Aktualitātes
14.04.2022

Šogad "Punctum" festivālā atzīmēs dzejnieka Linarda Tauna simtgadi

Komentē
0

Literatūras žurnāls "Punctum" izsludinājis savu ikgadējo festivālu, kas šogad notiks no 25. maija līdz 3. jūnijam, pievēršoties kopienas tēmai. Festivālā tiks atzīmēta trimdas dzejnieka, latviešu modernisma klasiķa Linarda Tauna simtgade.

"Kopienas tēma ir īpaši aktuāla šobrīd, kad Krievijas uzsāktajā karā ukraiņi varonīgi aizstāv fundamentālās tiesības uz mieru un brīvību. Spēja solidarizēties būs izšķiroša arī draudošās ekoloģiskās katastrofas kontekstā. Apcerot civilizācijas nākotni un vērojot, cik saliedēti ukraiņi aizstāv savu dzimteni, kopienas tēma iegūst jaunas nozīmes arī kultūrā," presei izplatītajā paziņojumā norāda festivāla organizatori.

Atklāšanas pasākumā 25. maijā gaidāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas kolektīva dejas performance, ukraiņu autoru lasījumi un grupas "Sigma" koncerts, savukārt noslēguma koncertā 3. jūnijā Linarda Tauna dzeju interpretēs mūziķis Shipsi, aktieri Kaspars Znotiņš un Kaspars Aniņš, kā arī režisore Māra Ķimele.

Trimdas dzejnieks Linards Tauns bija viens no Ņujorkas mākslinieku un literātu grupas "Elles ķēķis" dalībniekiem. "Latviešu modernisma klasiķim Linardam Taunam bija izšķiroša loma latviešu dzejas atjaunināšanā trimdā pēc Otrā pasaules kara. Tauns un viņa paaudze bija atvērti rietumu laikmetīgās dzejas meklējumiem, tādēļ radīja savu īpašu, no padomju Latvijas literatūras atšķirīgu latviešu modernisma paveidu, kuram bija daudz sekotāju trimdā un daudz cienītāju arī Latvijā," stāsta literatūras pētnieks, dzejnieks, Linardam Taunam veltītā simpozija veidotājs Kārlis Vērdiņš.

Plašāka informācija par festivālu atrodama interneta žurnālā "Punctum" un festivāla Facebook kontā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!