Ilmārs Cīrulis
pirms 5 gadiem
Moderācijas trūkums vulgaris.

Edvards Kuks
pirms 5 gadiem
Paldies par video! Īsas pārdomas par video minētajiem mītiem:

#1) Manuprāt, ir vērtīgi minēt to, ka, analoģiski fiziskām kaitēm, cilvēkam var būt kādas garīgas kaites simptoms, kas nenozīmē slimību – es teiktu, ka gandrīz katrs ir izjutis apātiju gana ilgi, lai pārdomātu, vai tas ir "normāli", un daudzi kādreiz ir izjutuši arī patiesu panikas sajūtu, kas arī ir reāla pieredze, pat ja cilvēkam panikas lēkmes nenotiek regulāri. Analoģija ar vēzi likās diezgan lēta un nepamatota. :(

#3) Ja tu pati atzīsti, ka vēl aizvien pastāv stigma ap garīgo veselību, tad iespaids, ka tas ir kaut kas, ko slēpt, nav mīts. Tas vienkārši ir skumji.

@Liinisx nediagnosticētas garīgas slimības jau nenozīmē, ka visi ir liekami psihenē. Ņemot analoģiju no fiziskām slimībām, domā, katru ziemu ~30-40% cilvēku nesirgst ar kaut kādu saaukstēšanos? Kaites ir vērts ārstēt, kopt. Saslimt ir normāli.

liinisx
pirms 5 gadiem
Tad tur sākas analoģija ar nosēdētu un salauztu kāju, atkal. Ja jau viņiem nav lauztas kājas, bet tikai nosēdētas, tad taču nav jāiet pie ārsta. Un man pašam arī nav skaidrs vai Betijai ir lauzta vai nosēdēta kāja vai galva? Tas ir spektrs. Visiem cilvēkiem ir kāda psiholoģiska novirze un mūža laikā tās pat var mainīties, bet jāiet pie ārstu jādiagnozējās ir tikai citiem, kas nespēj pilnvērtīgi dzīvot, kā viņa pati minēja video sākumā. Piemēram, ASV ir iekritusi otrā grāvi visi, kuri brīžiem sajūtas slikti ir jārij ripas un jāiet pie psihoterapieta. RIP Lil peep. un visa šī jaunatne, kas domā, ka ir stilīgi, ja Tev ir novrzes un ir kruti rīt medikamentus!

Edvards Kuks
pirms 5 gadiem
Es domāju, ka precīzāks salīdzinājums būtu starp sasitumu un lūzumu. Nu, labi, neba visiem jābūt diagnosticētiem ar kaut ko, bet vai tu piekrīti, ka ir vērts "ieklausīties sevī" un censties risināt šīs lietas, ar ārsta palīdzību vai bez, nevis kaut kur nostumt dziļi sevī?

liinisx
pirms 5 gadiem
Tu esi tur, kaut kur, dziļi sevī! Protams, ka ir jānostumj sevī, kamēr Tu nespēj un tad ir jāprasa palīdzība. Ja mēs nestumtu neko sevī un čīkstētu par visu - es negribētu tādā pasaulē dzīvot ar tādiem cilvēkiem. Kuri par katru problēmu un slikto sajūtu čīkstētu un pīkstētu. Tā ir daļa no dzīves. Ciešanas ir daļa no dzīves, ja Jums nepatīk, Jūs zināt, kur ir izeja, bet moš, ja nelasītu debīlus eksistenciāļus, kā Sartru, šī problēma nebūtu tik liela. Marxisti, nihilisti, un raudošo bebīšu paaudze, man kauns, ka es eksistēju rietumu pasaules norietā.

liinisx
pirms 5 gadiem
Ir, protams, cilvēki, kuriem ir problēmas ar nervu sistēmu un smadzenēm, tāpēc viņi nespēj dzīvot un diemžēl, mēs pagaidām nespējam laikus to atklāt un viņiem efektīvi palīdzēt, bet ir tādi it sevišķi jaunieši, kam viss fiziski ir kārtībā, bet kuri ir sasūkušies jauniem neattīstītiem prātiem kaitnieciskas ideoloģijas un, kur tāpēc negrib dzīvot.

liinisx
pirms 5 gadiem
*un tāpēc negrib dzīvot.

Edvards Kuks
pirms 5 gadiem
Domāju, ka ir kaut kāds vidusceļš starp "visu laiku čīksti" un "nostum sevī, kamēr vairs nespēj" – tiklīdz sāk traucēt, ir vērts par to padomāt. Atkal, ir atšķirība starp ciešanām un to, ka kādam ir garīgi vai psihiski traucējumi, par ko arī video. Tev taisnība, ka šad tad justies slikti ir normāli, bet tur jau tā lieta, ka ne visi ar to tiek galā, un vajag palīdzību, un ka mūsu sabiedrībā nav pieņemts prasīt palīdzību tāpēc šīs problēmas cilvēki nevar atrisināt.

liinisx
pirms 5 gadiem
Tieši tā - pa vidu/uz ceļa, bet man šķiet Betija visu mūžu bliež pa sarkanu grāvi - viņai vajadzētu galvu noskenēt, ja tas vēl nav darīts.

liinisx
pirms 5 gadiem
Viss ir sociāls konstrukts un tāpēc, ka šajā civilizācijā ir nelaimīgi cilvēki, tā ir jāizmaina vai jāsagrauj būvējot kaut kādu utopiju.

liinisx
pirms 5 gadiem
Bet, ja nopietni, tad mums ir jālieto vārdi tu uzvedies kā psihopāts utt. tikai jāzina, kā izpaužas katra garīgā slimība, kuras vārds tiek lietots.


Pati taču teici, ka no LV iedzīvotājiem 20% nediagnozēti ir nediagnozēti garīgi slimnieki.

liinisx
pirms 5 gadiem
Skaidrs, šis video izskaidro video ciklu.

liinisx
pirms 5 gadiem
Ups, vai es biju neiejūtīgs? Varbūt man jāiet pie ārsta. Uzvedos te kā tāds psihopāts.

kuģis
pirms 5 gadiem
Cik tautiešus būsi gatava sūtīt pie ārstiem un sazāļotājiem? Vai tik garīgā veselība nav nerelevants sociālais konstrukts, kas strukturāli apspiež citādību?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!