Nosaukums: 8. b klase
Autors: Aija Bley
Gads: 2020
Izdevējs: On The Road
 
 
Grāmatas
17.12.2020

8. b klase

Komentē
0

"On the Road" izdevis Aijas Bley grāmatu "8. b klase". Tā veidota kā pusaudzes dienasgrāmata, kas vizuālā valodā dokumentē autores atmiņas par skolā pavadīto laiku. Unikālās 80. gadu sākuma liecības atklāj visdažādākās tēmas - arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi.

"Kaut arī grāmata ir veidota kā personiska dienasgrāmata, nekad neesmu rakstījusi dienasgrāmatu, turklāt, uzsākot darbu pie grāmatas, personiskās atmiņas par vidusskolā pavadīto laiku bija pabalējušas. Tāpēc šajā grāmatā ir izmantotas citu cilvēku atmiņas, kuras apvienojot es radīju savu tēlu," atzīst autore.

Aija Bley jau iepriekš ir strādājusi dažādās tehnikās, apvienojot fotogrāfiju, eksperimentālo video un grafiku, bet ilustrācija viņas darbos ir kas jauns. Darbu ar ilustrācijām pamudināja Aijas Bley nesen uzsāktās studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. "Tas man bija milzīgs izaicinājums, jo nekad agrāk neesmu zīmējusi un cerēju, ka man tas nekad nebūs jādara", atzīst Aija. Tomēr Mākslas Akadēmijas ilustrācijas pasniedzēja Rūta Briede uzstāja, ka "man tas ir jādara, un esmu par to viņai ļoti pateicīga."

Aija Bley ir kinorežisore un multimediju māksliniece. Viņas jaunākās dokumentālās filmas "Mēs gribējām izmainīt pasauli" pirmizrāde notika šī gada oktobrī Varšavas kino festivāla konkursa programmā. Savukārt novembrī Rīgas grafikas Kamergalerijā bija skatāma Aijas Bley personalizstāde "Zero Waste".

Aijas Bley ilustrāciju grāmatu "8.b klase" izdevusi izdevniecība "On the Road". Tās izdošanu atbalsta KKF un Salaspils novada Dome.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!