Aktualitātes
28.07.2020

"Satori" aicina uz diskusiju par bērnību Rīgā

Komentē
0
Saglabā

Ar sarunu "Vai pilsētai vajag bērnus?" 1. augustā turpināsies "Satori" diskusiju cikls "Sadzīvošana", kurā četru nedēļu garumā ik sestdienu blakus autosatiskmei slēgtajai Tērbatas ielai notiek sarunas par dažādiem pilsētas aspektiem.

Pārpratumi vai ne, tomēr pilsētas acīmredzot ir šeit uz īsāku vai ilgāku palikšanu, un nākotnes pilsētas neapdzīvosim mēs. Tas, cik labvēlīga vide bērnu augšanai un attīstībai ir kāda konkrēta pilsēta, nav jautājums tikai par bērnudārzu pieejamību un rotaļlaukumu tīrību, bet arī par veselības aprūpi, bērnu drošību, ārpusklases izglītību, sociālo mobilitāti, ierēdņu laipnību, namu fasāžu estētiku, ietvju platumu, gaisa tīrību un daudziem citiem jautājumiem. Vai šī pilsēta ir labvēlīga vide bērnu augšanai, vispusīgai attīstībai un pieaugšanai? Kādi ir galvenie jautājumi, kas nodarbina bērnu vecākus Rīgā?

Diskusiju vadīs filozofs Helmuts Caune, sarunā piedalīsies pilsētvides aktīvists un arhitekts Oto Ozols, kultūras pasākumu organizatore Una Meiberga, publiciste Santa Remere, pirmsskolas "Bērnu māja" vadītāja Karīna Elcere un citi - saraksts tiks papildināts.

Diskusija notiks blakus mašīnām slēgtajai Tērbatas ielai, Natālijas Draudziņas vidusskolas pagalmā.

Par Satori diskusiju ciklu "Sadzīvošana"

Mēnesi garais eksperiments ar citāda veida Tērbatas ielas dzīvi būtu velti izniekota iespēja, ja vienlaikus neizmēģinātu arī eksperimentus ar citāda veida domāšanu, kuriem parastā, neeksperimentālā pilsētas dzīvē neatliek laika un jaudas. Ikvienas pilsētas – no Durbes līdz Šanhajai – iedzīvotājiem gribot negribot jācenšas kaut kā kopīgi eksistēt, dzīvot kopā, kopābūt, sadzīvot.

Kādas ir labākās formas dažādu, bieži ļoti atšķirīgu cilvēku sadzīvošanai? Vai pilsēta vispār ir cilvēka dabai piemērots sabiedrības modelis? Cik labi Rīga atbilst tās iedzīvotāju vajadzībām? Vai Rīga ir pilsēta, kas kalpo saviem iedzīvotājiem, vai drīzāk iedzīvotāji kalpo Rīgai? Kādu mēs varētu un gribētu redzēt nākotnes Rīgu, un ko mums sola tie, kas pretendē uz pilsētas vadīšanu jau pavisam tuvā nākotnē? Uz šiem un citiem jautājumiem dažādi sarunbiedri un biedrenes mēģinās atbildēt publiskās diskusijās uz Tērbatas ielas ik sestdienu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!