Notikums
29
Marts
23:35

Baltijas jūras festivāls

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 25. augustā, no plkst. 16:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies starptautiskais Baltijas jūras festivāls.

Baltijas jūras festivāls ir starptautisks mūzikas festivāls, kas dibināts 2003. gadā ar mērķi izmantot klasiskās mūzikas platformu, lai runātu par Baltijas jūras ekoloģijas tēmu un reģiona valstu sadarbību vides ilgtspējas jautājumu risināšanā. "Vai kultūra un mūzika var palīdzēt veidot izpratni par vienu no mūsdienu aktuālākajiem jautājumiem? Vai mēs varam izglābt Baltijas jūru ar mūzikas emocionālo spēku un pārrobežu sadarbību?" Šie ir daži jautājumi, uz kuriem atbildes meklēs sarunu dalībnieki – mākslinieki, politiķi un citu jomu pārstāvji – no pilsētām, kas piedalās Baltijas jūras festivālā Hanaholmenā Helsinkos, Arvo Perta centrā Tallinā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, Lietuvas Nacionālajā bibliotēkā Viļņā un Karaliskajā Dānijas bibliotēkā Kopenhāgenā, kā arī Mariehamnā, Ālandu salās. Sarunas tiks straumētas tiešraidē tīmekļa vietnē "Balticseafestival.com", kā arī tiks rādītas uz lielajiem ekrāniem dažādās festivāla norises vietās.

Programma Baltijas jūras festivālam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā:
16:00 Ziemeļvalstu pikniks (Larsa Egena (Lars Eggen) priekšlasījums "Vai operu var iestudēt Norvēģijas kalnos bez elektrības, ūdens un skaņas pastiprinātājiem? Jā, tas ir iespējams!", Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) izstādes "Ūdens atspulgi" atklāšana, kā arī vīns un uzkodas).
17:00 sarunas par ilgtspēju un Baltijas jūru ar Dagniju Lejiņu un Māri Gaili, moderators Frēdriks Vādstrems (Fredrik Wadström) no Zviedrijas Radio.
18:00–18:15 starpbrīdis.
18:15 Riharda Vāgnera operas "Reinas zelts" tiešraide LNB Ziedoņa zālē no Bervalda koncertzāles Zviedrijā. Diriģents Esa Peka Salonens (Esa-Pekka Salonen).

Pasākums notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Dalība bez maksas, taču lūgums iepriekš reģistrēties šeit.

Latvijas Nacionālā bibliotēka atrodas Rīgā, Mūkusalas ielā 3.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!