Valts Anders
pirms 5 gadiem
Cik es saprotu no iepriekšējiem komentāriem, tad gandrīz visiem to autoriem no Snaidera teksta vispieņemamākie vārdi izrādījušies "Deutschland, Deutschland ueber Alles" (protams, vārdu Deutschland drīkst aizvietot ar jebkuru citu ...land - Russland, Lettland etc.).

Valters Grivins
pirms 5 gadiem
Ja runājam par struktūru ieraudzīšanu vēsturē, tad Snaiders nav nekas cits kā 21.gs. jakobīnisma sludinātājs. Aklais naids pret eiropiešu nācijvalstīm un globālistiski marksistiskās Eiropas Savienības nekritiska pielūgsme, lai neteiktu beatifikācija, Snaideru padara par mūsdienu Hobsbaumu. Maskējošos, bet tik un tā - Hobsbaumu.

Edge
pirms 5 gadiem
Runa ir par nākotnes struktūru, tās veidotājiem un vēstures veidošanas paņēmieniem. Snaidera rakstītais mani nepārsteidz, jo esmu lasījis sociologa, filosofa, loģiķa A.Zinovjeva 2000.g. izdoto grāmatu "Ceļā uz virssabiedrību" / НА ПУТИ К СВЕРХОБЩЕСТВУ / Suprasociety ahead.
7.nodaļā "Rietumnieciskais ceļš nākotnē" atrodama noderīga viela pārdomām par esošo situāciju un nākotnes perspektīvām.

Edge
pirms 5 gadiem
T.S: "Padomāsim. Kuri eiropieši visvairāk cieta Otrajā pasaules karā?"
Tie, kuri Eiropā visaktīvāk pretojās agresoriem, centās aizstāvēt savu brīvību, - to arī T.Snaidera apjēdzis:" Ebreji, baltkrievi, ukraiņi un krievi. "

kuģis
pirms 5 gadiem
Ironiskākais ir tas, ka ar savu litāniju pret centrālās, austrumu un ziemeļaustrumu Eiropas tautu nāciju un nācijvalstu (līdz ar to arī tautu pašnoteikšanās) konceptiem, viņš būtībā pasaka to pašu, ko domāja un kā argumentēja viņa daudz apdziedātie asinszemju autori hitleri un staļini.

Edge
pirms 5 gadiem
"Cilvēks maldās nevis tādēļ, ka nezina, bet gan tādēļ, ka iedomājas sevi zinošu." Mišels de Monteņs (franču: Michel de Montaigne)
Ironizēt par Snaidera atziņām var tikai tāds cilvēks, kam nav pamatzināšanas par fundamentālām sabiedrības, valsts, sociālo sistēmu (organizāciju) būtību un funkcionēšanas mehānismu.

kuģis
pirms 5 gadiem
Nu, pateikt, ka Polija nekad nav bijusi "nācijvalsts" vai nācija, un visu Polijas valstiskumu - arī nācijformātā - reducēt uz starpkaru periodu, kā arī lielu daļu runas runas pavadot skaitot mantru "nav tādas lietas kā nācijvalsts" vai "viedās nācijas", cerībā, ka no biežākas burvestības atkārtošanas netīrais fenomens pats aizies prom - tas pietiekami uzskatāmi parāda Snaidera līmeni.
Var tikai jautāt, kāpēc latvju skolotajiem un lasošajiem prātiem šis kungs šķitis tik labs. Postkoloniālisma sindroms?

Māris Liepiņš
pirms 5 gadiem
Par Poliju- droši vien atkarīgs no nācijvalsts definīcijas. Kā arī es nepamanīju, ka šis "fenomens" būtu "netīrs".
Man Snaidera "Asinszemes" bija paliels eye-opener. Kā arī man šķiet trāpīgi viņa mūsdienu Krievijas un ASV raksturojumi.

Edge
pirms 5 gadiem
"Briesmīgie japāņu noziegumi Otrā pasaules kara laikā, par kuriem nez kādēļ vēsture ir aizmirsusi." (populars.eu)
Uzdot jautājumus par snaideristu popularitāti var tikai tāds cilvēks, kam nav pamatzināšanu par vēsturi un apjēga par vēstures politiku LV pēc 1991.gada.

Māris Liepiņš
pirms 5 gadiem
Edge, tu akal visu esi pārpratis. Snaiders uz tavām dzirnaviņām ūdeni nelej.

Edge
pirms 5 gadiem
Skaidrs ir viens -, kas uz Snaidera dzirnavām nelej, tam ceļš pie grantiem (naudas) vienmēr būs akmeņaināks, ilgāk būs "ķepa jāsūkā":"...Ņemot vērā pieredzi, esam pārliecināti, ka finansējumu šai programmai [Letonika] dabūsim, ātrākais, vasarā. Bet, visticamāk, kā teicu, ar gada nobīdi…" Akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārlietu sekretārs, tiesību zinātņu doktors, habilitētais politikas zinātņu doktors, Juridiskās koledžas direktors, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors, pirmais atjaunotās Latvijas aizsardzības ministrs Tālavs Jundzis. (NRA, 15.12.2017.)
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!