Grāmatas autores Santa Remere un Elīna Brasliņa.
 
Aktualitātes
04.08.2020

Ar orientēšanās spēli atklās grāmatu "Mūsējās" par izcilām Latvijas sievietēm

Komentē
0
Saglabā

Ar orientēšanās spēli pilsētvidē, izstādi un lasījumiem augustā tiks atklāta grāmata "Mūsējās" par 50 Latvijas izcilākajām sievietēm.

Gada sākumā grāmatas "Mūsējās" izdošanas projekts guva negaidīti lielu atsaucību pūļa finansēšanas platformā "Projektu banka". Šī ir unikāla grāmata visai ģimenei, jo stāsta par 50 ievērojamu Latvijas sieviešu dzīvi. Ikviena no grāmatā iekļautajām varonēm, neatkarīgi no vecuma, tautības un dzīves gājuma, par spīti dažādiem šķēršļiem un sabiedrības aizspriedumiem, ir atstājusi dziļas pēdas gan Latvijas sabiedrībā, gan ārvalstīs. Par spīti grūtībām, šīs sievietes turpinājušas būt uzticīgas saviem sapņiem un atradušas piepildījumu savā dzīvē. Starp grāmatas varonēm atrodamas tādas sievietes kā Aspazija, Aleksandra Beļcova, Džemma Skulme, Valentīna Freimane, Uļjana Semjonova, Elīna Garanča, Lotte Tisenhopfa-Iltnere, Aļona Ostapenko un citas.

Grāmatas izdošana tiks atzīmēta mēneša garumā ar dažādām aktivitātēm – 17. augustā Rīgā atklās īpašu pilsētvides orientēšanās spēli gan lieliem, gan maziem riteņbraucējiem. Meklējot 9 kontrolpunktus un risinot mīklas, jebkurš interesents varēs gan iepazīties ar grāmatas varoņu ilustrācijām, gan arī piedalīties dažādos ar "Mūsējām" saistītos konkursos. Spēles sākumpunkts būs atrodams koordinātēs 56°56'54.6"N 24°07'03.5"E, plašāka informācija par šo īpašo maršrutu būs atrodama grāmatas "Mūsējās" "Facebook" lapā.

"Viena no grāmatas varonēm ir Annija Londonderija – rīdziniece, kas kļuva par pirmo sievieti pasaulē, kas apbraukusi pasauli ar divriteni," stāsta grāmatas izdevēja, biedrības "Ascendum" vadītāja Antonija Skopa. "Un nav noslēpums, ka tieši divritenis ir būtiski veicinājis sieviešu neatkarību. Tāpēc mēs nolēmām, ka nav labāka veida, kā nosvinēt šīs grāmatas atvēršanu, par simbolisku izbraucienu pa Rīgas centru, ko katrs var izbaudīt sev ērtā laikā." Orientēšanās spēle būs pieejama divas nedēļas.

Savukārt 18. augustā ikviens interesents varēs sekot līdzi grāmatas svinīgās atklāšanas tiešraidei, kas tiks pārraidīta no Tallinas ielas kvartāla, tajā piedaloties vairākām grāmatas varonēm un uzstājoties grupai "Rahu the Fool". Nedaudz vēlāk, septembra sākumā, Galerijā Centrs būs aplūkojama arī Elīnas Brasliņas zīmēto grāmatas ilustrāciju izstāde.

Grāmatas stāstu autore Santa Remere ir publiciste un kultūras žurnāliste, kas bieži raksta par bērnu grāmatām, izrādēm un kultūras notikumiem, vairākkārt bijusi Jāņa Baltvilka starptautiskās bērnu literatūras balvas žūrijas locekle. Santa ir studējusi kino un audiovizuālo mākslu Japānā, strādājusi par iespieddarbu redaktori, tulko daiļliteratūras, dramaturģijas darbus.

Izdevuma "Mūsējās" ilustrāciju autore Elīna Brasliņa ir māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore, studējusi grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā un lielākoties darbojas kā bērnu grāmatu māksliniece – līdz šim ilustrējusi vairāk nekā divdesmit grāmatu, tostarp Luīzes Pastores "Mākslas detektīvu" sēriju. Sadarbojas arī ar cittautu izdevējiem – viņas ilustrētās grāmatas iznākušas angļu, franču, flāmu, horvātu, spāņu, katalāņu, čehu un ķīniešu valodā. Elīna ir arī Edmunda Jansona režisētās animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019) māksliniece.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!