Aktualitātes
09.11.2019

Tiešraide: filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde

Komentē
0

"Satori.lv" sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 8. novembrī, no plkst. 18.30 vērot tiešraidi no Dzintara Dreiberga kara drāmas "Dvēseļu putenis" pirmizrādes pasākuma. Skatītājiem būs iespēja ielūkoties pirmizrādes svinībās ar Valsts prezidenta Egila Levita un filmas radošās grupas klātbūtni.

Filma pirmizrādi piedzīvos kinoteātrī "Kino Citadele", kura 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēts tikai "Dvēseļu putenis", pulcējot 3000 skatītāju. Vienlaikus ar filmas pirmizrādi Rīgā "Dvēseļu putenis" nokļūs pie skatītājiem 15 Latvijas pilsētās un kopumā 20 kino izrādīšanas vietās. Arī reģionu pilsētu kinoteātru apmeklētājiem pirms filmas būs iespēja ielūkoties pirmizrādes tiešraidē.

Tiešraides vadītāji Māra Sleja un Rihards Sniegs dosies pa "Dvēseļu puteņa" pirmizrādes sarkano paklāju, lai sarunātos ar filmas radošo komandu, valsts augstākajām amatpersonām un kultūras personībām.

Vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis", kas veidota pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, nonāk uz ekrāniem tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, ievadot Latvijas valsts svētku laiku. Tā skatītāju aizved 100 gadus senā pagātnē, kad sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāju komandā ir kino profesionāļi gan no Latvijas, gan ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās "Emmy" balvas laureāte Lolita Ritmanis, "Casting Bridge" aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" un citi.

Tiešraide no filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrādes pasākuma skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!