Skats no izrādes "Bolero". Foto: Andris Tone.
 
Aktualitātes
26.03.2021

Tiešsaistē būs skatāmi četri Latvijas Nacionālās operas un baleta viencēlieni

Komentē
0
Saglabā

Aprīlī Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādes tiešaistē turpinās četri viencēlieni programmā "Vienā elpas vilcienā!" – Džakomo Pučīni opera "Vīlas", Rudžero Leonkavallo opera "Pajaci", Morisa Ravela un Kšištofa Pastora balets "Bolero" un Džakomo Pučīni opera "Džanni Skiki". Visi ieraksti būs skatāmi līdz 30. aprīlim.

Džakomo Pučīni pirmā un reti iestudētā opera "Vīlas" ir dejiska teika par lauztām sirdīm un gariem. Anna un Roberto iecerējuši precēties, bet līgavaini savaldzina cita. Anna mirst. Pamesto sieviešu garu – vīlu – atriebība ir nežēlīga.... Iestudējumu veidojuši diriģents Modests Pitrens, režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo. Galvenajās lomās – Evija Martinsone, Ēriks Fennels un Kosma Ranuers. Skatāma no 2. aprīļa.

Rudžero Leonkavallo opera "Pajaci" vēsta par mīlas trīsstūri nelielā ceļojošu komediantu trupā – aktieri Kanio, viņa sievu Nedu un meitenes mīļāko Silvio, greizsirdību un nodevību. Iestudējumu radījuši diriģents Jānis Liepiņš, režisors Aiks Karapetjans, scenogrāfs un gaismu mākslinieks AJ Vaisbārds, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternka. Galvenajās lomās – Sergejs Poļakovs, Tatjana Trenogina un Vladislavs Suļimskis. Skatāma no no 9. aprīļa.

Morisa Ravēla šedevru "Bolero" ugunīgā dejas valodā tulkojis pasaulē un Latvijā iemīļotais poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors. Kaislīgās mūzikas pavadībā izrādē mutuļo kaisle, pašapziņa un noslēpums starp vīrieti un sievieti. Pie diriģenta pults Mārtiņš Ozoliņš, solisti – Alise Prudāne un Raimonds Martinovs. Skatāma no 16. aprīļa.

Džakomo Pučīni opera "Džanni Skiki" pēc sākotnējās ieceres balstīta Dantes "Dievišķās komēdijas sižetā", ironiski atklājot cilvēku alkatību un mantkārību. Līdzās radinieku ķildām un viltīgām krāpšanām, dalot mantojumu, kāds mīlas pāris pamanās rast arī savu laimi. Uzveduma radošajā komandā strādāja diriģents Modests Pitrens, režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ieva Jurjāne. Titullomā – Kosma Ranuers. Skatāma no 23. aprīļa.

Biļetes pieejamas šeit. Cena uz vienu pasākumu – EUR 7, uz visiem četriem – EUR 20. Visi ieraksti pirmajā dienā būs pieejami no pulksten 18.00.

Katru ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!