreiz sarāvās - tas vīrietis bija maza auguma , bet iznesībā - kā Napaleons - un tā viņa seja, kas no maiga smaida akmenscietā bargumā sekundes simtadaļās mainījās - zini - cik gadi ir pagājuši, bet es to neesmu aizmirsusi - tas bija mans sapņu vīrietis - labi - laikam man arī jāpastrādā , kaut gan negribas

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Pagājušajā gadā biju lasīt kartupeļus pie savas radinieces dziļos laukos. Pēc talkas sēdējām laukā tumsā un baudījām siltu
tumšu vakaru un vienā brīdī es dzirdu kā sienāžu sisināšanu pārtrauc vilku gaudošana , bet tāda - ka man visas spalvas stāvus.
Mana radiniece pēc vīra nāves nu jau gadus desmit tur dzīvo viena pati. Viņa saka, ka jau sen pie tā pieradusi, ka vīra vecā bise viņai esot , bet viņa to nelietojot.
Nu un tad visi tie bandīti ? Ja es dzīvotu laukos - manā mājā noteikti būtu šaujamais - kāds, nezinu, bet būtu.
Domāju, ka pēc jaunās novadu reformas Latvija paliks vēl tukšāka un vēl bīstamāka - tāpēc jābruņojas, tas nu gan - cieti.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Mani , protams, vairāk uztrauc, tas kā ieroči tiek lietoti Latvjā, nevis ASV , bet man, protams, ir viedoklis.
Kā es saprotu , tad alkohola lietošanas ierobežojumi nav mazinājuši ne alkohola patēriņu, ne šī patēriņa likumību, piemēram, ka alkoholu lieto mazgadīgie, vai smagi slimie, vai tas tiek lietots darba laikā tādējādi riskam pakļaujot apkārtējos.
Līdz ar to es sliecos domāt, ka aizliedzot ieroču iegādi - nekas daudz netiks atrisināts.
Gadījums Frnakfurtes dzelzceļa stacijā liecina, ka nogalināt var arī bez ieroča, ka vajag tikai gribēt.
Es uzsvaru liktu uz cēloņiem - kāpēc ir naids, kāpēc visi neraksta dzeju, nedejo, nedzied, bet mocās naidā un pamestībā un atstumtībā.
Satoristiem paslīdējis garām festivāls, kas veltīts kādam ļoti sabiedriskam, ļoti čomiskam un vienmēr jautram un laimīgam puisim, kurš izdarīja pašnāvību. Sarunas par to, kāpēc jauni cilvēki izdara pašnāvības, varētu būt daudz daudz vērtīgākas kā sarunas, par to - ko kārtējo reizi aizliegt.

Vēl būtiskas lietas par, ko mūsu sabiedrībās nav runāts ir indivīds un sabiedrība un savstarpējā atsvešinātība , tas nenormālais egosisms un alkatība.

Ja par pēdējo apšaudi, kura tiek skaidrota ar naidu pret meksikāņu migrantiem, tad es pavisam noteikti uzdodu jautājumu - kāpēc tie, kuri ir pret migrantiem netiek uzklausīti, viņu argumenti un emocijas izvērtēti, bet uzreiz pasludināti par noziedzniekiem. Ja es šeit uzrakstītu tādus pašus vārdus kā savos tvītos raksta Tramps - mani iespējams pat iesūdzētu par naida kurināšanu. Nu labi - lai - bet problēmu jau tas nerisina. Nu vienu tantiņu iesūdz, onkuli iesūdz, kādu jaunekli notiesā - kā tasVācijā notiek - bet problēmas tācu paliek. Tikko Ai Vejs paziņoja, ka dodas prom no Berlīnes, jo tā vairs nav brīva pilsēta

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Atšķirība - tā ir naida un konfliktu cēlonis. Nesen biju ceļojumā valstī, kur daudz migrantu. Viena no līdzbraucējām bija svētās šausmās par kādu pa logu ieraudzītu migrantu. Kā empātisks cilvēks sāku aizdomāties par iemesliem - provinciālisms, tumsonība (it kā ne, augstākā izglītība, kas, protams, nav kritērijs, bet tomēr)? Pēc tam sarunās izkristalizējās pieminētās personas nespēja pieņemt atšķirīgu viedokli. Pat tad, kad viņai nebija taisnība, jeb jo īpaši tad, kad nebija taisnība. Tādu aizspriedumainu “slēgto sistēmu” ir daudz.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
tas nav tik vienkārši. Taisnība - kam tā pieder, kas ir taisnība?
Visticamāk , ka mēs esam dažādas paaudzes un ļoti iespējams, ka dažāda sociālā izcelšanās un dzīves pieredze. Mūsu taisnības un patiesības var atškirties tāpēc vien. Bet arī vienas paaudzes un līdzīgu aprindu cilvēkiem var būt atškirīgi viedokļi un tad ir tas jautājums - kas ir patiesība.
Ja ir kaut kādas vispārcilvēciskas humānas normas un lūk - es palīdzēšu imigrantam - tad mans pirmais jautājums ir - kāpēc ES viņi tiek priviliģēti, kamēr vietējie dzīvo nabadzībā ? Katru otro trešo dienu var lasīt par necilvēcīgos apstākļos dzīvojošiem vietējiem latviešu un krievvalodīgo bērniem.

Saprotama lieta, ka ar naidu pret imigrantiem ne savus bērnus pabarosi, ne nabadzību un netaisnību izskaudīsi, bet to rakstu, lai uzsvērtu, ka tikpat slikta lieta kā naids, ir vienas īstās patiesības uzurpēšana un sludināšana un turēšanās pie gatava sprieduma. Pat nezinu kas ir sliktāk un bīstamāk sabiedrībai
Lūk, dāmiņa nespēj pieņemt atšķirīgo, jo ir iedomīga, konservatīva, spītīga - vārdu sakot - slikta, bet vai iedziļinājāties viņas argumentos ? Vai tā ir normāla , dzīvot un izdzīvotspējīga sabiedrība, kurā tiek uzklausīti un dominē tikai daži ''pareizie '' viedokļi?
Vai ES ir diskusijas par imigrantu uzņemšanu? Kaut cik tās ir bijušas Vācijā, bet Latvijā ? Kāpēc tā ir padarīta par tabu tēmu un kaut jel kāda kritiska runa pasludināta par nauda runu un kremļa propagandu?

Lūk, zanders ironizē par ASV konstitūciju, ka ir smieklīgi gribēt to aizstāvēt ar ieročiem rokās . Es gan tā nedomāju, ka tas ir smieklīgi. Es domāju, ka Konstitucionālu likumu izmainīšana būtu jāapspriež un jāizrunā ar visu sabiedrību , vai tad ASV nav viena no sociāli netaisnīgākām valstīm pasaulē ? Ja arvien un arvien vairāk samazinās pisloņu tiesības ?

Es stingri turos pie idejas, ka Vecās Derības acs pret aci un zobs pret zobu nav atcelts. Jā man ļoti labi der JD - Mīlestības spēks - jā - bet manā pasaules izpratnē VD nav atcelta.

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Jūs jau atkal jaucat visu vienā putrā. Ir cilvēki, kas spēj pieņemt atšķirīgus viedokļus, un ir cilvēki, kas to nespēj. Pieminētā dāmiņa izrādījās vienkārši ar šauru redzesloku.
Un ar taisnību konkrētājā gadījumā es domāju faktus, kurus uzreiz var pārbaudīt.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
No tvnet. Esmu diezgan droša, ka katra no mums šo "slikto" “The Backfire Effect” attiecinās uz otru.
"Ar bumerangu pa pieri

Toms Lūsis
Proti, “The Backfire Effect” ir zinātniski pētīta parādība vai drīzāk – pat tīri cilvēcīga un emocionāla smadzeņu reakcija, kas paģēr, ka brīdī, kad tavu dziļāko pārliecību apstrīd pretrunīgi pierādījumi un fakti, tava sākotnējā pārliecība tikai nostiprinās.
Ja cilvēks kaut kur jau ieguvis pamatinformāciju, paspējis tai noticēt un ļāvis nosēsties muguras smadzenēs, tad jebkuru nākamo informāciju vai pat zinātniskus un visnotaļ neapstrīdamus pierādījumus, kas sākotnējo apgāž, viņš jau zemapziņā centīsies noraidīt, jo nevēlēsies atzīt, ka ir kļūdījies. Katri nākamie argumentētie pierādījumi tikai turpinās gāzt šaubu lavīnu un radīs arvien spēcīgāku pretreakciju. "

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Es esmu no tiem, kas pieņem atšķirīgus viedokļus, ja vien tie nav nekompetenti, ko savukārt var pārbaudīt. Jums ir tendence pārsteigties ar secinājusmiem, Drosma :)

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Es reti , kad pieņemu uzreiz - man vajag domāt un pārliecināties. Man laikam biežāk ir šis backfire apdegums un tad jau kā saka - rētas paliek jebkurā gadījumā.
Nu steidzīga un pavirša esmu, neliedzos. Ja gribi visu zināt un - galvenais - par visu izteikties , tad citādi nemaz nav iespējams.

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Par tām rētām bija skaisti, paldies.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
ak Debess Visusvētā, Dace,
fakts paliek fakts, bet kā mēs katra par šo faktu jūtamies - lūk, problēmiņa

tad visi tie -

nezinu, cik miljoni, kuri balsoja par imigantu nīdēju Trampu ir cilvēki ar šauru redzesloku jeb tomēr cilvēki, kurus neapmierināja varas elite , tās nespēja viņus uzklausīt un risināt viņu problēmas - vismaz mēģināt risināt.
Ja par šauro redzesloku - tad lūdzu - piekrītu par 101% - arī medijos bija ziņa, ka cilvēce sāk zaudēt savu intelektuālo potenciālu . Jautājums , cik laika, līdzekļu, enerģijas mēs izmantojam sabiedrības izglītošanai? Kas Latvijā ir noticis ar sabiedriskajiem medijiem ?
IR ir izcils raksts, ka alkohola akcīzi samazināt valdībai un saeimai prasīja 10 minūšu laiku, kamēr sakārtot sabiedriskos medijus - sabiedrības izglītošanai - nav ne interese, ne naudas, ne laika. Skumji , bet fakts un tam ir sekas tam skumjajam faktam

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Nepārzinot faktus, nešaubīties par savu viedokli un kompetenci, jā, tas ir skumji :(

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
paliksim pie pārliecības, ka katra no mums faktus zin labāk par otru un skumsim katra atsevišķi

lūk, zanders raksta - cietpaurība, lūsis “The Backfire Effect” - lai būtu cietpaurība - bet ieroču aizliegums neko nemainīs naida un skumju mazināšanā - ar prātu un pīpēšanu, ar maigumu lietas jārisina

Sunflower W
pirms 2 gadiem
Jā, komentāru komentēšana ir bezjēdzīga padarīšana.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
nē - tas ir lielisks laika pavadīšanas veids , sava veida komunikācija un galu galā - daudzko iespējams uzzināt tieši no komentāriem - ko pēc tam sameklē internetā - palasi vai paskaties vai noklausies

kā reiz LTV1 ziņās bija par notikumiem Maskavā , ka putins ļaušot streikot un dauzīties, lai cilvēki nolaistu tvaiku

Lūk, Latvijā, latvieši ir tādi, ka tvaiku nolaiž kaut ko uzrakstot - fb vai instagramm, vai sms vai komentāros , bet uzraksta, vai pārsūta citu rakstīto - un tvaiks nolaists - miers mājās. Es nezinu , kam ir jānotiek , lai Latvijā sāktu streikot - sāktu protestēt
Es paralēli darbam un komentāriem rakstu sūdzību par krimināllietas uzraugošo prokurori - savas nositstās māsīcas krimlietā. Lasu savas sarkastes ar prokuratūru un domāju - viena lieta ir manas māsīcas stāsts - degradējusies sieviete, būtībā kā zombijs viņa gan izskatījās gan bija pēdējos gadus. Iepriekšējo sišanu un atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī prokurore uzskatīja par neiepsējamu iztiesāt tikai tāpēc, ka visus iepriekšējos pierādījumus - ārstu ziņojumus un kaimiņu liecības neticamas padara pašas cietušās iesniegums , ka nokritusi no krēsla un sasitusies.
Kādi bija tā prokurora apsvērumi beidzot nenotiesāt varmāku un neapžēlot acīmredzamu upuri.
Atcerieties studentes Pupiņas slepkavību, kad arī policija un prokuratūra nerīkojās ... un tad ir tā, ka tie nabagi apdauzītie zombiji iznāk , ka ir cilvēciskāki kā tie izglītotie smalkie šlipsainie prokurori un poliči.
Ļoti jau baida tā sabiedrība , kurā dzīvojam un kurā būs jādzīvo nākamajām paaudzēm

Valts Anders
pirms 2 gadiem
Lai arī tas, ko M.Z. uzrakstīja, šķiet visumā pareizi, es tomēr pieturos pie daudz primitīvākas versijas. Proti, staipīt apkārt ieroci (bez noziedzīgiem nolūkiem!) miera laikos, pirmām kārtām, liecina par zemu personas pašapziņas un pašvērtējuma līmeni. Respektīvi, tas pats 'krāniņa pagarinātājs' vien tas ir, ierakstīts konstitūcijā (pirms pāris simtiem gadu un citā vēsturiskā situācijā), vai nē.

Ivars Tillers
pirms 2 gadiem
Arguments par "Vašingtonas" tehnoloģisko pārākumu atsauca atmiņā demokrātu partijas ASV prezidenta amata kandidāta kongresmeņa Ērika Svalvela (Eric Swalwell) pagājušogad pausto domu graudu, ka valdības karš pret šaujamieroču atsavināšanas pretiniekiem būtu īss, jo valdības rīcībā ir prāvi kodolieroču krājumi. Jāatzīst, tāda atklātība bija par traku pat kreisi noskaņotajai Kalifornijai, kurā nepieņēma obligāto šaujamieroču atpirkšanas programmu.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!