Apgādā "Neputns" iznākusi mākslas kritiķes Janas Kukaines grāmata "Daiļās mātes", kurā saistošā un godīgā veidā runāts par sievietes un mātes ķermeņa izpausmēm laikmetīgajā mākslā. Mēs tikāmies ar Janu, lai parunātu par to, kā sievietes ķermenis ietekmē mākslu, radošo un pētniecisko darbību, kā arī par to, kas īsti ir feminisms. Intervēja Ilmārs Šlāpins, video – Ģirts Raģelis.

Foto – Ģirts Raģelis
Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!
CITI AUTORA RAKSTI

Feminisma laiks Latvijā
Feminisma laiks Latvijā nekad nav plūdis vienmērīgi, virzībā uz arvien lielāku progresu. Drīzāk to raksturo dažādi pārrāvumi, atvari, sausuma periodi un pat virziena maiņa.

Mātišķības robeža
"Es nevaru iedomāties nevienu brīdi, kad cilvēkam vispār varētu būt bērni," filmas izskaņā atzīst viena no tās varonēm. Kāpēc arvien starp dzīvošanu un bērniem pastāv tik liela pretruna?

Labrīt, skaistulīt! Par "Riga IFF" filmu "Resno fronte"
Vai iespējams skaistums un seksīgums, kas nebūtu kapitālisma vai kādas citas ideoloģijas sulaiņi?

Diagnoze priekšniecei
Ja slimības var rasties galvā, tad nav brīnums, ka tās var rasties arī no nepareizi izraudzīta dzīves ceļa. Vēzis, viena no biedējošākajām slimībām, kuras rašanos viennozīmīgi grūti izskaidrot, rada bagātīgu augsni šādām ezoteriskām versijām.
SAISTĪTI RAKSTI
0
Diskusija: žurnālistika kara apstākļos
Mēs esam attapušies situācijā, kurā informācijas telpa ir sašķelta un Latvijā dzīvo cilvēki, kas patērē tikai Krievijas propagandu. Kas notika? Vai mediji kara laikā ir svarīgāki nekā miera periodā? Sarunā par to – Rita Ruduša, Filips Lastovskis, Anatolijs Golubovs un Henriks Eliass Zēgners.

2
Ja Latvijā ir pieci transcilvēki, kāpēc viņiem vajag tiesības? Diskusija
Ideālā pasaulē mēs paralēli cīnītos gan par civilo savienību, gan trans jautājumiem, jo trans cilvēkiem vajag cita veida tiesības. Mums vajag sakārtot pašus pamatus, piemēram, dokumentu nomaiņu. Par precēšanos un civilo savienību trans cilvēki domās vēlāk.

1
Bija vajadzīgs sprādziens, lai pievērstu uzmanību. Saruna ar Lindu Freimani
No "Mozaīkas" dibinātājiem Rīgā esam palikuši pieci. Cilvēki brauc projām, jo nevar un negrib sagaidīt, un tas ir izšķirošais faktors. Latvija nav tik liela un bagāta, ka var atļauties, lai cilvēki vienkārši plūst prom, jo jūtas šeit nelaimīgi, neredzēti un nesaprasti.

2
Saruna: kas ir īsts – pilsēta, valsts vai mēs?
Ko jūs domājat, kad dzirdat lozungu "pret padomju mantojumu"? Vai mums pēdējo 30 gadu laikā kopš neatkarības atjaunošanas ir radies kāds mērķis vai nākotnes vīzija? Latvijas Arhitektu savienības rīkotā sarunā spriež Daina Teters, Ivars Austers, Uldis Lukševics un Vents Vīnbergs.

Diskusija:
1
Patīk:
0