Aktualitātes
09.04.2020

Zinātnieki pārtulko koronavīrusu mūzikā

Komentē
0
Saglabā

Viena no raksturīgākajām vīrusa SARS-CoV-2, saukta arī vienkārši par koronavīrusu, iezīmēm ir uz āru izvirzīti proteīna pīķi, kas klāj vīrusa virsmu. Tagad zinātnieki pārtulkojuši šos veidojumus mūzikā, ļaujot vairāk uzzināt par koronavīrusa struktūru.

Pētījumu veikuši Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pētnieki. Viņi norāda, ka šī metode ļāvusi atklāt tādas vīrusa uzbūves nianses, ko mikroskopam nav bijis pa spēkam uzrādīt.

Iegūtie dati palīdzēs labāk izprast proteīna pīķu darbību, kas ir īpaši svarīgi, jo tieši pīķi ir mehānisms, ar kura palīdzību vīruss piesaistās cilvēka ķermenī esošajiem receptoriem, tādējādi inficējot to.

"Klausoties šo mūziku, iespējams, būsiet pārsteigti par to, cik patīkama, pat relaksējoša tā ir," stāsta viens no pētījuma veicējiem, profesors Markus Bēlers. "Taču tāpat, kā vīruss apmāna mūsu ausis, tas apmāna arī visu ķermeni. Tas ir iebrucējs, kas izliekas par draudzīgu ciemiņu."

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!