Kadrs no filmas.
 
Aktualitātes
22.04.2024

Gaidāma pirmizrāde Marijas Stefānijas Linužas filmai "Ama osa"

Komentē
0

Kinoteātrī "Splendid Palace" 29. aprīlī plkst. 19.30 Latvijas pirmizrādi piedzīvos jaunās un talantīgās režisores Marijas Stefānijas Linužas dokumentālā filma "Ama osa". Dokumentāls stāsts vēsta par jaunu sievieti Sicīlijā, kura nomaina līdzšinējo darbu, lai kļūtu par erotisko čatu performeri. 

Dokumentālas filmas nosaukums "Ama osa" itāļu valodā nozīmē "mīli uzdrīkstēties". "Ama osa" ir dokumentāls uzdrīkstēšanās stāsts par Nao, kura pamet savu līdzšinējo darbu un iemaina drošību pret adrenalīnu. Pārdodot savus erotiskos priekšnesumus anonīmiem platformas lietotājiem, viņa pamazām atklāj sevi kā seksa darbinieci, mākslinieci un sievieti. Dokumentālā filma pasaules pirmizrādi piedzīvojusi 2022. gadā Milānas filmu festivālā "Filmmaker", kur filmai tika piešķirts īpašs Atzinības tituls. "Ama osa" ir izrādīta arī vairāku dokumentālo filmu festivālos citviet Eiropā. 

"Mana galvenā motivācija manos darbos ir izpētīt sieviešu pieredzi pilnā spektrā – gan izaicinājumus, gan ieguvumus, kā arī internalizēto kaunu, kas bieži vien ir saistīts ar sieviešu seksualitāti. Dokumentālā filma "Ama osa" skar Latvijas sabiedrībā, šķiet, tik ļoti pretrunīgu un tabu tēmu kā seksa darbu, ko es nevēlējos glamorizēt vai arī padarīt galveno varoni Nao par upuri. Tā ir galvenās varones brīva izvēle – pārņemt naratīvu par savu sievietes ķermeni pret sabiedrības ekspektācijām. Ar filmu es vēlos raisīt arī diskusiju par seksa darbinieku tiesībām un noņemt stigmu ap šo tēmu," norāda filmas režisore Marija Stefānija Linuža.

Dokumentālās filmas režisore Marija Stefānija Linuža ir pabeigusi režijas studijas Itālijas filmu skolā "Zelig". Tur padziļināti studējusi dokumentālo filmu žanru, mērķtiecīgi nojaucot robežas starp to un spēlfilmām, pateicoties tādu režisoru kā Ticas Kovī (titula "labākā režisore" ieguvējas Venēcijas kinofestivāla sadaļā "Horizonti") vadītajām meistarklasēm. Savukārt Latvijā strādājusi pie režisoriem Ivara Zviedra un Lindas Oltes. "Ama osa" ir pirmais Marijas Stefānijas Linužas darbs, ar kuru viņa Latvijā sevi piesaka kā režisori un kas Latvijā piedzīvos pirmizrādi uz lielā ekrāna.

Marija Stefānija Linuža uzsver, ka šobrīd savā mākslā fokusējas uz stāstiem, kas meklējami viņas saknēs: "Esmu pirmā paaudze, kas dzimusi neatkarīgā Latvijā, kā arī esmu ārzemniece Itālijā, kur šobrīd dzīvoju, un esmu sieviete. Es jūtos privileģēta veidot stāstus, par kuriem iepriekšējās Latvijas paaudzes varbūt nav varējušas tik brīvi runāt. Šī pieredze, nenoliedzami, kopā veido stāstu tēmas, ko es attīstu." 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!