Aktualitātes
16.05.2022

"Satori" aicina uz publisku diskusiju par transpersonu tiesībām Latvijā

Komentē
0

"Satori" 18. maijā plkst. 17.00 Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja telpās Berga bazārā aicina uz avīzes "Aiz kauna" atvēršanas svētkiem un diskusiju "Transpersonas Latvijā".

Kaut arī pēdējos gados Latvijas sabiedrības izpratne par LGBT kopienu pieaug un līdz ar to pamazām uzlabojas arī kopienai piederīgo tiesiskā situācija, attiecībā uz transpersonām šī saruna aizvien, šķiet, atrodas pašā sākumpunktā. Kāpēc izpratnes un tiesiskās aizsardzības veidošanās ir bijusi lēnāka? Kā mēs varam to veicināt? Kas ir tās lietas, par kurām mums vajag runāt un ko vajag uzlabot transpersonu tiesību jomā? Diskusijā piedalīsies publiciste Ieva Melgalve, māksliniece Mētra Saberova, aktīvists Dan Avangard un māksliniece Ksenija Tarasova, sarunu vadīs Rita Ruduša. Diskusijas dalībnieku saraksts tiks papildināts.

Pasākuma viesus uzrunās arī žurnāla galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefans Ēriksons.

Pēc diskusijas neformālā gaisotnē būs iespēja satikt avīzes "Aiz kauna" rakstu autorus un uzdot viņiem jautājumus.

Kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnāls "Satori" februāra beigās izdeva bilingvālu (latviski un krieviski) avīzi "Aiz kauna" ar 13 publikācijām, kas veltītas kvīru tēmai. Avīzes tapšanu atbalstīja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā, Norvēģijas Karalistes vēstniecībai Latvijā, Zviedrijas Karalistes vēstniecībai Latvijā, Dānijas Karalistes vēstniecībai Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecībai Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!