Foto: Ģirts Raģelis
 
Aktualitātes
08.04.2019

Kirils Serebreņņikovs atbrīvots no mājas aresta

Komentē
1
Saglabā

Pirmdien, 8. aprīlī, Maskavas pilsētas tiesa atbrīvojusi režisoru un Gogoļa centra māksliniecisko vadītāju Kirilu Serebreņņikovu, kurš mājas arestā atradās kopš 2017. gada augusta.

Daudzkārt godalgotais režisors Serebreņņikovs tiek apsūdzēts, ka piesavinājies 133 miljonus rubļu (1,8 miljonus eiro pēc pašreizējā kursa), kas no valsts līdzekļiem piešķirti vienam no Maskavas Gogoļa centra teātra projektiem. Plaši tiek uzskatīts, ka lieta ir safabricēta, lai izrēķinātos ar Serebreņņikovu, kurš publiskos izteikumos un savās izrādēs bieži kritizēja Vladimira Putina politiku Krievijā, kā arī Krimas aneksiju.

Tiesa atbrīvoja arī divus citus lietā iesaistītos – Krievijas Akadēmiskā jaunatnes teātra direktori Sofiju Apfelbaumu un "Septītās studijas" bijušo ģenerāldirektoru Juriju Itinu. Visi apsūdzētie, kuriem 2. aprīlī mājas arests tika pagarināts līdz 4. jūlijam, atbrīvoti apmaiņā pret parakstu, ka nepametīs valsti.

Pēc atbrīvošanas režisors ziņu aģentūrai "Interfax" atklāja, ka jau tuvākajā laikā grasās atgriezties darbā. Arī mājas aresta laikā Serebreņņikovs aktīvi nodarbojās ar jaunradi – gan pabeidzot filmu "Vasara", par kuru ieguva Krievijas Kinematogrāfijas mākslas akadēmijas balvu kā labākais režisors, gan arī ar video starpniecību režisējot operu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!