Foto: Jānis Spurdziņš.
 
Aktualitātes
09.05.2022

"Satori" aicina uz sarunu par Ukrainas kara pieredzes psiholoģiskajām sekām

Komentē
0

12. maijā plkst. 18.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkas (LNB) korē notiks Jesajas Berlina biedrības un interneta žurnāla "Satori" kopīgi rīkotā diskusija "Kā runāt ar Ukrainas kara bēgļiem?".

Krievijas iebrukums Ukrainā lielu daļu cilvēku iemetis nepazīstamos ūdeņos, kuros ik mirkli jādomā par tādiem jautājumiem kā "kā man reaģēt?", "kā es varu palīdzēt?", "vai es daru pietiekami?", "uz kādu nākotni varam cerēt?" u. tml. Tomēr šie jautājumi nodarbina vairāk mūs, kas karu vēro no distances. Ukrainas iedzīvotāju jautājumi kopš 24. februāra ir pavisam citi, un arī viņu pieredze ir tāda, kādu mēs visdrīzāk nespējam pat iztēloties.

Jau no pašām pirmajām kara dienām Latvijā ieplūst ukraiņu bēgļi, un līdztekus empātijai un rūpēm, ko viņiem izrādām, mūs nodarbina arī saprotama vēlme zināt, ar ko cilvēkiem nācies saskartiem Mariupolē, Harkivā, Zaporižjā un citur. Tomēr savos centienos saprast var gadīties aizmirst, ka šī kara pieredze gandrīz vienmēr ir traumatiska un ne visi pieredzējušie ir gatavi par to runāt. Šajā sarunā mēģināsim saprast, vai un kādā veidā iespējama (un vai tā šobrīd nepieciešama) jēgpilna saruna ar karu pieredzējušajiem ukraiņiem, kas vienlaikus vēl vairāk nepastiprinātu gūtās traumas.

Diskusiju vadīs Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, un tajā piedalīsies biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvis Dainis Deigelis, biedrības "Tavi draugi" pārstāve Monta Vecozola, krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" psihoterapeite Inese Jansone un Ukrainas kara liecinieki. Diskusiju ievadīs Māra Salēja lasījums, kurā skanēs ukraiņu dzeja. Saruna notiks dažādās valodās.

Pasākums būs pieejams visiem interesentiem. Diskusijas pasākuma feisbuka lapa atrodama šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!