Kadrs no topošās filmas "Tavās rokās" (rež. Jānis Upmalis un Beatrise Beāte Zviedre).
 
Aktualitātes
22.04.2024

Filmu skolas studenti lūdz atbalstu 8 dokumentālo filmu tapšanai

Komentē
0

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) bakalaura studiju programmas "Audiovizuālā māksla" 2. kursa studenti ir uzsākuši aktīvu darbu pie dokumentālo īsfilmu veidošanas. Topošie kino profesionāļi savās filmās atainos mūsdienu Latviju, vizuāli dokumentējot sev un sabiedrībai nozīmīgas tēmas. Astoņu dokumentālo filmu komandas līdz 18. maijam aicina ikvienu iesaistīties šo filmu veidošanā, finansiāli atbalstot filmu tapšanu

"Mūsu kursa izvēlētās dokumentālo filmu tēmas ir ļoti daudzveidīgas, bet tās visas ir par mūsdienu Latviju. Dokumentālo filmu veidošana ir likusi mums, filmu veidotājiem, domāt par to, uz kurieni mēs kā sabiedrība virzāmies," stāsta jaunie kino veidotāji.

Darbu pie dokumentālo īsfilmu attīstīšanas 2. kursa studenti uzsāka 2023. gada septembrī. Tas aizsākās ar ideju meklējumiem, tēmu izpēti un potenciālo filmu varoņu apzināšanu, vienlaicīgi padziļināti izzinot dokumentālā kino veidošanas paņēmienus. Šobrīd filmas ir nonākušas ražošanas jeb aktīvās filmēšanas posmā, kuram ir nepieciešams finansiāls atbalsts, tāpēc filmu veidotāji uzsākuši ziedojumu vākšanas kampaņu.

Jaunie kino veidotāji savām filmām izvēlējušies tādas tēmas kā tiekšanos pēc sapņiem, jaunības maksimālismu, sevis izzināšanu, atšķirību starp svešo un savējo, vientulību, apņemšanos, novecošanu, kā arī nāves neizbēgamību.

2. kursa dokumentālās filmas top 2–3 studentu komandās. To nosaukumi un režisori ir  "75 dienas" (rež. Rolands Arnis), "Hronists" (rež. Armands Strauja), "Intīmā Zona" (rež. Alvīna Jansen), "Prombūtne" (rež. Līva Klepere), "Sēja" (rež. Marts Indriķis Zunde), "Tavās rokās" (rež. Jānis Upmalis un Beatrise Beāte Zviedre), "Ziņotājs" (rež. Arnis Kalniņš), "Zvani" (rež. Aleksandrs Vasks).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!