Aktualitātes
31.08.2020

"Satori" izdod bezmaksas avīzi "Man riebjas skola" latviešu un krievu valodā

Komentē
1

Sākoties jaunajam skolas gadam, interneta žurnāls "Satori" izdevis avīzi "Man riebjas skola/Меня достала школа", kurā no dažādiem leņķiem aplūkota gaidāmā izglītības reforma "Skola2030", pamatizglītības ideāli un problēmas.

Lai sarunā par izglītību iesaistītu pēc iespējas plašāku sabiedrības daļu, "Satori" vasaras avīze pirmoreiz lasāma divās valodās – latviešu un krievu.

"Šīs avīzes mērķis ir pārskatīt izglītības trūkumus – tās tumšo pusi," avīzes redakcijas slejā raksta "Satori" galvenais redaktors Henriks Zēgners. "Raugoties no dažādiem skatpunktiem, atklājas pārsteidzoši daudz sāpju, traumu un kļūdu, kuru iegrieztās rētas atspoguļojas visā sabiedrībā, jo izglītība tieši vai pastarpināti ietver mūs visus – bijušos, esošos, topošos skolotājus, skolēnus, bērnus un vecākus."

Izdevumā apkopoti vairāku autoru teksti – esejas un daiļliteratūra – par tādām tēmām kā skolas radītā trauksme, plaisa starp latviešu un krievu kopienām, ko radījusi kļūdainā Latvijas izglītības politika, dzimumidentitātes veidošanās skolā un dusmīgo zēnu karš ar skolotājām sievietēm, kā arī skolas gaitu uzsākšana. Tam līdzās žurnāliste Sarmīte Kolāte avīzē pētnieciski skaidro, ko tieši nozīmē "Skola2030" un kas tās ietvaros gaidāms, bet vēl 9 skolotāji aptaujā stāsta, kas skolā riebjas viņiem pašiem.

Avīze tiks atklāta 1. septembrī Kaņepes Kultūras centrā ar Henrika Zēgnera spēlētu diskotēku, bet jau šobrīd bez maksas pieejama Kaņepes kultūras centrā, "Robert's Books", franču maiznīcās "Cadets de Gascogne" Ģertrūdes, Brīvības, Valdemāra ielā, kā arī Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, "Miit", "M50", "Takā", "Terapijā", "Mazajā terapijā", K. K. fon Stricka villā, Kalnciema kvartālā un "Veldzē". Lai iegūtu vasaras avīzes, kultūrvietu īpašnieki aicināti rakstīt uz [email protected].

Ilustrācijas avīzei veidojusi Renāte Kloviņa, bet dizainu – Aleksejs Muraško. Vasaras avīzes izdošanu atbalstījusi Ziemeļu Ministru padome.

"Satori" ir kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnāls, kas publicē rakstus un esejas par aktuālām sociālpolitiskām un kultūrpolitiskām problēmām, recenzijas un pārdomas par grāmatām, filmām, teātra izrādēm, koncertiem, mākslas izstādēm, intervijas ar literātiem, mūziķiem, režisoriem un citiem radošiem cilvēkiem, kā arī prozas un dzejas darbus.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!