Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Mans sens un joprojām nepiepildīts sapnis ir izlikt vienu sienu ar manu mīļāko Čurļona darbu reprodukcijām. Pag. vasarā biju Viļņā un atkal nekā,jo tās reprodukcijas bija nenormāli sliktā kvalitātē. Nopirku grāmatu par Čurļoni un ne saturiski, ne papīra un reprodukciju kvalitātē, tā nestāv ne tuvumā Neputna izdevumiem.
Tāpēc slavas dziesmas Neputnam ir pamatotas. Grāmata par Džemmu Skulmi man atklāja būtiskas lietas par latviešu vēsturi. Aizpēros uz Mālpili....
Bet - ir arī iebildumi. Draugs uzdāvināja Strunki. Ļoti daudz ilustrāciju, vispār ģeniāla grāmata , lasu to ar milzu baudu, bet ja viņa man vēlreiz gultā guļot un lasot uzkritīs uz sejas un mani pasitīs - prasīšu kompensāciju no Neputna par miesas bojājumiem. Vai tiešām nevarēja izdot 2 sējumos? Un grāmatplaukts tādai grāmatai ar ' par mazu. Kur es to Strunki glabāšu?
Un otrs iebildums attiecas nevis uz Neputnu,bet uz valsti, KM , uz NA - tas ir NOZIEGUMS, ka laba literatūra,labas grāmatas nav Latvijas bibliotēkās.
Sociologs Kaktiņš ir gatavs nošauties,ja ar to varētu glābt tautu un valsti no bojāejas, bet es uzskatu, ka nevajag ne šauties , ne kauties - vajag skaidri un gaiši noformulēt ideju par to,ka nauda kultūrai ir godīgi jāsadala starp radītājiem un patērētājiem.
Un ja tā būs,tad Neputnam un visiem citiem nebūs jāžēlojas,ka kultūras patēriņa līkne iet uz leju.
Un vēl es novēlētu konkurenci lielāku - Daugava laikam ir vienīgie
Bet tas,kas ir - tas man ļoti ļoti iet pie sirds, būtu tik nauda
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
0
Diskusija: žurnālistika kara apstākļos
Mēs esam attapušies situācijā, kurā informācijas telpa ir sašķelta un Latvijā dzīvo cilvēki, kas patērē tikai Krievijas propagandu. Kas notika? Vai mediji kara laikā ir svarīgāki nekā miera periodā? Sarunā par to – Rita Ruduša, Filips Lastovskis, Anatolijs Golubovs un Henriks Eliass Zēgners.

2
Ja Latvijā ir pieci transcilvēki, kāpēc viņiem vajag tiesības? Diskusija
Ideālā pasaulē mēs paralēli cīnītos gan par civilo savienību, gan trans jautājumiem, jo trans cilvēkiem vajag cita veida tiesības. Mums vajag sakārtot pašus pamatus, piemēram, dokumentu nomaiņu. Par precēšanos un civilo savienību trans cilvēki domās vēlāk.

1
Bija vajadzīgs sprādziens, lai pievērstu uzmanību. Saruna ar Lindu Freimani
No "Mozaīkas" dibinātājiem Rīgā esam palikuši pieci. Cilvēki brauc projām, jo nevar un negrib sagaidīt, un tas ir izšķirošais faktors. Latvija nav tik liela un bagāta, ka var atļauties, lai cilvēki vienkārši plūst prom, jo jūtas šeit nelaimīgi, neredzēti un nesaprasti.

2
Saruna: kas ir īsts – pilsēta, valsts vai mēs?
Ko jūs domājat, kad dzirdat lozungu "pret padomju mantojumu"? Vai mums pēdējo 30 gadu laikā kopš neatkarības atjaunošanas ir radies kāds mērķis vai nākotnes vīzija? Latvijas Arhitektu savienības rīkotā sarunā spriež Daina Teters, Ivars Austers, Uldis Lukševics un Vents Vīnbergs.

1
Ukraina uzvarēja Krieviju kara pirmajā dienā. Saruna ar Olgu Rudenko
Parādās uzskats, ka Rietumiem vajadzētu atdot Putinam daļu Ukrainas, lai izbeigtu karu. Mums Ukrainā ir sāpīgi to redzēt. Mēs jūtam pasaules atbalstu, taču tie esam mēs, kas cīnās frontē. Tās ir mūsu pilsētas, kas tiek bombardētas.

0
Diskusija: kā runāt ar Ukrainas kara bēgļiem?
Jau no pašām pirmajām kara dienām Latvijā ieplūst ukraiņu bēgļi, un līdztekus empātijai un rūpēm, ko viņiem izrādām, mūs nodarbina arī saprotama vēlme zināt, ar ko cilvēkiem nācies saskarties. Kā jēgpilni runāt ar karu pieredzējušajiem ukraiņiem, nepastiprinot gūtās traumas?

Sarunas
08.07.2021
1
Lai nebūtu stagnācijas un šaursirdības. Saruna ar Laimu Slavu