Aktualitātes
06.08.2020

Iznākusi grāmata "Mūsējās" par 50 izcilām Latvijas sievietēm

Komentē
1
Saglabā

Biedrība "Ascendum" izdevusi publicistes Santas Remeres un bērnu grāmatu mākslinieces Elīnas Brasliņas grāmatu "Mūsējās", kas pasaku formā vēsta par 50 ievērojamu Latvijas sieviešu dzīvēm.

"Mūsējās" ir grāmata visai ģimenei, kas stāsta par Latvijas iedvesmojošākajām sievietēm. Daudzas no šīs grāmatas varonēm ir kļuvušas par pasaules līmeņa zvaigznēm un guvušas lielus panākumus savā jomā, taču šis nav Latvijas izcilāko sieviešu tops. "Mūsējās" stāsta par Latvijas vēsturi, kariem un izsūtījumiem, sapņiem un piepildītām cerībām, apņēmību un neatlaidību. Grāmata pēc vēstījuma ir līdzīga slavenajai bērnu pasaku grāmatai "Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm".

"Mūsējās" var lasīt gan kā uzziņu literatūru, gan kā apliecinājumu latviešu varēšanai, gan kā iedrošinājumu jaunām meitenēm un zēniem nebaidīties sasniegt kvēlākos mērķus, gan kā izglītojošu pasaku grāmatu, kas ļauj attīstīt empātiju un iztēli. Pieaugušajiem lasītājiem tā ir iespēja paskatīties uz Latvijas veidošanos un sabiedriskajiem procesiem no neierastas perspektīvas, novērtējot sieviešu varonību un ieguldījumu.

Šī ir pirmā grāmata, kurā apkopoti Latvijas sieviešu sasniegumi, nešķirojot viņas pēc piederības konkrētai sociālajai un etniskajai grupai, laikmetam vai profesijai. Stāstu galvenās varones ir guvušas panākumus dažādās sfērās: mākslā, mūzikā, rakstniecībā, sportā, zinātnē, politikā un citur – gan mūsdienās, gan 19. gadsimtā. Grāmatā iekļautas 50 sieviešu ilustrācijas un biogrāfiskas pasakas par Aspaziju, Aleksandru Beļcovu, Džemmu Skulmi, Valentīnu Freimani, Uļjanu Semjonovu, Elīnu Garanču, Lotti Tisenhopfu-Iltneri, Aļonu Ostapenko un citām.

Santas Remeres spilgtā valoda ļauj acu priekšā uzburt sieviešu tēlus un viņu daudzveidīgo pieredzi. Elīna Brasliņa savās ilustrācijās iekļauj trāpīgas detaļas, kas neļauj sajaukt attēloto varoni ne ar vienu citu.

Grāmata tiks atklāta ar dažādiem pasākumiem – no 17. augusta Rīgā būs pieejama īpaša pilsētvides orientēšanās spēle gan lieliem, gan maziem riteņbraucējiem, savukārt 18. augustā notiks grāmatas atvēršanas pasākums, ko ikviens varēs vērot tiešraidē.

Santa Remere ir publiciste un kultūras žurnāliste, kas bieži raksta par bērnu grāmatām, izrādēm un kultūras notikumiem, vairākkārt bijusi Jāņa Baltvilka starptautiskās bērnu literatūras balvas žūrijas locekle. Santa ir studējusi kino un audiovizuālo mākslu Japānā, strādājusi par iespieddarbu redaktori, tulkotāju no franču valodas un uz to, tulko arī daiļliteratūras, dramaturģijas darbus.

Elīna Brasliņa ir Latvijā iemīļota māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore, kura pamazām gūst arī starptautisku atzinību un kuras rokrakstu viegli atpazīst gan pieaugušie, gan bērni. Elīna ir studējusi grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā, lielākoties darbojas kā bērnu grāmatu māksliniece – līdz šim ilustrējusi vairāk nekā divdesmit grāmatu, tostarp Luīzes Pastores "Mākslas detektīvu" sēriju. Elīna ir arī Edmunda Jansona režisētās animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019) māksliniece.

Grāmata jau nopērkama "Zvaigzne ABC" tirdzniecības tīklā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!