GB123
pirms 6 gadiem
tie, kas "kaut ko dara" - saprot, ka visas "darbības formas" ir "pareizas"... paņem un pierādi, ka tas nav "pareizs"... tas ir process un viss... pieņemsim ūdens agregātstāvokļus - ciets (ledus), šķidrs (ūdens), gāzveida (tvaiks) - vai tad kāds no tiem ir "nepareizs"!? procesam ir galīgi vienalga kādā stāvokli tas atrodas, jo tas jebkurā gadījumā būs process. no klasifikatora, hierarhijas ir jāpāriet uz citu domāšanas veidu - procesu, kas neko neiedala pa grupām.. tas tā...

Dead Bull
pirms 6 gadiem
Interesanti, ka "kultūras portāls" šo aktualitāšu kontekstā ne ar vārdu nepiemin pravietisko par bestselleru kļuvušo Žana Raspaja romānu "Svēto nometne" (Le Camp des Saints, Jean Raspail, 1973).

dzimmijs13
pirms 6 gadiem
Marī - kultūra nav tikai un vienīgi balets ar operu.

dzimmijs13
pirms 6 gadiem
"Iespējams, mēs jau ļoti drīz iemācīsimies sadzīvot ar jauno daudzdimensionālo viedokļu situāciju un pārstāsim uztraukties par katru "nepareizo viedokli" kā par pasaules galu" - Tas būtu vienkārši lieliski!
Taču palūkojoties vēsturē, varam atrast kaut ko līdzīgu dažādo uzskatu sistēmu puslīdz adekvātai sadzīvošanai noteiktā laika vienībā, kādos "krustpunktos", piemēram Zīda ceļa laikā šodienas Centrālāzijas pilsētās. Taču agri vai vēlu virsroku gūst neiecietīgākā, agresīvākā uzskatu sistēma. Savukārt tieši tolerantākās, liberālākās - ļoti nosacīti, protams, nemeklējot tiešas analoģijas, runa par principu - izzūd, paliekot neiecietīgākajai uzskatu sistēmai.
Patīk vai ne, laikam tāda cilvēka daba. Vieglāk pakļauties skaidri definētai, stingros priekšrakstos noteiktai pārliecībai. Diemžēl. Un nevienu neinteresē, vai pārliecība realitātei atbilstoša, vai nē - meklēt pierādījumus neatbilstībai vienkārši nosaukta par zaimošanu, un zaimotājs fiziski jāiznīcina.
Tātad, jautājums - vai liberālisms (jā, jā zinu ka šodienas eirokrātu nav klasiskais, bet ne par to stāsts) šobrīd nav kā "lapsas vīna kalnā"?

Marī
pirms 6 gadiem
Intreresanti, ka kultūras portāla redakcijai, spriežot pēc redakcijas slejas, pēdējā gada laikā interesējuši tikai bēgļi un olšūnas.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!