Aktualitātes
28.08.2018

Sagaidīts Arvja Vigula trešais dzejoļu krājums "Grāmata"

Komentē
0

Izdevniecība "Orbīta" laidusi klajā dzejnieka Arvja Vigula trešo dzejas krājumu – "Grāmata". Grāmatas prezentācija notiks 5. septembrī pulksten 19:00 Raiņa un Aspazijas mājā. Pasākumā piedalīsies autors Arvis Viguls, kā arī mūziķis Jānis Ozoliņš.

Krājuma redaktors Kārlis Vērdiņš par "Grāmatu" saka: "Šis Arvja Vigula krājums tapis vairāku gadu laikā. Tas atklāj autora talanta plašo spektru gan formā, gan saturā – no sociālas satīras līdz dramatismam un traģismam. Līdzās meditācijām par laikabiedru dzīvēm un niansētām intimitātes studijām tas piedāvā ceļojumus laikā un telpā, kā arī izgaršo dažādas poētiskās ietekmes, padarot tās par savām, tādējādi paplašinot mūsdienu latviešu dzejas izteiksmes līdzekļu arsenālu."

Arvis Viguls savu dzejas krājumu un tā nosaukumu raksturo: "Latviešu literārās valodas vārdnīca teic, ka grāmata esot "iesiets vai brošēts neperiodisks izdevums". Ar visu vārdnīcas šķirkli pilnībā iepazīties iespējams manā jaunajā krājumā. Vēl tur ir zemsvītras piezīmes, kas ne uz ko neatsaucas, komentāri citiem tekstiem, kuru grāmatā pašā nemaz nav, īsts izmantotās literatūras saraksts, kā arī saturs." Viguls arī min, ka padomju dzejas krājumu pēdējās lappusēs mēdza ievietot īsus aprakstiņus ar norādi, ko autors grib pateikt savam lasītājam: "Šajā krājumā nekā tāda nav, tomēr nesen atradu kādu aprakstu, kas teicami iederētos arī manā "Grāmatā": "Grāmatas liriskais varonis ir mūsu laikabiedrs, kam dziļi rūp savas zemes un sabiedrības attīstība. Autors aicina nesadrumstalot un neizniekot dzīves mērķi, nepakļauties mantu kultam, kopt un turēt tīras cilvēku attiecības.""

Arvis Viguls ir latviešu dzejnieks, atdzejotājs un tulkotājs, krājumu "Istaba" (2009) un "5:00" (2012) autors, Literatūras gada balvas nominācijā Labākā debija, Dzejas dienu balvas un Annas Dagdas fonda balvas laureāts. "Grāmatas" manuskripta pabeigšanai saņēmis Nacionālās rakstniecības atbalsta fonda stipendiju. Regulāri piedalās starptautiskos literatūras festivālos, 2017. gadā iekļauts Eiropas desmit daudzsološāko autoru sarakstā.

Krājuma "Grāmata" dzejoļi jau publicēti daudzviet pasaulē – vairāk nekā 13 valodās. Nesen iznākusi Vigula dzejas izlase Spānijā, drīzumā gaidāmas viņa izlases horvātu, vācu un angļu valodā.

Arvja Vigula dzejas krājums "Grāmata" atklāj jaunu izdevniecības "Orbīta" grāmatu sēriju "Orbītas bibliotēka", kurā tiks izdoti mūsdienu dzejnieku un prozaiķu darbi. Sērijas redaktors ir Aleksandrs Zapoļs.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!