Izrādes "Pēc grāmatas motīviem" publicitātes foto
 
Aktualitātes
14.10.2019

"Zemlika" izziņo bezmaksas pasākumu programmu

Komentē
0
Saglabā

Kā ierasts, līdzās koncertprogrammai mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" 18. un 19. oktobrī Durbē piedāvās arī vairākus bezmaksas pasākumus – vizuālās mākslas izstādi, performanci, teātra izrādi un kino.

Jau trešo gadu Durbē būs skatāma Viļņas mākslas galerijas "(AV17)" kūrēta izstāde. Šoreiz tā būs astoņu lietuviešu mākslinieku grupas izstāde "Infūzija", un tajā būs skatāmas Nerija Ermina (Nerijus Erminas), Jona Aniča (Jonas Aničas), Marijas Šnipaites (Marija Šnipaitė), Rafala Pesļaka (Rafal Piesliak), Taura Kensmina (Tauras Kensminas), Aļģa Kasparaviča (Algis Kasparavičius), Rimanta Milkinta (Rimantas Milkintas) un Mariuša Skudžinska (Marius Skudžinskas) skulptūras, objekti un instalācijas. "Izstādē apskatāmo dažādu paaudžu lietuviešu laikmetīgās mākslas pārstāvju darbu vienojošā tēma "infūzija" jeb "piejaukums" ir kā šodienas sociālo un kultūras kontekstu, privāto un starppersonu mijiedarbes, kā arī mākslas darba kā konstrukcijas pēc formas un izmēra vērojums un atbilde uz to," raksta "Zemlikas" rīkotāji. Izstāde abas festivāla dienas būs aplūkojama bijušā veikala telpās un noliktavā tā pagalmā Durbes centrā (Raiņa iela 29).

Sestdien, 19. oktobrī, plkst. 13:30 sadarbībā ar laikmetīgās mākslas centru "kim?" un Sabiedrības integrācijas fondu Durbes muzejā notiks radošā darbnīca "D/z/eja" – par ilgtspējīgu sadarbību un par turpinājumiem. Tā atkāpjas no svešinieku sastapšanās veidošanas, bet pievēršas jau esošām pagrīdes kustībām ar līdzīgiem mērķiem. Domājot par mazākumtautības un laikmetīgās mākslas saskares punktiem, darbnīcas kuratori secinājuši, ka šādas iniciatīvas un tikšanās jau notiek un ir būtiski tām dot skatuvi, atbalstu un redzamību. Darbnīcā piedalās apvienība "MASLO", kuras dalībnieki reflektē par to, kas viņiem svarīgs un aktuāls mūsdienu krievu kultūrā. Seši dalībnieki, no kuriem divi ir no Krievijas, viens no Ukrainas un trīs dzimuši Latvijā, secinājuši, ka klasiskā krievu rakstnieka Aleksandra Sergejeviča Puškina pasaka "Zelta zivtiņa" viņus vieno un ir nozīmīga katram "MASLO" dalībniekam. Šī darba galvenā problemātika ir tā, ka cilvēks vēlas daudz lietu, mēģina pārņemt kontroli pār brīnumu un galu galā paliek bez nekā. Performance un darbnīca ietver dzejas lasīšanu, kurā stāstīts par darba sižetu un faktiem par vides piesārņojumu, kā arī dziedājumus, dejas un video darbu ar daļēju tulkojumu latviešu valodā. Pēc iesaistošajām performancēm plānota saruna starp skatītājiem un māksliniekiem.

19. oktobrī plkst. 19:30 A. Kronvalda Durbes pamatskolas sarīkojumu zālē notiks "Dirty Deal Teatro" viesizrāde "Pēc grāmatas motīviem". Valtera Sīļa dramatizētais un režisētais skatuves darbs ir stāsts par diviem pavisam jauniem cilvēkiem un viņu draudzību, kura ir ārkārtīgi īsa, bet spēj atstāt iespaidu uz visu atlikušo dzīvi. Klejojot atmiņu lokos, izrādes galvenais varonis – aktieris – nonāk uz skatuves, kur izspēlē Tomasa Bernharda romānu "Noriets". Tā galvenie varoņi ir trīs pianisti. Diviem no viņiem šī draudzība izposta muzikālo karjeru. Šis impulss aktierim liek atcerēties jaunības valdzinājumus, bez kuriem tagadējā esība teātrī būtu neiespējama. Ko viņš atmiņās meklē? Vai šie meklējumi palīdzēs aktierim, kuram cīņa ar sevi ir daudz stiprāka par iespēju patverties mākslā? Izrādē piedalās aktieri Jānis Kronis un Alise Danovska. Ņemot vērā ierobežoto sēdvietu skaitu, apmeklētāji aicināti izņemt bezmaksas ielūgumus festivāla info centrā Durbes pamatskolā (Skolas ielā 5a).

Sadarbībā ar "Riga IFF" radošo direktori Sonoru Broku arī šogad festivālam "Zemlika" izveidota kino programma. 18. un 19. oktobrī improvizētajā kino zālītē, kas ierīkota veikala "Tev…" pagalmā esošajā noliktavā, būs iespēja noskatīties četru t. s. "Ziemeļu filmu" programmu, kuru vieno stāsti par cilvēku nespēju komunicēt un saltumu vienam pret otru. Iespējams, tos var dēvēt arī par stāstiem par auksto agresiju un sasalušo sarunu. Programmā iekļautas filmas "Ziemas brāļi" (Vinterbrødre, rež. H. Paulmasons, Dānija, 2017. g.), "Zem koka" (Undir trénu, rež. H. G. Sigurdsons, Islande, 2017. g.), "Zoodārzs Delta" (Spec. Žvėrynas, rež. A. Lekavičus, Lietuva, 2019. g.) un "Telma" (Thelma, rež. J. Trīrs, Norvēģija, 2017. g.).

Jāatgādina arī, ka 19. oktobrī no plkst. 10:00 laukumā pie Durbes luterāņu baznīcas notiks par tradīciju kļuvušais zemnieku, amatnieku, kā arī godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus. Tam tirgotāji aicināti pieteikties līdz 16. oktobrim (ieskaitot), rakstot vai zvanot Gitai Tauriņai – gita.taurina@durbe.lv vai +371 28835821.

Par festivāla viesu un dalībnieku vēdera labsajūtu gādās kafejnīca "Terapija", kas abas dienas iemājos Durbes pamatskolas ēdamzālē.

Festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas un jau ierastās – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca, kā arī bijušo veikala un noliktavu telpas, festivāla bārs "Akacis" un citas. Festivāla galveno sadaļu – mūziku – veidos 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā. No ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.

Biļetes uz festivālu "Zemlika" 18. un 19. oktobrī Durbē nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – "Bezrindas.lv". To cena šobrīd – 26.00 EUR. Festivālam tuvojoties, biļetes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!