Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
 
Aktualitātes
28.12.2020

Par Eiropas cilvēku Latvijā kļuvusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova

Komentē
0
Saglabā

Par 2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā kļuvusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, informēja biedrība "Eiropas kustība Latvijā", paziņojot sabiedriskā balsojuma rezultātus.

Balsojumu mērķis ir godināt cilvēku, kurš  ar saviem darbiem 2020. gadā ir devis lielāko ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā. Godināšanas ceremonija notika tiešsaistē.

"Kā nozīmīgāko šogad balsotāji ir novērtējuši vērtību atgādināšanu un skaidrošanu, mūsu Satversmes kopuma un valsts pamatu stiprināšanu, cilvēka cieņas kā pamatvērtības izgaismošanu likumā – Sanitas Osipovas paveikto. No sirds sveicam!" paziņojumā medijiem norādīja biedrības "Eiropas kustība Latvijā" prezidents Andris Gobiņš.

Paziņojumā medijiem citēta tiesnese Osipova, kura pateicās balsotājiem: "2020. gads ir bijis sarežģīts gads. Mēs palikām tepat, bet pasaule ap mums mainījās. Mums visiem bija strauji jāmainās.

Šajā situācijā Satversme kļuva par katalizatoru sabiedrībā valdošajām vērtību cīņām.

Negaidot, bet likumsakarīgi, jo tur, kur sabiedrība nevar atrast vienprātību, tas tiek izlemts tiesā. Domājot par vērtībām, ir divi valstij ejamie ceļi – viens no tiem, kad vara nosaka visu. Bet ir arī otrs ceļš. Un tas ir Eiropas Savienības ceļš – iecietības un sirdsgudrības ceļš. Tajā augstākā vērtība ir cilvēka cieņa."

Balsotāju pamatojumos norādīts:

  • "Sanita Osipova ņem vērā demokrātiski tiesiskas valsts principus un to attīstību, pielāgojoties sociālajai realitātei sabiedrībā."
  • "Inteliģentā un gudrā komunikācijā skaidro plašai sabiedrībai Satversmes tiesas lēmumus."
  • "Tuvina Latviju Eiropas vērtībām – tolerancei un tiesiskumam, – patiesībā mūsu kopīgām vērtībām."
  • "Sanita Osipova sargā Latvijas piederības Eiropai stūrakmeni – valsts tiesiskumu."
  • "S. Osipovas vadībā Satversmes tiesa mūs ved pretī Eiropai, kas skan mulsinoši, ņemot vērā ģeogrāfisko situāciju, kā arī dalību ES kopš 2004. gada, bet tā ir absolūta patiesība."

Jau vēstījām, ka novembrī Osipovas vadītā Satversmes tiesa atzina, ka Darba likuma norma par tiesībām uz atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas, kas pienākas tikai bērna tēvam, neatbilst Satversmes 110. pantam, un noteica valdībai līdz 2022. gadam labot šo normu. 

Balvu "Eiropas cilvēks Latvijā" pasniedz kopš 1998. gada. 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!