Aktualitātes
12.10.2020

Noskaidroti "Kilograms kultūras 2020" Rudens balsojuma uzvarētāji

Komentē
0
Saglabā

9. oktobra pusnaktī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" Rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi septiņās kategorijās, un finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – tas, kas saņēma vislielāko sabiedrības atbalstu. Rudens balsojumam tika izvirzīti darbi, kas tapuši no šī gada 1. maija līdz 31. augustam – tostarp tie, kas radīti vēl ārkārtējās situācijas laikā.

Kategorijā "Mūzika" finālam izvirzīts Jūrmalas festivāla koncerts "Veltījums Marisam Jansonam" 29. jūlijā. Dzintaru koncertzāle, LNSO, soliste Kristīne Balanas, diriģents Andris Poga.

Kategorijā "Teātris" izvirzīta tīmekļa izrāde "Irānas konference", režisors Elmārs Seņkovs.

Kategorijā "Vizuālā māksla" izvirzīta Skuja Braden izstāde "Samsāra" Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kuratore Irēna Bužinska.

Kategorijā "Literatūra" izvirzīts Paula Bankovska romāns "Pasaules vēsture", izdevniecība "Dienas Grāmata".

Kategorijā "Mantojums" izvirzīta Ēvī Upenieces 95. jubilejas  izstāde "Zemes meita" Mākslas telpā "Aminori", kuratore Marika Rozenberga.

Kategorijā "Pārsteigums" izvirzīts koncertzāles "Latvija" 1 gada jubilejas koncerts-performance "Viens", radošās koncepcijas autori Krista un Reinis Dzudzilo, diriģents Aigars Meri.

Kategorijā "Notikums" izvirzīta Mežaparka Lielās estrādes nodošana ekspluatācijā (pabeigti pirmās kārtas rekonstrukcijas  darbi). Veicēji: Rīgas domes Īpašuma departaments, pilnsabiedrība "LNK, RERE", Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu biroji.

Šoreiz balsojumam netika virzīti nominanti kategorijā "Kino". Ņemot vērā to, ka vasara šajā nozarē no pirmizrāžu viedokļa bija "tukšs" periods, lai saglabātu veselīgu konkurenci žūrija pieņēma lēmumu kino notikumus vērtēt Ziemas balsojumā. "Kilograms Kultūras 2020" pēdējais – Ziemas balsojums – notiks 2021. gada janvārī, kad vērtēsim kultūras notikumus, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2020. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies Fināla balsojumā.

Atgādinām, ka ikviens interesents līdz pat 2020. gada 31. decembrim aicināts pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā "Mana kultūrvieta". To iespējams izdarīt šeit. Kultūrvietu ieteikumi tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā 2021. gada sākumā.

Par balvu "Kilograms kultūras"

„Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. Rudens balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2020. gada maija līdz augustam un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras". Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis un Liene Jakovļeva, Latvijas Radio 1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!