Aktualitātes
15.11.2019

Rīgā būs skatāms Kirila Serebreņņikova jaunākais iestudējums "Ārpus"

Komentē
1

2020. gada 21. un 22. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī režisora Kirila Serebreņņikova iestudējuma "Outside" ("Ārpus") viesizrāde, kas raisīja plašu rezonansi šīgada Aviņonas festivālā.

"Outside" tapusi kā Aviņonas festivāla un Maskavas Gogoļa centra aktieru kopdarbs. 2019. gada aprīlī atceltais mājas arests ļāva Serebreņņikovam to iestudēt pašam Maskavā, tomēr festivāla skatuvei izrādi pielāgoja viņa asistenti, jo spēkā bija aizliegums izbraukt no valsts.

Izrādi "Outside" ārzemju žurnālisti raksturo, kā "iespējams, visatkailinātāko mākslinieka grēksūdzi līdz šim". Izrādes nosaukums apzīmē vietu, kura Serebreņņikovam šobrīd tiek liegta, – ārpuse. Tās stāsts tapis, režisoram esot mājas arestā, un veltīts ķīniešu izcelsmes dzejniekam un fotogrāfam Renam Hangam, kurš izdarīja pašnāvību 30 gadu vecumā. Izrāde ir metaforisks vēstījums par mākslinieka un varas attiecībām, kas ietver Hanga un Serebreņņikova personīgo pieredzi ar politisko sistēmu spiedienu pret māksliniekiem.

1987. gadā dzimušais Pekinā dzīvojošais dzejnieks un fotogrāfs, autodidakts Rens Hangs strauju popularitāti ieguva, publicējot internetā savas fotogrāfijas un poētisko dienasgrāmatu. Viņa daiļrade, lai arī brīžiem naiva, bija provokatīva, drosmīga un brīvdomīga. Skaistu, kailu, jaunu cilvēku ķermeņu fotogrāfijas pilsētvidē un Hanga dienasgrāmatā paustais neatbilda valdošajai valsts morālei. Hanga izstādes dzimtenē tika aizliegtas, mājaslapas bloķētas. Serebreņņikovu uzrunāja Hanga estētika un brīvības izjūta. Mākslinieki bija sarunājuši tikšanos, bet divas dienas pirms tās – 2017. gada 24. februārī – Hangs izdarīja pašnāvību, izlecot pa logu.

""Outside" ir represēta mākslinieka veltījums un cieņas izpausme otram represētam māksliniekam, himna brīvībai – mākslinieka brīvībai, seksuālajai brīvībai, vienkārši brīvībai būt pašam. Spēcīga un provokatīva, komiska un poētiska, negaidīti sāpīgi dziļi personiska. Ar Serebreņņikovam raksturīgo precizitāti, smalkumu un inteliģenci veidots gan izrādes literārais materiāls, gan režija un scenogrāfija," teikts izrādes aprakstā.

Pašlaik izrāde "Outside" dodas Eiropas turnejā, kuras ietvaros viesosies arī Rīgā. Zināmu iemeslu dēļ šis iestudējums nekad netiks izrādīts Krievijā.

Biļetes uz izrādi no 11. novembra var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Biļešu cenas – no 10 līdz 50 eiro. Bērniem līdz 18 gadu vecumam izrādes apmeklējums nav ieteicams.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!